Skocz do zawartości

[8000] pełna amortyzacja zawirowania rynkowe


Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór wszystkim, 

Chciałbym spróbować roweru na pełnej amortyzacji. Szutry,góry itp zdala od asfaltu. Tryb tzw. włóczykija, może jakieś trasy trailowe.. ale bez skakania ;)

Chciałbym się zamknąć w 9tyś( a najlepiej 😎

Przymierzałem się do Rift Zona 2 i nie ukrywam bardzo mi się podoba, natomiast lokalny sklep starszą wersje z przed roku ma w cenie prawie 10tyś i nie chcą opuścić, nic. Jak twierdzą, zaraz będzie jeszcze droższy. Jest szansa, że obecne wypusty(2023) zjadą coś z ceny ? Alternatywe widzę w Rockriderze Am100s, ale cena podskoczyła znacznie w górę względem poprzedniego miesiąca i gdzieś była informacja o przestarzałej geometrii ramy (nic mi to nie mówi) może nie ma sensu dopłacać do 100s i brać 50s? Jest coś jeszcze na rynku w tym budżecie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Cytat

Przymierzałem się do Rift Zona 2 i nie ukrywam bardzo mi się podoba, natomiast lokalny sklep starszą wersje z przed roku ma w cenie prawie 10tyś i nie chcą opuścić, nic. Jak twierdzą, zaraz będzie jeszcze droższy. Jest szansa, że obecne wypusty(2023) zjadą coś z ceny ?

Jak Ci Mka pasuje to masz tu za 8,5k:

https://primal.pl/pl/p/MARIN-full-RIFT-ZONE-2-29-2022/1051

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.ghost-bikes.com/bikes/fully/bike/kato-fs-essential-2021 tylko mniejsze rozmiary pewnie nie mają tej "łezki" 🤣.

14 godzin temu, kaktuss123456789 napisał:

Przymierzałem się do Rift Zona 2 i nie ukrywam bardzo mi się podoba, natomiast lokalny sklep starszą wersje z przed roku ma w cenie prawie 10tyś i nie chcą opuścić, nic. Jak twierdzą, zaraz będzie jeszcze droższy.

No co Ty! A w innym temacie piszą o obniżkach na rowery 😉.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogą, owszem. A ja mogę wyrazić swoje zdanie nt. sklepu, który sprzedaje rower z kolekcji 2022 w cenie tego z 2023, który ma zmiany konstrukcyjne, uzasadniające, wg producenta, wzrost ceny. Tym bardziej, że półtora miesiąca temu kupiłem taki rower w cenie niemal identycznej, jak ta linkowana. Kupiłem, nie zarekwirowałem ;)

A jeśli Kolega OP ma zamiar kupić starego Marina w cenie nowego, to ma również do tego prawo, chociaż to - moim zdaniem - kiepski pomysł.

Edytowane przez spidelli
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie najsensowniejsze opcje to Rift Zone 2, Rockrider AM 100 S i Bluebird Evo:

https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2022-rift-zone-29-1-2

https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-all-mountain-rockrder-am-100-s/_/R-p-309661

https://velo.pl/gorskie/gorskie-zawieszone/trail-29-fs/dartmoor/bluebird-evo-29-4

 

AM 50 S sobie odpuść. Naped SX jest kiepsko wykonany, przez co możesz miec problem ze zmuszeniem go do poprawnej pracy. Z kolei Recon Silver ma słabej jakości powłokę górnych goleni, którą łatwo jest zarysować, a do tego może być odczuwalnie wiotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie namawiam na AM50S ale trzeba wiedzieć że z Reconem nic się złego nie dzieje. 

Piszący wyrażają nie potwierdzone obawy. 

Zmieniarka SX ma problemy, nie zmienia płynnie biegów całego zakresu kasety. 

Serwis Decathlon po trzech zgłoszeniach wymienił na NX. 

Sprawa załatwiona. 

Dla dbających o swój portfel jest to znacząca różnica bo kilka rys na ramie powoduje 6500pln za rower z sklepu. 

Albo 7 tys do ponad 8 tys za AM100S. 

Miałem kilka Marianów i wiem jakie problemy robi AutoLand/Hala rowerowa w Wawie z gwarancją. 

Sprzedawca Marina zawsze do nich odsyła. 

Inna diametralnie jest sytuacja z serwisem Decathlon. 

Raz że w każdym mieście a dwa to b. często wymieniają części nie naprawiając czy nawet nie pytając jak to się stało. 

Rozumie że ktoś nie chce mieć napisu Rockrider ale trzeba dokonać świadomego wyboru. 

20230115_125212.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. 

Oczywiście porównując te same rozmiary. 

W "100" jest skok 150 mm na 140 a w "50" jest 140 na 140. 

Dlatego w jednym jest kąt główki ramy 66 stopni a w drugim 67 stopni. 

To tylko teoria bo jak ustawisz/napompujesz to to się zmienia jak w każdym rowerze. 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym z "50" łatwiej jest bo wajcha jest duża i czerwona ale też czasami przypadkowo przekręca się. 

Jest też w niższej cenie od dampera w "100". 

Nie zauważyłem różnic między nimi. 

Pewnie ktoś bardziej wymagający ale tylko z powodu intensywnego wykorzystania coś mógł by powiedzieć. 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recon Silver ma górne golenie o średnicy 32 mm, co przy skoku 140 mm może skutkować odczuwalnym brakiem sztywności.

35 Gold to technicznie też Recon, ale z goleniami o średnicy 35 mm i pokrytymi twardą anodą, którą trudniej jest uszkodzić niż budżetową powłokę w Silverze. 

Jeśli tylko budżet pozwala, to lepiej dopłacić do wersji 100 S. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RZ 1 to podstawa, bez opuszczanej sztycy i bez sztywnej osi z tyłu, więc z czasem musiałbyś zainwestować w te elementy (nowe koło na tył), a co najmniej w sztycę. Z tej perspektywy lepiej wziąć RZ 2, nawet z rocznika 2022, bo sama sztyca Cię wyniesie tyle ile różnica w podanych cenach.

O różnicach w amortyzacji się nie wypowiem - nie znam się.

Jak masz gdzieś RZ 2 z ubiegłego roku to bierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponując Marina nikt mu nie wypomina że ma Recona. 

Mówiąc o innych rowerach np Rockrider ... to ten amortyzator jest potencjalnym problemem. 

Słyszałem że Mariny są robione w fabryce "Poligona" a to chyba Chińczycy czy też Tajwan. 

Fajny ten Marin, ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...