Skocz do zawartości

[rower] Trek Fuel Ex v Trek Supercaliber - co wybrać ?


dzemowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Przełożenie wartości pieniądza tam i tu jest zupełnie inne

No właśnie - Niemiec zarabiający 3 tys. EUR płaci za litr benzyny 1,6 EUR a Polak zarabiający 3 tys. zł płaci za litr benzyny 6,5 zł. Chociaż to chyba zły przykład bo w DE 3 tys. EUR to dość wysokie zarobki a w PL 3 tys. zł to bardzo niskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość już pewnie kupił tego Treka bo mają super podejście do klienta a wy się tu spinacie czy w ziemniaczano-buraczanej krainie lepiej kupić to czy tą Konę. Zróbmy eksperyment i w co 5-tym centrum handlowym postawmy sklep Kony czy tego Authora z kompetentnymi ludzmi w środku i zobaczymy jak będzie. Treki, Spece jadą na dobrze rozwiniętej sieci sprzedaży, od lat pewnej bajkowej opowieści, nawijaniu makaronu tu i ówdzie oraz na psychologii. Większość ich klientów jara się tym wieśniacko wielgachnym napisem. Sądzicie, że jest taki bez przyczyny? Kolejny powód to lenistwo, które nie pozwala wielu na poszukanie ciekawszej odpowiedniejszej oferty. Z innej strony żyjemy w kraju, który papra te kilka własnych marek w erze bumu rowerowego. To ile ktoś zarabia to wątek poza nawias. Nie jesteśmy krajem pasjonatów jazdy rowerem. Jak ktoś uważa inaczej to chyba nigdy nie wychylił nosa poza naszą granicę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to żeby się chwalic kto czym jeżdzi . jeden jeżdzi Tarmakiem czy Vengem SWorks a drugi stalowym dziadem z lombardu od ciapucha . Nie ma sensu jedynie porównywac kellys , Authory czy inne Kony do rowerów z wysokiej półki gdzie komplet dobrych kół kosztuje 1600e 

@Alsew Chyba zajrzałes mi do rowerowej komórki bo skąd wiesz że poprzedni sezon pedałowałem na SLR01 ONE ? Szpiegujesz na Facebook czy co 😁

Tak K.. Miałem Blade RS . Sprzedany

Edytowane przez Tomek595
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek595 nie chodzi o to żeby się chwalić kto czym jeździ... Ciekawe bo niczego innego tu nie robisz! Możesz sobie cisnąć po moim stalowym retro MTB i Konie ale nie zmieni to faktu, że NIKT tu nie zaprzeczył że Twój piękny Trek za kupkę euro jest najbardziej kurduplasty fullem do XC o antycznej geometrii.🤣 Trekiem oczywiście można się jarać, ale prawda jest taka że ich ramy do XC to obecnie ciężki kloce o kiepskiej geometrii więc stawianie Treka na jednej półce ze Specem jest sporym nadużyciem. Procaliber z carbonu waży, tyle co Chisel z alu , X Caliber waży 2,2kg i jest cięższy nawet pod Kellysa Gate, a 1,9 kg w Supercaliber z damperem to też nie jest mało jak na realne 50mm skoku. 

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko my tutaj rzadko opowiadamy o tych z wysokiej półki. Ile jest tutaj zapytań o rowery tego Treka czy Speca +30 tys? Zwykły sztywny alus u Speca na Judy i SX'e za 10 tys katalog? Serio chcecie ciągnąć tą tematykę? Wszystko z powodu szlifowanych spawów? Zwykła alu trailówka u Treka na 1 zawiasie za 15 tys z Reconem bez hamulców? Już "droga" Orbea ma ciut drożej plastik i kilka klas wyżej amory. Roscoe za 15 tys w alu z podstawowym Foxem? To ciężko opchnąć w bogatych krajach. Tu ludzie pytają o średnią/niska półkę a w tek kwestii kilka marek niby premium to absurd cenowo-jakościowy. A jeszcze parę lat temu Speca Enduro można było mieć za 12 tys z Pikem i GX'em. Można się lansować do oporu opowiadając piękne historie o cudach jakie się robi ale wycena tegoż to przegięcie ponad wszelkie standardy i nie tylko dla nas tu w Polsce. 

Edytowane przez Tyfon79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tyfon79  mi chodzi generalnie o to że wchodząc w 2023 r do salonu Treka po rower do XC , to niczego sensownego tam nie kupisz... Trudno znaleźć argumenty żeby dopłacić za to "premium" bo to czysta iluzja.  Za rok albo dwa wejdzie nowy XCaliber, Supercaliber i Procaliber to będzie można pomyśleć i tyle w temacie. 

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 17.01.2023 o 13:06, Alsew napisał:

@Tyfon79  mi chodzi generalnie o to że wchodząc w 2023 r do salonu Treka po rower do XC , to niczego sensownego tam nie kupisz... Trudno znaleźć argumenty żeby dopłacić za to "premium" bo to czysta iluzja.  Za rok albo dwa wejdzie nowy XCaliber, Supercaliber i Procaliber to będzie można pomyśleć i tyle w temacie. 

co jest nie tak z geo procalibra? widziałem kilka porównań i wychodziło że był to albo najszybszy albo jeden z najszybszych rowerów w porównaniu, z dobrym tłumieniem drgań, dobrze podjeżdżający. Nie jeźdzłem na podobnych innych marek więc mnie to ciekawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja waga wzrosła z 80 na 100kg, ok 3 lata bez jazdy a już po kilku przejazdach moja prędkość średna była wyższa o ok 15% od poprzedniego roweru. Procaliber jest stabilny, zrworny jak 26, świetnie podjeżdża. Jeśli cyferki są przestarzałe to co to za różnica, skoro efektywność jest wysoka/jedna z najwyższych. Zjazd po bruku czy luźnych kamieniach w lesie, nawet dupy nie podnoszę. Nie znam się na geometrii, wydaje mi się że wygląda normalnie.

Screenshot_2023-03-23-22-12-28-22_3aea4af51f236e4932235fdada7d1643.jpg

Edytowane przez Dyg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dyg fajnie ale o Procaliber nikt tu nie pyta. To jest temat o Supercaliber. 

W dniu 23.03.2023 o 13:58, Tomek595 napisał:

Nie słuchaj zawodników spod znaku 27,5 bo bredzą .Cięzko dzisiaj o szybszy rower do cross country .

To zapewne dlatego, że to najnowocześniejszy i najszybszy full do cross country Trek na jesień wypuści nowego Supercaliber. Nie mają co robić z kasą tylko poprawiają niedościgniony wzór😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alsew a jakie ty masz doświadczenie z karbonowymi FS XC ? Widziałes takiego chociaż w telewizji? .Specjalista od drogich rowerów którego przerosła jednokomorowa REBA🤣 w aluminiowym XXS 🤣

Edytowane przez Tomek595
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek595 A Ty nie masz co robić w życiu, tylko mnie obserwujesz na forum?? A może się zakochałeś? Mania prześladowcza ? Wielokrotnie obrażałeś na forum mnie i moje rowery. To co robisz nosi znamiona hejtu w stosunku do mojej osoby, więc wysłałem właśnie zgłoszenie do administratora. 

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten pociąg do cyfr to jakieś skrzywienie księgowe  ;)

Treki mają opinie (wielokrotnie spotykaną) że świetnie jeżdżą nawet jeśli choinki na bombce mizerne. Wydaje (?) się że i ten felerny archaizm musi byc jednak niezły.  

No ale jeśli trzeba czekać te dwa lata...... 

Czekajmy.... 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dobra, Panowie @Alsew i @Tomek595 : chyba personalnie wyjaśniliście już sobie wszystko, a jeżeli nie, to kierunek PW - nie uważacie, że to wcale nie jest śmieszne tak publicznie się przepychać ?  Cała sytuacja zaczęła się dość dawno, i nie ma sensu tego dalej ciągnąć :no:
Oczywiście nie zachęcam do kontynuowania na PW, ale tu już przestańcie - po prostu nie róbmy z tematów opery mydlanej, ani nie wylewajmy na siebie wiadra pomyj... :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrissDeValnor To ja ci powiem jedno. Jak taka jest Twoja reakcja na to , że ktoś wielokrotnie kogoś obraża personalnie , wyśmiewa jego rowery, wkłada słowa w czyjeś usta, kłamie i gada bzdury tylko po to żeby żeby kogoś ośmieszyć i  zhejtować , to ja mam WYJE...ANE  na to forum. Żegnam i pozdrawiam. 

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Alsew napisał:

@KrissDeValnor To ja ci powiem jedno. Jak taka jest Twoja reakcja na to , że ktoś wielokrotnie kogoś obraża personalnie , wyśmiewa jego rowery, wkłada słowa w czyjeś usta, kłamie i gada bzdury tylko po to żeby żeby kogoś ośmieszyć i  zhejtować , to ja mam WYJE...ANE  na to forum. Żegnam i pozdrawiam. 

W sensie że tak w ogóle?... gud baj całościowo, z forum? Łaj? 

Jedna jaskółka wiosny nie czyni, jeden człowiek o losie świata nie roztrzyga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

@AlsewWszystkich oponentów negujących sens koncepcji Supercalibra, jako roweru wyścigowego, zapraszam do zapoznania się z najnowszym dzieckiem Specialized, czyli EPIC World Cup Pro.

Wiem że to nowość sprzed pół roku, ale dopiero teraz miałem okazję pomacać "Speca co wygląda jak Trek" 😎. Szkoda że mnie nie stać, bo już stałbym po niego w kolejce  😉.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KNKS Nie udzielam się od dłuższego czasu na forum ale wywołałeś mnie do tablicy, to ci odpowiem. Chyba źle mnie zrozumiałeś... Ja jestem "oponentem" geometrii SuperCaliber pierwszej generacji co wyżej wyraziłem i za co zostałem zlinczowany. Problem dla hejterów mojej tezy polega na tym , że sam Trek przyznał mi rację wypuszczając 2 generację Supercaliber i poprawiając te parametry o których mówiłem (większą baza kół, kąt podsiodłówki i główki ramy oraz większy skok zawieszenia). Nowy Supercaliber i ten Spec to jest petarda🔥.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...