Skocz do zawartości

[10000 zl] Rower ze sztywnym widelcem pod sakwy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuje różnych wariantów roweru dla kobiety na ok 155 - 157 cm wzrostu ze sztywnym widelcem, ale z możliwością montażu sakw na kilkudniowe wycieczki. Budżet do 10 tyś. Mam na oku 

- Specialized Sirrus x 4.0 

- Giant Toughroad Slr 1 

Czy może są jeszcze  inne modele na fajnym osprzęcie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego riverside od sierpnia 22, przelatałem nim jakieś 3 tyś km, rower typowo pod wyprawy, bardzo dużo mocowań, latam nim z dedykowanymi torbami riverside ( polecam stelaż,  podsiodłówkę z workiem z zaworem, pojemne i nie lata na boki jak inne które posiadałem, naprawdę ok, oraz polecam trójkąt w ramę, dobrany pod rozmiar ramy też robi robotę). Rower raczej nie jest demonem prędkości, ale standardowo wyposażony w kapcie 2,25 poradzi sobie w trudnym terenie, a jest jeszcze sporo miejsca na szersze opony. Napęd 1x11 mi starcza, ale to oczywiście zależy od górki i nogi. Z plusów to dużo mocowań, na tylnym trójkącie po lekkim zeszlifowaniu koszyków na bidon idzie zamontować spokojnie 2 x 1 litrowe bidony, spoko jest też dynamo w piaście, można ładować powerbanka w trasie albo podłączyć sobie jakieś światło. Z minusów to stery na łożyskach kulkowych. 

Jak z prostą kierą pod sakwy to bym polecił, aczkolwiek teraz brak

https://www.decathlon.pl/p/rower-podrozny-riverside-touring-900/_/R-p-332461?mc=8643287&c=Zielony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupował raz facet rower kobiecie i kupił jej męski rower. Gdy kobieta zaczęła narzekać że jest niewygodny, że górna rura jest tak wysoko, że kierownica jest tak daleko wysunięta, wtedy on jej odpowiedział, kochanie ależ ten rower jest dobry został kupiony dokładnie pod twój wzrost.

Edytowane przez leejoonidas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hulk14 napisał:

koła z dynamem,

Do jazdy poza cywilizację albo zamierzoną jazdę po nocy...

Poza tym - wystarczy lampka z aku/bateriami.

W zeszłym roku przez 10 dni i 1100 km nie użyłem lampek ani razu, całą elektronikę ładowałem na bieżąco bo kazdego wieczora miałem dostęp do prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ORBEA VECTOR 10 - prosta kierownica, sztywny widelec, hamulce - pełna hydraulika, na Tiagrze,  napęd 2x, możliwość montażu opon 40c oraz bagażników, błotników itd., więc z sakwami również nie powinno być problemu. Do wyciągnięcia za mniej niż połowa tego, co jesteś skłonny wydać. Różne kolory do wyboru. Producent oferuje rozmiar XS dla osób o wzroście od 150 do 160 cm.

Jest jeszcze model ORBEA VECTOR 15 - ma on wszystko pomontowane - bagażnik, błotniki - tyle, że na stronie producenta widzę go tylko na Sorze, czyli oczko niżej niż Tiagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że ta Orbea w rozmiarze XS z minimalnym przekrokiem 738mm będzie dobra dla kobiety o wzroście poniżej 160cm? Jak myślisz co się stanie gdy stanie okrakiem na rowerze, będzie stała na palcach aby rurka nie gniotła ją w kość łonową?

Edytowane przez leejoonidas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leejoonidas- uważam, że w podanych parametrach - czyli sztywny widelec, brak baranka, możliwość montażu sakw, przy tym spory budżet są bardzo ograniczone możliwości wyboru rowerów. Rzucam propozycję, która jest pozycjonowana jako rower "unisex" - do rozważania, a przede wszystkim przymierzenia.

Co do przekroku, kobiety mają inną budowę niż mężczyźni, więc akurat może się zmieścić z wymiarami. Nawet będąc facetem o tym wzroście, powinna mieć przekrok w okolicach 73 cm, jeżeli byłaby w statystycznej średniej. Będąc kobietą może mieć zdecydowanie większą wartość. Pokażę nawet przykład. Kobieta ze zdjęcia ma 10 cm więcej niż osoba, o której piszemy, a przekrok niewiele mniejszy niż ja, mając ponad 180 cm, więc tak - uważam, że ten rower może być w porządku. Powiem więcej - nawet może być bardziej odpowiedni dla kobiety o tym wzroście niż dla faceta, biorąc pod uwagę różnice w budowie.

image.thumb.jpeg.d443018a31384211f7f3b62eb549727d.jpeg

Oczywiście najlepiej byłoby, gdyby użytkowniczka dopuściła albo rower bez sztywnego widelca z przodu, albo baranka - wtedy otworzyłby się przed nią ogrom możliwości, bo obecnie szuka damskiego gravela z prostą kierownicą. Nawet dla faceta te poszukiwania nie byłyby łatwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...