Skocz do zawartości
  • 0

Ciekawa zagwozdka odnośnie rozmiaru Rometa.


Gość Piotrek

Pytanie

Gość Piotrek

Cześć! Mam nurtujące mnie pytanie odnośnie rozmiaru ramy w rowerze Romet Aspre 1 2022. Przymierałem się do niego w sklepie i czuję, że jestem na pograniczu rozmiarów. Chodzi o 54 lub 56. Mam 180 cm wzrostu i przekrok 83cm. W 54 czułem się trochę jak na małym rowerze (być może wynika to z pierwszego styku z tego typu rowerem i barankiem), natomiast w 56 trochę daleko było mi do wygodnej pozycji na "łapach". Czy to już dyskredytuje z góry 56 i lepiej zabrać mniejszy 54? Warto zaznaczyć że regulacja choćby siodełka była bardzo na oko, jak to w sklepie, prowizorycznie. Chętnie dowiem się jak to widzą bardziej doświadczone osoby. Dziękuję za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Masz normalne odczucia. Oba dostosujesz pod siebie, chociaż ja osobiście (a jesteśmy tacy sami wymiarowo) gdybym kupował Aspre to brałbym 54 i to polecam rozważyć (kwestia tego jaką kto pozycję preferuję). Ale "mieścisz się" na obu - kwestia ewentualnej wymiany mostka na centymetr krótszy lub dłuższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek

Właśnie skłaniam się bardziej do 54, trochę mnie upewniłeś. Lubię jeździć wyczynowo-sportowo więc bardziej pochylona pozycja myślę, że bedzie do ogarnięcia. Z tego co ludzie piszą to mniejszy rower gwarantuje też większą zwrotność i wyczucie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...