Skocz do zawartości

[Stojak] serwisowy


Rekomendowane odpowiedzi

Łapiąc za rurę podsiodlową? Gdzie chcesz złapać w rowerze szosowym skoro jest tam koło? 

Z jakiegoś magicznego(?) powodu droższe stojaki mają szerszy zakres regulacji wysunięcia. Moim zdaniem to działanie zdecydowanie złodziejsko-celowe żeby wymusić zakup droższego. 

W zestawieniu z tym Parkiem stojak z Lidla w tej kwestii jest rewelacyjny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, MikeSkywalker napisał:

Weź inny niż SuperB, bo ten będę kupował do testów w przyszłym miesiącu :P

No to zamówiłem Park Tool PCS-9.3. Obejrzałem kilka filmów na YT i wyszło mi, że:

  • dla kilku rowerów, 
  • zapinania za sztyce i ramę, 

Ta korbką będzie wygodniejsza od regulacji śruby w SuperB. Życie zweryfikuje. Na Parka z kodem EXTRA20 jest dodatkowy rabat. Finalnie kosztuje 703 zł. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unior za 1200:

https://www.bikester.pl/unior-bikegator-stanowisko-pracy-M1137998.html#cgid=37069

Ja się jeszcze waham. 90% mojego grzebalstwa to czyszczenie napędów i regulowanie przerzutek. Zastanawiam się, żeby poza porządnym stojakiem kupić coś takiego:

https://www.rowertour.com/p/82918/stojak-na-rower-pro-prtl0074

W 3 moich rowerach mam korbę drążoną. Do czyszczenia łańcucha powinno być ok. Zwłaszcza, że jak czyszczę łańcuch na wiszącym rowerze, to syf chlapie dookoła i wolę to robić w parterze. Mały stołeczek, bo bez stołeczka mam zakwasy na drugi dzień ;)

Do tego nie mam stopki w dwóch rowerach, więc przynajmniej jeden mógłby stać na tym :)

Oczywiście myślę wciąż o normalnym stojaku, jako że doszedł full do serwisowania i prędzej czy później zacznę przy nim dłubać.

@chrismel

Jak w tym Elite rozwiązano blokadę obrotu ramienia? Ta czerwona dźwignia coś dociska, blokuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unior to już chyba jak ktoś konkretnie, żeby nie rzec zawodowo, dłubie... Na filmiku widać, że i łapy można wymieniać.

Biorę na celownik tego Feedbacka i Elite. A do grzebania przy łańcuchu - niemal na pewno wezmę ten ruszt w korbę. Chyba że ktoś miał do czynienia i nie wspomina dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam, mimo 2 lat użytkowania.  

Trójnóg jest niedobrym pomysłem dla stojaka serwisowego przy tej długości nóg podstawy. 

Z rowerem zapiętym w łapę jest , zależnie od ustawienia trojnogu, niestabilny bocznie albo wzdłużnie. Zaliczyłem kilka spektakularnych gleb w tym jedną ze szkodą dla nieswojego sprzętu. 

A do tego jeśli powiesi się na stojaku ciężki rower, np E, to stojak wygina się i lewy pedał zaczepia o główną rurę stojaka uniemożliwiając krecenie korbami i regulację przerzutek. 

O takich problemach nie znajdzie się żadnych info a stojak regularnie jest zwycięzcą testów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, tobo napisał:

Nie polecam, mimo 2 lat użytkowania.  

Trójnóg jest niedobrym pomysłem dla stojaka serwisowego przy tej długości nóg podstawy. 

Z rowerem zapiętym w łapę jest , zależnie od ustawienia trojnogu, niestabilny bocznie albo wzdłużnie. Zaliczyłem kilka spektakularnych gleb w tym jedną ze szkodą dla nieswojego sprzętu. 

A do tego jeśli powiesi się na stojaku ciężki rower, np E, to stojak wygina się i lewy pedał zaczepia o główną rurę stojaka uniemożliwiając krecenie korbami i regulację przerzutek. 

O takich problemach nie znajdzie się żadnych info a stojak regularnie jest zwycięzcą testów. 

To jest jakiś dramat żeby za tysiąc złotych stojak miał takie wady.

W moim btwin 500 za 250zl jestem w stanie przeboleć ze z 20 kg elektrykiem staje się chybotliwy (ale ma 160 cm), że regulacja obrotu roweru jest niepewna (ale nigdy nie puscila) a pedal potrafi uderzać w rurę główna (bo gorna rura ramy nieco obróci się w uchwycie), ale w stojakach za 1000-1500zl ?

Ile trzeba wydać żeby tak proste urządzenie było funkcjonalne, przemyslane i prawidłowo wykonane ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, PawelW84 napisał:

To jest jakiś dramat żeby za tysiąc złotych stojak miał takie wady.

W moim btwin 500 za 250zl jestem w stanie przeboleć ze z 20 kg elektrykiem staje się chybotliwy (ale ma 160 cm), że regulacja obrotu roweru jest niepewna (ale nigdy nie puscila) a pedal potrafi uderzać w rurę główna (bo gorna rura ramy nieco obróci się w uchwycie), ale w stojakach za 1000-1500zl ?

Ile trzeba wydać żeby tak proste urządzenie było funkcjonalne, przemyslane i prawidłowo wykonane ?

 

Np ten

https://www.wiggle.co.uk/lifeline-pro-bike-workstand

Franca ciężka ale: maks wysokość łapy to 2 metry. Stabilne stanie na gruncie. Łapa ma dość powolny sposób zamykania ale jest to ewentualnie problem tylko przy rowerach elektrycznych. Rotacja ramienia bardzo skuteczna i bezproblemowa.  

Feedbacka nadal używam (mam wersję pro) gdy muszę stojak szybko przemieszczać. Łapa z mechanizmem szybkiego zamykania i otwierania jest bardzo dobra. Ogólnie operowanie nim nawet jednoręczne jest bardzo łatwe. Ale stabilny nie jest. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma Feedbacka Pro-Elite Bike Repair Stand.  Łapie za sztycę , za górną rurę, za dolną , za rurę podsiodłową nawet mogę złapać za główkę ramy (stoi na tylnym kole przy zdjętym widelcu i łapnięty za główkę).  Regulowana wysokość robocza , regulowany kąt, regulowany obrót  wokół osi (mogę rower przekręcić na drugą stronę zamiast go obchodzić) możliwy wychył boczny. Łapie ramy od cieniutkiej do  grubasa elektryka, karbony, ramy starego typu z trzema linkami na zewnątrz, ramy o nieregularnych kształtach  mogą być nawet kwadratowe. Błyskawiczne zwalnianie roweru po serwisie - wystarczy pacnąć w blokadę  .  Dodatkowe przystawki do kół.  Choć do profesjonalnego serwisu poszedłbym w coś cięższego. Ale do domowego dłubania jak znalazł. Szybko się rozstawia a po złożeniu mało miejsca zajmuje oraz  jest lekki.

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o nim mówię. Jest późno i nie chce mi się kręcić filmu z akrobacji rowerów na nim. Może jutro. 

Największy obciach był gdy klient był świadkiem dzwona własnego roweru który powiesiłem na tym stojaku. Kosztowało mnie to wymianę chwytów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tobo napisał:

Np ten

https://www.wiggle.co.uk/lifeline-pro-bike-workstand

Franca ciężka ale: maks wysokość łapy to 2 metry. Stabilne stanie na gruncie. Łapa ma dość powolny sposób zamykania ale jest to ewentualnie problem tylko przy rowerach elektrycznych. Rotacja ramienia bardzo skuteczna i bezproblemowa.  

Feedbacka nadal używam (mam wersję pro) gdy muszę stojak szybko przemieszczać. Łapa z mechanizmem szybkiego zamykania i otwierania jest bardzo dobra. Ogólnie operowanie nim nawet jednoręczne jest bardzo łatwe. Ale stabilny nie jest. 

 

Fajny i przede wszystkim wysoki

Cena też dobra bo kolo 800 zł ale koszt wysyłki 300 zł 😕 to już 1100 razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem chyba jedyny egzemplarz w kraju tego Bicisuport (nówka).

Firma raczej znana poza Polską. Stojak prosty, dużo metalu, mało plastiku.

Zamówiłem, z mikrorabatem wyszło 783 zł. Przesyłka gratis.

Ten jest podobny:

BS082.thumb.jpg.685d15d6770668c810619b8a6d982d2f.jpg

Edytowane przez spidelli
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawelW84 nie wiem jak z cłem. Pamiętaj, że GB już wyszła z UE i mogą coś tam doliczać ekstra.

Kurcze jak tak patrzę na Bicisuport to wygląda ciekawie. Dodam, że w parku przekonał mnie jeszcze jeden detal. Pokrętła. Korba do zacisku na ramie i wygodna rączka przy obrocie. W innych często jest tak że, jak łapa ma wygodny uchwyt, to przy obrocie mamy pokrętło, które mnie nie przekonuje. Ręka uwalona smarem i będzie problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...