Skocz do zawartości

[Ból z boku kolana podczas jazdy] złe ustawienie bloków?


Cross90

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od jakiegos czasu pojawia się u mnie ból z boku kolana(nie rzepki, ale z boki nogi, załączam zdjęcie, miejsce gdzie trzymam palec). Ból jest o tyle dziwny,  że czasem nie boli w ogóle, np. podczas 100 km jazdy,  a czasem przy jeździe na dystansie 30 km boli przez pół dystansu i ustaje na koniec jazdy.

Ból kompletnie nie zdarza się w czasie chodzenia, czy siedzenia jedynie w trakcie jazdy na rowerze i to tylko w lewej nodze.

Zaczaynam coś kombinować z blokami spd, czy to możliwe, że przyczyna leży w kwestii złego ustawienia bloku? 

Kwestia raczej nie leży po stronie kadencji, średnia kadencja z ostatniej jazdy wyniosła 87.

Jeżeli ktoś miał podobny problem proszę o podzielenie się swoim doświadczeniem.

20230626_100300.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bracie! Nie wiem, czy to ten sam problem, ale mi przestawienie bloków pomogło - przesunąłem je w stronę pięty. Moje bloki mają spory float na boki, więc to nie miało chyba znaczenia. Ale co osoba to może być inny problem. Wcześniej na ból pomagało rozciąganie (w staniu na jednej nodze dociąganie do pośladka pięty drogiej nogi) - więc coś się napinało i kolano nie działało jak trzeba.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużyty blok raczej nie spowoduje takich objawów, bo tylko "uwalnia" nogę. Nowy blok bardziej ogranicza ruch.

Co do kontuzji, to może być tak że raz sobie coś naruszyłeś i teraz się odzywa. Ja kiedyś miałem za wysoko ustawione siodełko i prawe kolano od tego oberwało. Mimo że minęło z 5 lat, ustawienie mam prawidłowe, to nadal potrafi czasami zaboleć.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ból w podobnym miejscu w dwóch nogach ale ciężko ocenić po zdjęciu. Ale do rzeczy - u mnie ból "kolan" po zewnętrznej stronie spowodowany był koślawieniem się kolan. Bólu nie odczuwałem przy normalnym chodzeniu. Dopiero przy większym obciążeniu np. chodzeniem po górach problem wracał.  Żeby to sprawdzić przydał by się trenażer i lustro.  Mi pomógł fitting i kliny pod blokami. Sprawdź czy czasem nie masz takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2023 o 11:59, nossy napisał:

U mnie pomogło przestawienie bloków i zmiana wysokości oraz przesunięcie siodła. Wszystko ogarniał fitter. Ponoć podczas pedałownia oś kolana nie może wyprzedzać osi pedału. 

Bloki przestawione i siodło cofnięte, dzisiaj pierwsza jazda i pierwszy raz czułem, że nogi pracują tak jak powinny, kolana "nie uciekały" na boki. Teraz skrócenie mostka, bo przez cofnięcie siodełka byłem wyprężony jak struna.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja całe lato jeździłem na MTB z SPD - dziesiątki górskich wycieczek - i nic nie bolało - przestawienie bloków zadziałało. Wróciłem do miasta, przejechałem się szybciej na miejskim rowerze ze zwykłymi pedałami i kolano boli. Oczywiście inny rower, inna geometria - coś muszę wymyślić. Ale jestem zaszokowany, bo obciążenia w górach były jednak nieporównywalnie większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ciekawe że w wszystkich wpisach piszecie o ustawieniu bloków w butach a tymczasem najprawdopodobniej jest to bardzo klasyczny ból wywołany nierównomiernym rozwinięciem siły grupy mięśni związanych z pasmem piszczelowo biodrowym. Na nic przestawianie bloków,  konieczne są ćwiczenia wzmacniające naszych pośladków i mięśni tylnej strony pasma piszczelowo biodrowego.

Miałem, wyleczyłem 😀 

 

https://icrf.pl/artykuly/zespol-pasma-biodrowo-piszczelowego-itbs/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...