Skocz do zawartości

[bagażnik] Który model Thule wybrać Thule UpRide vs Thule ProRide


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego bagażnika dachowego. Przeglądając stronę Thule w oko wpadły mi dwie najciekawsze propozycje uchwytów rowerowych. Posiadam obecnie dwie 29 MTB. Brak ram karbonowych, ale to może się zmienić w przyszłości. Czy ktoś z was testował uchwyt z montażem roweru za przednie koło?

Z góry dziękuję za pomoc :)

 

bagaznik rowerowy upride 599 cubik lodz5.jpgthule proride 598.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sobie odpuść

bagaznik rowerowy upride 599 cubik lodz5.jpg

Ten kto go projektował na głowę opadł.
Dlaczego? ... Złodziej przychodzi, odpina przednie koło i zabiera rower. Nie żeby to była legenda. Po prostu będąc na urlopie w Czechach trafiłem na grupę MTB, która płakała, bo z trzech rowerów zostały im przednie koła.

Ten drugi jest ok. Sam mam takie dwa i sobie chwalę, aczkolwiek Thule 591 był bez porównania wygodniejszy.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem obu i zdecydowanie ten pierwszy (srebrny). Yakima ma podobny model - też dobry.

A najbardziej zadowolony jestem z tego: https://www.thule.com/pl-pl/bike-rack/roof-bike-racks/thule-topride-_-568001 Zero bujania w czasie jazdy, rower jest jak przyspawany.

Edytowane przez Chociemir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki montowany za widelec przez pół roku (TopRide 568). Z plusów stabilność i obniżenie sylwetki zestawu samochód z rowerami (odczuwalnie mniejsze opory powietrza). Z minusów - trzeba coś zrobić z kołem (szczególnie jak ma na sobie 3kg świeżego błota) oraz upierdliwe montowanie (zdjąć koło, odłożyć, założyć "tulejkę" w widelec i dopiero na dach). Niemniej jednak na długie trasy gdzie rower na miejscu przed powrotem do bazy może być opłukany (ew. rower nie jest eksploatowany w terenie) nie ma lepszego. Potrzebowałem jednak czegoś co częściej będzie używane na dostarczenie rowerów na okoliczną miejscówkę i okazjonalnie w dalszą trasę.

@kregielmożesz dokupić uchwyt koła do bagażnika (przez co jeszcze bardziej upierdliwe staje się użytkowanie takowego).

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rambolbambol napisał:

Ten sobie odpuść

bagaznik rowerowy upride 599 cubik lodz5.jpg

Ten kto go projektował na głowę opadł.
Dlaczego? ... Złodziej przychodzi, odpina przednie koło i zabiera rower. Nie żeby to była legenda. Po prostu będąc na urlopie w Czechach trafiłem na grupę MTB, która płakała, bo z trzech rowerów zostały im przednie koła.

Ten drugi jest ok. Sam mam takie dwa i sobie chwalę, aczkolwiek Thule 591 był bez porównania wygodniejszy.

chyba każdy bagażnik thule zamykany na zamki otwiera się w kilka sekund, wkładki osadzone są w tworzywie więc byle czym to otworzysz. Mam 561 outride i tam zamknięcie na klucz pod oś QR jest właśnie zapinane o plastik który byle czym podważysz i odepniesz rower, a jak się zamontuje na adapterach pod sztywne osie to brak zamkniecia na klucz. Jak dla mnie bagazniki Thule są przereklamowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamki w uchwytach są dobre tylko do odstraszenia jakiegos leszczyka, który na szybko będzie próbował zdjąć rower z dachu. Jak przyjdzie poważniejszy fachura to sobie te zameczki otworzy pewnie paznokciem:)

Kupiłem w zeszlym roku Thule Upride, bo z przeglądu rynku wyszło mi, że pozwala przewozić najdłuższe rowery. Mój obecny rower ma bazę kół 1300 mm i wchodzi na styk. Ogólnie bagażnik polecam, z minusów: drogi i ciężki. A. No i jeśli ktoś ma rower z pełnym błotnikiem z przodu to ma pecha. Z plusów - w miarę wygodnie się zakłada rower i da się przewozić Nowoczesne Długie Przegubowce.

PS. Potwierdzam: linka z zamkiem jest w zestawie:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecacie jakiś uchwyt z dobrym zamkiem w takim razie? Czy może lepiej samemu łańcuch motocyklowy stosować na dłuższe postoje...ale co jak zdejmie mi całą belkę.

Do jazdy mi w sumie niepotrzebny, chciałbym wyrzucić gdzieś rower na noc żeby mieć spanie dla 2 osób.

Edytowane przez c1ach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak nie chcesz w tym wozić rowerów to daj sobie spokój z bagażnikami. Nie dość, że kupa kasy na bagażniki, belki itd. to jeszcze wyższe spalanie i szum podczas jazdy. 

Ogarnij sobie jakiś sposób mocowania na postoju, najlepiej z alarmem i tyle. 

Albo kup namiot do spania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno bagażników żeby na noc na postoju zapiąć w nie rowery ? 

To nie lepiej łańcuch w jakimś kondomie i przez felgę w aucie przeciągnąć ?? 

Bezgłośnie hartowanego raczej nie przetnie, a koła nie odkręci bo zastawiona rowerami, a nawet jeśli to z kołem i rowerami nie ucieknie :) 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś sobie kup plus jakiś łańcuch dodatkowy do spięcia rowerów i przypnij do koła samochodu, klamki, drzewa, itp. Czuły bardzo głośny alarm z czujnikiem wstrząsu i dodatkowo alarmem na przecięcie linki. Używam od paru lat na campingach. Jest super. 

Bagażniki służą tylko do przewozów rowerów. 

https://allegro.pl/oferta/zabezpieczenie-rowerowe-linka-rowerowa-z-alarmem-12005730684

 

Edytowane przez dfq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2023 o 08:34, rambolbambol napisał:

Ten kto go projektował na głowę opadł.
Dlaczego? ... Złodziej przychodzi, odpina przednie koło i zabiera rower. Nie żeby to była legenda. Po prostu będąc na urlopie w Czechach trafiłem na grupę MTB, która płakała, bo z trzech rowerów zostały im przednie koła.

Jeszcze odnośnie powyższego: ten bagażnik nie ma zamka w tej części która trzyma koło (a przynajmniej mój nie ma), ma za to stalową linkę, którą się wysuwa z szyny z tyłu i zapina tylny trójkąt. Jeśli ktoś ukradł rowery zostawiając koła, to znaczy, że albo koła były przpypięte dodatkową linką/łańcuchem, albo złodziej nie umiał obsługiwać tego bagażnika:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...