Skocz do zawartości

[Dźwięk] Za cichy rower


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam pewien problem, mój ebike z piastą wewnętrzną jest strasznie cichy, co stwarza pewne problemy z pieszymi chodzącymi po ulicach i ścieżkach rowerowych, posiadam dzwonek ale jego częste używanie zaczyna być irytujące.

Myślałem aby pokombinować coś ze szprychami 2.6mm, nie wiem trytytki, plastikowa karta bankowa czy coś innego? Gadżet typu turbospoke odpada, za bardzo rzuca się w oczy, no chyba że bym zastosował mini czarną butelkę. A może są jakieś innowacyjne głośne gotowe gadżety o których nie wiem? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pablo945 napisał:

Witajcie

Mam pewien problem, mój ebike z piastą wewnętrzną jest strasznie cichy, co stwarza pewne problemy z pieszymi chodzącymi po ulicach i ścieżkach rowerowych, posiadam dzwonek ale jego częste używanie zaczyna być irytujące.

Myślałem aby pokombinować coś ze szprychami 2.6mm, nie wiem trytytki, plastikowa karta bankowa czy coś innego? Gadżet typu turbospoke odpada, za bardzo rzuca się w oczy, no chyba że bym zastosował mini czarną butelkę. A może są jakieś innowacyjne głośne gotowe gadżety o których nie wiem? 

 

 

Najwidoczniej w piaście jest dużo smaru, który jeszcze nie rozjeździłeś. Jak w tym roku kupiłem nowy rower, to tylna piasta była bezszelestna. Myślałem, że coś jest zepsute. 1000 km później już było ją słychać, a teraz po 2500 km brzęczy, jak każda inna. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, pablo945 napisał:

co stwarza pewne problemy z pieszymi chodzącymi po ulicach i ścieżkach rowerowych, posiadam dzwonek ale jego częste używanie zaczyna być irytujące.

Jeśli się nie mylę to pieszy, cokolwiek by nie robił i gdziekolwiek by nie polazł ma pierwszeństwo. Także, dzwonienie itd jest bezcelowe. 

Ale, jak chcesz ich postraszyć to proszę: https://www.centrumrowerowe.pl/klakson-rowerowy-hornit-db140-v3-pd33315/?v_Id=189122

Głośniejszej piasty niż Nexus 3/Sturmey Archer 3 nie ma, bo tylko one klikają podczas jazdy. Każda, najgłośniejsza piasta będzie niesłyszalna podczas pedałowania. A jakieś trytki to przecież irytujące jest dla kierującego. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, pablo945 napisał:

Witajcie

Mam pewien problem, mój ebike z piastą wewnętrzną jest strasznie cichy, co stwarza pewne problemy z pieszymi chodzącymi po ulicach i ścieżkach rowerowych, posiadam dzwonek ale jego częste używanie zaczyna być irytujące.

Chyba najmniej irytujący dźwięk od dzwonka jaki słyszałem:
https://www.centrumrowerowe.pl/dzwonek-knog-oi-luxe-pd19753/

 

Normalnie każdy dzwonek załatwi sprawę, ale są oczywiście sytuacje gdzie trafi się typowy zombiak ze słuchawkami i nosem w fonie i często w takich sytuacjach żadne dzwonki, trytki, karty o szprychy, czy głośne piasty nie pomogą, chyba że będziesz jeździł z wuwuzelą. 

Ogólnie to się ciesz że rower mimo że to e-bike chodzi cicho, bo cichy rower to szczęśliwy rower. Mnie właśnie wszelakie dźwięki irytują, w piastach też mam nawalone smaru, bo nawet te tyrkanie mnie irytuje ( nigdy nie zrozumie fenomenu głośnej piasty) 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2023 o 10:03, MikeSkywalker napisał:

Jeśli się nie mylę to pieszy, cokolwiek by nie robił i gdziekolwiek by nie polazł ma pierwszeństwo.

Mylisz się.

Pieszy ma pierwszeństwo:
- w strefach zamieszkania
- na chodnikach
- na ciągach pieszorowerowych

Jeżeli nie ma innej opcji i porusza się jezdnią lub drogą dla rowerów, to jest zobowiązany ustępować pojazdom.

Dochodzą jeszcze przepisy o przekraczaniu jezdni ddr itp.

Dla mało kumatych z podkreśleniem:
brak pierwszeństwa nie oznacza przyzwolenia na rozjeżdżanie

23 godziny temu, Thomass13 napisał:

Pierwszy raz się spotykam z osobą dla której rower za cichy to problem.

Kiedyś to były tematy dyżurne. "Jak sprawić żeby piasta była głośniejsza", "Co zrobić, żeby wyciszyć piastę".

 

W sumie to jest jeszcze jeden pomysł.
Kiedyś stare dzwonki miały tendencję do dzwonienia na nierównościach. Nowoczesną formą są dzwonki przeznaczone na single, które dają się wyłączyć, np. "Timber bell".
Na równej drodze pewnie nie zadziała ale mamy gdzieś równe ścieżki w miastach? ;)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2023 o 18:35, pablo945 napisał:

Myślałem aby pokombinować coś ze szprychami 2.6mm, nie wiem trytytki, plastikowa karta bankowa czy coś innego?

Przypomniałeś mi dzieciństwo. Do kompletu nie zapomnij o koralikach na szprychy ;)

Edytowane przez Enadxx
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...