Skocz do zawartości

[klocki] żywica czy pół metal?


Clip

Rekomendowane odpowiedzi

czołem,

Przyszedł czas na wymianę klocków w RR XC 900. Hamulce Sram Level T 180/160mm

Jeżdżę po płaskim 50:50 las-asfalt. Hamulców nie katuje. Zależy mi żeby były ciche i działały na mokro. Dotychczasowe w czasie deszczu strasznie piszczały i słabo hamowały.

Ważę dużo, nie powiem ile 🙄

Skłaniam się ku żywicy ale wolę się upewnić...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu wymieniłem fabryczne klocki które miałem w TRP Spyre C na Kool Stop D620 (żywiczne). Cały czas jestem pod wrażeniem jak duża jest różnica. Z hamulców które były ledwo dostateczne i nie czułem się z nimi zbyt pewnie zrobiły się dobre. Zachowują się przy tym cicho. Z rzadka wydadzą lekki pisk ale jest to bardzo sporadyczne. Kool Stopa wybrałem bo używam ich okładzin do V-brake które są więcej niż dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywiczne i półmetaliczne to to samo:

https://bike.shimano.com/en-US/information/news/brake-pad-brakedown-metal-versus-resin-pads--what-you-need-to-kn.html

W deszczu wyją chyba wszystkie klocki, a przynajmniej wszystkie które miałem. Do jeżdżenia po płaskim kupiłbym organiki, bo metaliczne się nie będą miały gdzie odpowiednio zagrzać.

Z konkretnych modeli np czarne Galfer są całkiem ok. Na mokro trochę wyją, ale poza tym są bdb.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, chudzinki napisał:

żywiczne u niektórych producentów nie różnią się wiele od półmetalicznych...

To tak: żywiczne u niektórych producentów nie różnią się wiele od żywicznych z różnymi domieszkami np. kevlar, ceramika, żółta i czerwona miedź itp. itd. Tak może być? 🙂

@graveloiksctrailowka, Ty też nie czytałeś artykułu Shimano 🤣.

 

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, graveloiksctrailowka napisał:

jak dla mnie to organiki to chyba tylko do jazdy po mieście do trekkinga, już półmetale dobrze łapią na zimno

Wiesz, różni producenci mają różne mieszanki, są pewnie kiepskie organiki, ale to nie znaczy że wszystkie organiczne są kiepskie. Trickstuff Power, czy Galfer Pro kiepskimi klockami raczej nie są skoro sprawdzają się na wyścigach DH:)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zapytam tutaj, może autor wątku się nie obrazi...Szukam klocków do Hamulców GRX 400 i SLX 7100. Póki jeździłem w większości po płaskim i po pagórkach to wystarczały w zupełności te, które wrzucił producent. Ostatnio pośmigałem po górach i tragedii nie było, ale wolałbym coś skuteczniejszego. Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...