Skocz do zawartości

[1500-2500] rower górski


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Założyłem konto z myślą, że eksperci pomogą w wyborze odpowiedniego roweru i dlatego zwracam się do Was.

Chciałbym kupić rower górski na dłuższe przejażdżki (50-100km, ale czasem do 25km), który sprawnie będzie pokonywał asfalt i kostkę brukową (jazda leśna czy szutrowa to raczej sporadyczne wypady). Wiem już, że koła 26" są za małe na moje gabaryty 171cm/73kg (z opcją zmniejszenia wagi). Mam obecnie Gazelle na 28" z przerzutkami Nexus i komfort jazdy mnie zadowala do momentu gdy nie zjadę na szutrowe ścieżki, gdzie muszę zjechać ze względu na zagrożenie np. na ruchliwej drodze, bp wąskie koła bez bieżnika się nie sprawdzają. Jeżeli chodzi o moje doświadczenia z rowerami górskimi to posiadam Kross Grand Gold 26" (w przyzwoitym stanie rocznik 1999 używany bardzo rzadko kupiony za 799zł) i jeździłem jeszcze najtańszym z Biedry 26" (amortyzatory przód i pod siodełkiem) przerzutki Tourney (dramat), ale wykręciłem nim jakieś 8000 km weekendowych przejażdżek po 50-100km i codziennych po 10-20km zanim rozleciały się hamulce a przerzutki zaczęły się rozregulowywać- 2013 rok koszt 399zł. 

Budżet teoretycznie jestem w stanie podciągnąć do 3000 w przypadku, gdy trafi się coś z czym mógłbym spędzić kilka lat i mój komfort jazdy zachęcałby mnie do jeszcze dalszych podróży. Kwestia rozmiaru kół przedział 27,5 do 29, ale to rozważę, gdy ktoś wytłumaczy mi jaki rozmiar kół byłby lepszy dla mojego komfortu i sprawności pokonywanych przeze mnie odcinków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zapoznałem się  z różnicami pomiędzy górskim i crossowym i zgadzam się, że skłaniałbym się ku Twojej propozycji (szczerze nie wiedziałem, że są jakieś różnice pomiędzy górskim a crossem). Miałbym szukać w jakichś konkretnych markach czy mój budżet skazuje mnie na tylko jednego producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...