Skocz do zawartości

[do 3000] cross, częsta jazda, długie trasy, miasto, teren, rekreacja


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, potrzebuję porady jaki model roweru wybrać na częste wypady za miasto. Zazwyczaj robię jednorazowo dystans 50-100 km trzy razy w tygodniu w sezonie wiosna-jesień. Głównie asfalt ale i teren. Zależy mi na modelu który połączy rekreację, możliwość szybkiej jazdy, dynamikę i lekkość, wygodną pozycję, możliwość montażu sakw na bagażniku.. czyli jednym słowem uniwersalny rower;-) do tej pory jeździłam na crossowym i bezawaryjnym Kandsie, jednak chcę zmienić na coś lepszego . Czy w tym przedziale cenowym znajdę coś godnego uwagi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to zaczyna mnie zastanawiać mnogość takich samych tematów w bardzo krótkim czasie.

Krew mnie zalewa jak na jakimkolwiek forum motoryzacyjnym chcesz się czegoś dowiedzieć i zakładasz nowy temat, gdy nie udało się znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie, to od razu dostajesz reprymendę w stylu:

"Temat już był"; "Naucz się używać szukajki" itp, a moderatorzy nieraz takie powtarzające się tematy zamykają.

Tu pojawia się kilka takich tematów dziennie i w sumie każdy stara się pomóc, ale wystarczy napisać jak wyżej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być szybko, dynamicznie i lekko to też bym sugerował - tak jak radzi kolega RabbitHood - przyjrzeć się rowerom typu fitnes lub tzw. grawel z prostą kierownicą. Tutaj podawałem kilka przykładów rowerów typu crossowy ze sztywnym widelcem / fitness / grawel z prostą kierownicą. Co prawda były to rowery do 2500 zł ale można spojrzeć na wyższe modele podanych przykładów - pewnie będą miały lepszy osprzęt. Zeby zjechać okazjonalnie w lekki teren typu droga leśna czy polna trzeba patrzeć żeby mieściły opony 38-40 mm:

https://www.forumrowerowe.org/topic/262414-jaki-rower-do-2500-zł/#comment-2408466

Mam Cube SL Road, który jest klasycznym fitnessem z podstawowym szosowym napędem ale jest reklamowany, czy opisywany przez producenta jako grawel z prostą kierownicą. Wychodzi on z fabryki na oponach 700x40c i spokojnie sobie radzi na leśnych i polnych drogach. Ja na lato zakładam opony 28c i używam go jako takiej niby szosy z prostą kierownicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, katrin884 napisał:

Głównie asfalt ale i teren. Zależy mi na modelu który połączy rekreację, możliwość szybkiej jazdy, dynamikę i lekkość, wygodną pozycję, możliwość montażu sakw na bagażniku.. czyli jednym słowem uniwersalny rower;-)

Czyli musisz się zastanowić czy "idziesz" w crossa czy w kierunek, który zaproponowali przedmówcy.

15 godzin temu, Maciek.B napisał:

Tu pojawia się kilka takich tematów dziennie

Nie przesadzaj @Maciek.B 😀, ale prawdą jest, że autorka powinna trochę postudiować podobne tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem też taki dylemat. Kupiłem rower krossowy ale teraz bym kupił trekiingowy.

Minimum to:

  • koła 700C / 28
  • bagażnik + błotniki
  • dynamo w piaście
  • kaseta na tyle

to minimum jakie musisz mieć. Jak masz 4 tys ,kup Dual Sport 2 Equipped, jak nie to jakiegoś Krossa 4.0 i zamkniesz się w 2700 PLN.

To porada na rower na sezon wiosna - jesień. Nie wiecej.

 

 

 

 

   

Edytowane przez mocart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Trans 4.0 i Dual Sport 2 to kompletnie inne rowery :wacko: Jak na dłuższe trasy, do szybszej jazdy to zdecydowanie jakiś cross - Dual Sporta od fitnessa na asfalty różni według mnie to że zamiast sztywnego widelca mam RS Paragon - który pracuje na tyle fajnie że nawet nie trzeba go blokować. A to zawsze opcja na upgrade w przyszłości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...