Skocz do zawartości

[8 tyś] Full czy to dobry pomysł ?


osis25

Rekomendowane odpowiedzi

Też bym HT w ogóle nie brał pod uwagę. Inna sprawa, że miewam problemy z bólem w krzyżu, które w ogóle nie występują na rowerze. Mogę gravelem po dziurach jechać i nic. Ale pokonywanie tych samych dziur na fullu to jakby po dywanie jechać :) 

A tak na marginesie. Stance 2 w 2015 - 4900 zł. Stance 2 w 2021 - 7900 zł. I to doba cena, bo dostępny jest. Ech... No ale nowszy jest lżejszy. Dokładnie o 0,06kg ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość całego roweru się liczy, nie koła. Moja córka jest twojego wzrostu i ma 3 rowery - 26, 27,5 i 29". Z największą przyjemnością jeździ na 29. Najmniej lubi 26", ale to rower do dojazdów do szkoły :). Producenci, którzy różnicują wielkość kół do rożnych rozmiarów dają 27,5 zwykle do XS i S. Ty się kwalifikujesz do M i konstrukcje o których mówimy raczej będą na 29 w tym rozmiarze. 

Żeby zamieszać jeszcze trochę - w czasach, gdy jeszcze jeździło się do pracy, a nie przesiadało do biurka w sypialni ja do biura miałem (i mam) rower typu "szybki miejski" z pozycją jak na krosie, widelcem amortyzowanym i amortyzowaną sztycą podsiodłową. Taka sztyca (musi być dobra, nie za 50PLN) skutecznie zastępuje pełne zawieszenie na asfalcie i chodniku. Na miasto fulla mi po prostu żal - opon, napędu i ryzykowania kradzieży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, kipcior napisał:

Jest lepszy, o ile jest dostępny to spoko sprzęt.

Lepszy? No chyba, że w zjazdach. Napęd 1x11 - czyli mniejszy zakres, opony 2,6 oraz widelec 160mm czyli gruby over-kill dla tego zastosowania. Gdyby autor wątku pytał o rower do łojenia po kamiorach, to może tak. Ale do wygodniejszej jazdy i oszczędzania kręgosłupa to już nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, chudzinki napisał:

 

 Moooże zawodowcy, bo amator na pewno nie.

Nie wiem co zawodowcy bo piszesz jakoś mało przejrzyście. Nie wiem uważasz, że jak ma się fulla z myk mykiem to takie hołdy robi się cały czas siedząc na rowerze? Tu też jest praca nogami tylko te nogi są nieco mniej obciążone. 

@osis25Moon to jest ciężkie enduro to dlaczego chcesz sobie to robić? Ani to zwrotne, ciężkie, jeździ się tym w łatwym terenie w tym po hołdach tragicznie. Chcesz kup sam dojrzejesz do pewnych wniosków. Plus jest taki, że co byś nie kupił a na przykład wtopisz to sprzedaż dość szybko ze stratą prawie żadną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tyfon79 napisał:

Nie wiem co zawodowcy bo piszesz jakoś mało przejrzyście.

Powinienem napisać zawodowiec zamiast zawodowcy 😀.

12 minut temu, Tyfon79 napisał:

Nie wiem uważasz, że jak ma się fulla z myk mykiem to takie hołdy robi się cały czas siedząc na rowerze?

Nic takiego nie napisałem i nie uważam tak, ale twierdzę, że żaden amator nogami i ciśnieniem w oponach nie zastąpi tylnego zawieszenia.

@osis25i żaden z rowerów, które zostały tu polecone nie jest dostępny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także tak jest słabo udało mi się namierzyć RIFT ZONE 29 2 nowy ale z porysowana dość znacznie ramą za 8tyś niestety ani 1zł nie chcieli opuścić. Także czuję, że będzie problem z rowerem. Szukam jeszcze jakiegoś sztywniaka Trail może ktoś ma jakieś propozycję ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, osis25 napisał:

Także tak jest słabo udało mi się namierzyć RIFT ZONE 29 2 nowy ale z porysowana dość znacznie ramą za 8tyś niestety ani 1zł nie chcieli opuścić. Także czuję, że będzie problem z rowerem. Szukam jeszcze jakiegoś sztywniaka Trail może ktoś ma jakieś propozycję ? 

Gdzie znalazłeś tego Marina i  jaki to był rozmiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...