Skocz do zawartości

[hak przerzutki] narzędzia


Rekomendowane odpowiedzi

Używam takiego

https://pl.aliexpress.com/item/1005003236005050.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.5.21ef1c24L5r653&gatewayAdapt=glo2pol

Teleskopowy, czyli da się schować w skrzyneczce. Precyzja nie jest powalajaca, ale prostowanie haka to nie strojenie fortepianu czy regulacja szwajcarskiego zegarka.

Lekkie luzy na teleskopie i tym przegubie który kręci sie wokół sruby haka. Pręcik który suwa sie po biezni jest "ustawiany" dwoma o-ringami. Ale żeby sporadycznie sprawdzic hak wystarczy. Do serwisu to takiego ustrojstwa bym nie kupił.

Nie wiem, czy długość 40cm wystarczy do dużych kół, nie sprawdzałem.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z tych: TOOPRE Professional przerzutka rowerowa wieszak rowerowy ogon hak wyrównanie narzędzia| | - AliExpress

ten stalowy (za 166) oraz alu pomarańczowy (konkretnie ten za 122)

Ten alu jest znacznie dokładniejszy, lżdejszy i lepiej wykonany. Znacznie lepiej z nim się pracuje niż tym stalowym wzorowanym na ParkToolu. Też się mieści do skrzyneczki narzędziowej ;)

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Ja nie chcę prostować tylko sprawdzić czy miejsce montażu haka jest "proste". 

Przy założeniu że nowy hak jest prosty wyjdzie czy czasem widełki / wahacz nie jest ... krzywy. 

Jest problem z ustawieniem zmieniarki NX, który powstał nagle. 

Rower ma gwarancję ale sam dochodzę co jest grany żeby im wyłożyć jasno sytuację. 

 

 

Edytowane przez XC100S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawione mam na przymiar Sram przy wstępnym ugięciu zawieszenia. 

Problem jest ... zależy jak ustawie baryłkę. 

Najczęściej przy zmianie w stronę 12 biegu. 

Już nie chce pisać po kolei co i jak ale powinno działać a nie chce. 

Na drugim takim samym rowerze problemu brak. 

Różnica między nimi to w problematycznym jest manetka SX a w "dobrym" NX i w "złym" jest korba 34 zęby a w "dobrym" 30 zębów. 

Długość łańcucha też okay. 

Dobra, kupię to narzędzie to się wyjaśnić może. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie

https://pl.aliexpress.com/item/4000221281259.html?spm=a2g0o.productlist.main.1.4d0d6a6aQk2Ign&algo_pvid=4eac928a-3c2a-4f17-8d84-fd4b685b9dd0&algo_exp_id=4eac928a-3c2a-4f17-8d84-fd4b685b9dd0-0&pdp_npi=3%40dis!PLN!302.6!172.47!!!!!%402100b78b16836311658473443d07b2!12000028143946032!sea!PL!1685143229&curPageLogUid=9rD5dRew9lV6

Kiedyś było tańsze. Sprawdza się.

Odnośnie problemów z przerzutką obstawiam że jest to problem z kasetą. Podmień na próbę, a się wyjaśni czy problem z precyzją zmiany przełożeń nie leży w braku precyzji wykonania kasety 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...