Skocz do zawartości

[bidon ekologiczny] Wasze opinie


MariaP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Zastanawiamy się nad wprowadzeniem na rynek nowego, ekologicznego bidonu, ale chcieliśmy wcześniej poznać Wasze zdanie na ten temat. Dlatego zapraszam do wypełnienia ankiety dotyczącej właśnie tego zagadnienia.

https://forms.gle/BMEQG3hKosotYxmA6

Ankieta jest anonimowa i zajmie kilka chwil.

Będziemy bardzo wdzięczni za każdą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym ma być ekologiczny ten bidon? Bidon, jako wykorzystywany wielokrotnie sam w swojej idei jest "eko". Dalej można zastanawiać się jedynie nad bezpieczeństwem danego tworzywa. Taki np. RPET choć może i jest "eko" to już niekoniecznie dobry jeśli chodzi o przechowywanie w nim wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez wypełniłem, a niech tam. W ankiecie nie ma informacji co to jest ten bidon "bardziej ekologiczny", więc ciężko decydować o zmianie.

Czy w zamian za wypełnienie, moglibyśmy otrzymać jakieś podsumowanie i wnioski?

Na różnych forach ludzie proszą o ankiety (często są do prac dyplomowych), o ile mogę to pomagam i wypełniam. Zawsze proszę o jakieś wyniki "badań". Jeszcze nigdy nikt nie odpowiedział 🥴

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....eko to byli moi rodzice i dziadkowie. Do sklepu szli z bawełnianą tasią a napoje były w szkle ;-))) W sklepie towar pakowało się w szary papier . Na obwodnicy miasta można było w piłkę grać bo samochód jechał raz na 15 minut;-))) To było prawdziwe eko.

Teraz pod etykietką ECO wciska nam się kit + 100% do ceny. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, KSikorski napisał:

Czego oczekujesz po angiecie, że będzie felietonem?

Ankieta prawidło skonstruowana z punktu widzenia rozwoju produktu w bardzo wczesnej fazie.

W zasadzie są na etapie kompletowania danych wejściowych do projektowania.

Informacji, nawet szczątkowej na temat produktu. Przecież jakąś koncepcję już muszą mieć. 

No i tak jak wyżej, co może być Eko w bidonie? Metalowe już są, szklanego nikt normalny na rower nie weźmie, z jakiegoś tam "zielonego" tworzywa też są. Papierowe? Nie wytrzyma to całej jazdy. Ceramiczne? Podobnie jak ze szkłem.

A pisząc krótko, chciałbym chociaż trochę dowiedzieć się o produkcie, zanim zrobię cokolwiek ze swojej strony.

Tak jak @JWO wspomniał. Ile tu już było ankiet, zrzutek itd, a potem zero odpowiedzi. Będę zdziwiony jak autor/ autorka posta zaloguje się tutaj chociażby jeszcze jeden raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tacx ( pewnie nie tylko...) już ma biodegradowalne bidony. 

No i co kryje się za słowem "nowego". Nowego w sensie oferty tego, nieznanego producenta czy nowego którego nikt inny nie ma?

No ale już nie spamuję. Mi się nie podoba taki brak informacji, więc nie dołączę do ankiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, skom25 napisał:

Informacji, nawet szczątkowej na temat produktu. Przecież jakąś koncepcję już muszą mieć. 

No i tak jak wyżej, co może być Eko w bidonie? Metalowe już są, szklanego nikt normalny na rower nie weźmie, z jakiegoś tam "zielonego" tworzywa też są. Papierowe? Nie wytrzyma to całej jazdy. Ceramiczne? Podobnie jak ze szkłem.

A pisząc krótko, chciałbym chociaż trochę dowiedzieć się o produkcie, zanim zrobię cokolwiek ze swojej strony.

Tak jak @JWO wspomniał. Ile tu już było ankiet, zrzutek itd, a potem zero odpowiedzi. Będę zdziwiony jak autor/ autorka posta zaloguje się tutaj chociażby jeszcze jeden raz.

Jesteśmy na etapie bardzo wczesnych badań: szukamy istniejących rozwiązań, sprawdzamy np. w jakim stopniu poszczególne materiały, które chcemy wykorzystać są ekologiczne (pod kątem zużytej energi, trwałosci, ponownego przetworzenia itd.). Zastanawiamy się przede wszystkim, czy w ogóle jest sens coś takiego robić.

Ta ankieta ma na celu weryfikację naszych spostrzeżeń na temat tego, co jest istotne dla użytkowników i dodanie większej ilości pytań czy informacji mogłoby nakierowywać na odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, JWO napisał:

Tez wypełniłem, a niech tam. W ankiecie nie ma informacji co to jest ten bidon "bardziej ekologiczny", więc ciężko decydować o zmianie.

Czy w zamian za wypełnienie, moglibyśmy otrzymać jakieś podsumowanie i wnioski?

Na różnych forach ludzie proszą o ankiety (często są do prac dyplomowych), o ile mogę to pomagam i wypełniam. Zawsze proszę o jakieś wyniki "badań". Jeszcze nigdy nikt nie odpowiedział 🥴

Mogę wyniki udostępnić tutaj w komentarzu - kończymy ten etap na początku stycznia, więc mniej więcej wtedy może się Pan ich spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...