Skocz do zawartości

[nawigacja] Garmin Edge Explore - warto kupić?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem Edge Explore i ładowałem co trzy jazdy, teraz mam edge 530 i ładuję 3 razy na sezon 🤷‍♂️

 

Potrzebujesz przesuwania palcem map, nawigowania itp - to możesz rozważać. A jeśli ma to być licznik z prowadzeniem po GPXie i do rejestrowania tras - zapomnij. Zabytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było tak samo dobre a wyszło taniej to się nie uda. Ewentualnie popatrzyłbym na brytona 750 ale to jakieś 1100 plnów.

A w temacie garmina to zamiast explore wolałbym 530. Cena podobna, ekran trochę mniejszy ale imo nadrabia baterią i dodatkowymi funkcjami + po prostu o wiele świeższy sprzęt

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam [posiadam garmina 530 od kilku dni i powiem ze jestem zadowolony, trasy szybko przelicza, ładnie prowdzi po sladzie przy okazji ma multum mozliwości treningowych. Nawet jak pojedziesz inna trasa przeliczy ci i poprowadzi inna trasa. Teraz jest na promocji w cenie 960 zł - decathlon, 989 zł - azymut i tam masz 3 lata gwarancji, media expert 990 

Edytowane przez Thomass13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym, że powerbank podłączony w czasie jazdy w terenie błyskawicznie rozwala gniazdo USB. Przynajmniej mi się to zdarzyło dwukrotnie. Potem zacząłem stosować przejściówki do USB z magnesem, ale wtedy kabel się po prostu rozłączał.

Garmin na paluszki ma sens w przypadku wypraw namiotowych bez dostępu do prądy lub do ultra jeżdżonych bez noclegów. Kupujesz w sklepie nowe baterie i jazda dalej.

Miałem etrex touch 35 i do normalnej jazdy jednak lepiej mi pasuje edge 530.

 

Edytowane przez KSikorski
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście nic nie rozwalił, a już "trochę" razy tak ładowałem (edge 830), od innych jeżdżących ultra też nic takiego nie słyszałem (zdecydowana większość ma garmin edge, wahoo albo karoo). Nie musiałem nawet przerywać nawigacji ani zdejmować nawigacji z uchwytu.

Dodatkowo IMHO łatwiej obecnie gdzieś znaleźć wolne gniazdko niż baterie w sklepie.

Edytowane przez hulk14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Setorix napisał:

Mam pierwszego Explore i przeliczenie trasy 100km trwa ok. 15-20min co jest absurdalne natomiast, gdy już przeliczy to całkiem sprawnie to działa ale gdybym kupował go teraz to bym poszedł w wersje explore 2 bez chwili zawahania 

Na to ponoć pomaga podmiana map na nie garminowskie, minus taki że trzeba samemu zadbać o ich aktualizację.

Zanim wyszukałem że jest taka opcja na zmianę to już zdążyłem go sprzedać, ogólnie jeżeli znajdzie się w promocji i potrzeba go tylko do tego żeby rejestrował ślad lub prowadził po wcześniej zapisanym to od biedy można brać, aczkolwiek ja osobiście bym wolał dołożyć do 530 lub w ogóle iść w co innego. Obecnie używam karoo i jestem mega zadowolony, tym bardziej że udało się kupić go z 40% rabatem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie 100 razy zastanowił nad tym co reszta pisze niz iść w zaparte i na upartego kupowac explore 1-wszej generacji. Tak chciałem zaoszczedzic na garminie i kupiłem edge 520 uzywanego (bo tańszy). Chodzby był jako nowy ale starszy model poszedł bym w to co jest aktualnie teraz nowe i sprzedawane jako najnowsza wersja producenta wypuszczona na rynek. Szczerze oddałem tego 520 a kupiłem edge 530 bez porównania. To taki przykład który na sobie przeszedłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...