Skocz do zawartości

[przerzutka Ultegra FD-6800] ostrzeżenie


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, omegagl napisał:

właśnie to pisałem, jak wkleiłeś tekst. Nie zmienia to faktu, że to jest NIEPOPRAWNE!!!

Widzisz... okazuje się, że nie jest niepoprawne. Shimano robi juniorski blat " tylko" dla ultegry 46t, oficjalnie paruje ją "wyłącznie" z 36t, robi też przerzutkę którą robi... ma świadomość jak są wysoko czy nisko haki w ramach... I odpowiada na maile jak zapytasz... i okazuje się że to co zaleca a co wg. nich działa nie pokrywa się w 100%. 

Edyta: nie trzeba liczyć... jest tylko JEDEN blat do 6800 który można tak zamontować żeby było widać śruby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zębów to ja na tej fotce przecież nie liczyłem, aby rzuciłem okiem. Kilka tych przerzutek w życiu wymieniłem i zawsze ustawiałem to na tyci-tyci (z mat. = 2-3mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, będę starał się z tego maxa wycisnąć. Na szczęście jeszcze pozostało parę grup w górę. Czy tylko jedna? :) Na pewno w Di2 tego problemu nie będzie, bo tam wózek przerzutki przedniej "wędruje za kasetą. W niedzielę/poniedziałek dam znać.

Ja tu się w pełni przychylam, bo już od początku jak przemyśliwałem, miałem to z tyłu głowy. Ale nawet, jak będzie delikatnie lepiej, to już będzie to mały sukces. W końcu skromność uczy, że trzeba się cieszyć z małych rzeczy. Ale mi frajdę sprawia też dłubanie przy rowerze, także jakieś wartości dodane zawsze będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pomału Artur, zaczniemy od przerzutki :) Mam przecież i tylną, też oficjalnie koledze zaoferuję, Tyle że wózek średni. Oczywiście gratis, albo lepiej, za pomoc przy wyborze roweru.

Witek, nie używam. Mam już dość aplikacji, wystarczy mi ich zarobkowo,  jeżdżę praktycznie codziennie. Nawet nie pamiętam dokładnie od kiedy mam ten rower, ale przejechałem już ok 1500km Pamiętaj, ze jestem jednak osobą 50+ a nie nastolatkiem (niestety)  Czas też muszę na wszystko chociaż w marę sprawiedliwie podzielić a ta doba się nie chce rozciągnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@omegagl Mam nalatane jakieś 25kkm na szosie, coś tam wiem, ale rzadko się udzielam, bo... wiem że nic nie wiem. Jak już coś piszę, to zazwyczaj wtedy, gdy jestem pewien, że są to fakty albo chociaż mocno poparte doświadczeniem moim i innych opinie.

Ty swoje opinie przedstawiasz jako prawdy objawione, jak - nomen omen - alfa i omega ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko kolega sobie pajacuje - trudno., taki przyjął sposób funkcjonowania. Żałosne ale nic się nie poradzi.

Niestety potem ktoś przeczyta, ktoś kto szuka takiej przerzutki lub ma z nią problem i weźmie to pajacowanie na poważnie. I zostanie wprowadzony w błąd głupkowatymi postami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nctrns, bo to NICK zobowiązuje, miał być OMEGA, ale był zajęty, to dodałem inicjały rodzinne :)

@wkg, łamiesz mi kręgosłup, bo z zasady NIGDY nie wchodzę w takie przepychanki w necie, SHIMANO ma bardzo szeroką gamę produktów od perełek po gnioty. Być może okaże się tak, ze @Mihau_ma rację i tej FD-8000 też nie da się ustawić tak, aby nie ocierał łańcuch, ale to nie zmienia już nie tylko moje opinii o FD-6800. To wadliwa konstrukcja jest. Różnica w cenie jest 30zł, więc żadna i jeżeli ktoś przeczyta, to tylko lepiej, bo zgłębi temat. Naprawdę po raz ostatni, jeżeli uważasz, że wprowadzam ewentualnych czytelników w błąd, zgłoś wątek do rozpatrzenia do włodarzy. Ty o tym nie decydujesz a jak będziesz, i to zauważę, to pogratuluję i zlikwiduję konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojęcia zielonego nie mam co to jest. Mogę jedynie po symbolu próbować wygooglować. Nawet nie wiem, jaka to część roweru, ale jak rozmawiamy o przerzutce, to pewnie z tym jest ta zagadka związana?

Tobie kolego trymuje mnie nie. Tzn. ściślej, duża-duża trymuje i w zasadzie cały ten wątek mógłby pójść do kosza gdyby nie:

- zbyt mały konstrukcyjnie kąt linki w stosunku do ramienia. Tak wiem, rama. Zobaczę z chęcią jak to jest w 8000

- brak regulacji wychylenia przerzutki. Jej brakuje mm, który to trzeba kompensować napięciem linki (zbyt mocne wstępne napięcie)

Ten właśnie mały kąt powoduje, że u mnie trymowanie mała-mała nie działa, widać, ze manetka spełnia swoją rolę, przerzutka coś tam dryga, ale nie jest w stanie zrobić ruchu. Wiem, że na takim przełożeniu się nie jeździ i w zasadzie gdybym chciał używać trymowania duża-duża to cały ten problem w tym przypadku, byłby wydumany.

Nadal się trzymam tego, że jest to błąd w konstrukcji tej przerzutki, może będę musiał to odszczekać po zmianie. Okaże się, czy FD-8000 da radę. Chciałbym, żeby to działało poprawnie w zasadzie bez trymowania, bo szczerze mówiąc, nie chce mi się w to w ogóle podczas jazdy bawić. Na moje oko, ten potencjał jest, jak będzie w praktyce, się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@omegagl Dlaczego masz problem z przerzutką? Oj czynników możesz mieć wiele, pancerz poprowadzony tak że daje za duże opory, może nie umiesz regulować H i L (nie mówię że tak jest - po prostu może być), możesz mieć coś co jest częste w przedniej przerzutce która ma już ileś tam za sobą kilometrów w cholera wie jakich warunkach, sworznie obrotu wózka nie są uszczelniane styki obracających się elementów ramienia i korpusu też nie - powoli ale systematycznie dostają się tam mikro pyły, smar tężeje, wypłukuje się i przerzutka ledwie dryga na młynku... Możesz mieć tego wszystkiego po trochu. Natomiast Ty kwestionujesz zasadę działania jednej z najbardziej lubianych i udanych konstrukcji jaka pojawiła się kiedykolwiek w przednich przerzutkach szosowych u Shimano. No nie znajdziesz dla tej tezy poklasku bo doświadczenia większość z jej użytkowników jest inne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psia mać... to może być kluczowe...

Nie zmieniałem tego konwertera, nawet nie wiedziałem, ze coś takiego jest. Puściłem nowa linkę tak, jak szła stara.

Teraz pytanie zasadnicze, mam mieć go na OFF czy ON? Wiem, mogę i sprawdzę to. Tylko wyobraźnie nie pozwala mi ocenić w jakiej pozycji wózek wychyli się mocniej?

Wygląda, ze to ma związek właśnie z tym gó...m

Nie trzeba było od razu poradzić instrukcja?

Może być jeszcze Artur właśnie ten converter winien a w zasadzie jego ustawienie. Może być, aczkolwiek być nie musi. Ta przerzutka nie jest wyrobiona, w ogóle ten rower miał jakiś symboliczny przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, to jest straszne...

Ratuje mnie jeszcze to zdanie (Either ON or OFF can be selected if the cable is on the center line.) więc wydaje się, ze aż tak olbrzymiego wpływu nie ma. Skończę jeszcze trochę służbowe sprawy i idę go garażu się przyjrzeć na to. Uuuuu ale by była plama, gdy mi to po zmianie convertera zadziało. Wtedy już tylko męska decyzja i likwiduję tu konto. Nie bebram sam przy rowerze. Nie oddaję serwisantom, bo w większości i tak o tym selektorze nie mieliby pojęcia. Kupuję trampki i oprócz codziennego pływania, zaczynam biegać. Rower pójdzie na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wtedy już tylko męska decyzja i likwiduję tu konto.

Męską decyzją było by przebywanie jak najkrócej w punkcie nr 2 na standardowej drodze poznawczej (ja już to dawno zrobiłem):

1. nic nie wiem

2. wiem wszystko

3. wiem tylko trochę ale fakt że mam świadomość że reszty nie wiem pozwala mi unikać kłopotów.

A nie likwidowanie konta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Drodzy, kończymy tą dyskusję, docinki itd. Kolejne posty nic nowego nie wniosą, dopóki autor nie rozwiąże pewnych problemów sam i nie skorzysta z rad, które dostał.

Jeśli będzie życzenie autora temat ponownie otworzymy, ale tylko w przypadku przekazania nowych informacji w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...