Skocz do zawartości

[Do 3000zł] Garvel/cross na 155kg wagi


Zoltyy

Rekomendowane odpowiedzi

Na teraz tzn? Kup, roz i próbuj sprzedać za pół ceny? :P Szczerze to nie chcę się właśnie bawić w kupowanie czegoś i odsprzedawanie później przez pół roku, chciałbym już zacząć ''składać'' rower który będzie mi służył latami na dłuższe wyprawy. Chociaż jeżeli  znalazłoby się coś do 500zł co byoby wstanie wyjeździć chociaż 1000km to czemu nie. Rozważę tą propozycję :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką wyszukiwarka jest bezsensowna. Najważniejszym elementem roweru jest rama, materiały, wymiary, katy. To od niej zależy charakter roweru, jego właściwości i ewentualny potencjał rozbudowy. Ramę dobierasz do swoich preferencji i anatomii. 

Przekładając na komputery - szukając roweru przyjmując za priorytet osprzęt to tak jakbyś składał pc upierając się na konkretnej obudowie a olewając resztę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, teoretycznie bum covidowe mamy już za nami, ale z drugiej strony idzie sezon rowerowy + wakacje, jak pisałem do kilku sklepów w Warszawie to większość z nich planuje dostawy nowych rowerów na maj-końcówkę maja. Może być tak że znowu ludzie wykupią wszystko w 2 miesiące i będą braki, za rok raczej będzie tak samo dlatego boje się że tych modeli które jeszcze można teraz dostać za rok już nigdzie nie będzie zwłaszcza że to model już nieprodukowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zoltyy napisał:

Tylko jak tu teraz szukać roweru bez przedniej przerzutki, bardzo mało ich nie miało, głównie te odchudzone miejskie  białymi obręczami jeżeli wiesz o co mi chodzi.

Może niewyraźnie napisałem - wolałbym zdecydowanie mieć przednią przerzutkę. Niektóre z tych Marinów mają napęd 1x - takiego bym nie brał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie jest jakiś błąd na stronie to z tego co widzę podstawowego Nicasio można kupić w większości rozmiarów - Gravel MARIN NICASIO 2021 czarny sklep PRIMAL.PL

Chociaż osobiście celowałbym w Muirwoodsa który też jest dostępny w kilku sklepach ale już brakuje niektórych rozmiarów więc lepiej się pospieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest tak że po prostu produkuje się ich tyle samo co zawsze tylko popyt jest po prostu większy przez pandemię? Teoretycznie jeżeli producencie mają mózg to powinni zwiększyć produkcję na sezon 2021 opierając się o jakąś analizę rynkową, wiadomo dużo ludzi już kupiła te rowery w 2020 ale największej moim zdaniem dopiero przed nami, wszyscy oswoili się z covidem, dane pokazują że nie jest wcale taki straszny ale ludzie nadal pracują zdalnie, mamy te obostrzenia więc rozumiem powody dla których przeciętny Kowalski miałby sobie teraz zwłaszcza teraz, rower. No ale to tylko spekulacje : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, keltu napisał:

Jeśli to nie jest jakiś błąd na stronie to z tego co widzę podstawowego Nicasio można kupić w większości rozmiarów - Gravel MARIN NICASIO 2021 czarny sklep PRIMAL.PL

Chociaż osobiście celowałbym w Muirwoodsa który też jest dostępny w kilku sklepach ale już brakuje niektórych rozmiarów więc lepiej się pospieszyć.

Jeżeli nigdzie nie znajdę Nicasio + to pewnie skończy się właśnie na base albo Muiwoods, bo może się okazać za miesiąc że w ogóle już żadnego z nich nie będzie. 

Dzięki za tę stronkę tak w ogóle, widzę że wszystkie modele będą mieli w do maja nawet Four Corner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Zoltyy napisał:

A jakie pedały polecacie? 

Jeśli chodzi o platformy to mogę Ci polecić to na czym sam jeżdżę - Dartmoor Candy Pro. Wygodne, przyczepne, a ponieważ piny są z tworzywa, a nie metalu, to nie zniszczą Ci butów w ekspresowym tempie.

Co do tej kasety to nie chodzi o to, że się dużo naprzerzucasz. Po prostu możesz nie znaleźć optymalnego dla siebie przełożenia. W tym sensie, że jedno będzie na dłuższą metę za miękkie, a to następne już za twarde. No i wtedy przerzucanie biegów nic nie da.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za OT ale aż mnie zaświerzbiał " spider sense". Jeżeli sam sobie ustaliłeś  to 1600 kalorii to idź od razu do dietetyka, jeżeli to są wytyczne od dietetyka właśnie to podaj go od razu do sądu jako że chce Ci wyrządzić krzywdę. Siedząc na tyłku cały dzień to i tak 1600 przy takiej masie nie do końca wystarczy .... a jeżeli do tego planujesz dołożyć jakąkolwiek formę ruchu to już na pewno nie wystarczy. I to nie jest tak że "a co tam, to najwyżej będę głodny, dam radę", twój organizm sam sobie poszuka odpowiedniego paliwa i niestety nie będzie to tylko tkanka tłuszczowa. 

Temat znam dość dokładnie, sam się zmagałem z nadmiarowymi kilogramami, przez chorobę przybyło mi ponad 50kg w ciągu 1,5roku.
Obecnie dzięki dobrze zbalansowanej diecie zrzuciłem już ponad 40, zaczynałem od wagi ~135kg i na start miałem minimum 2500 kalorii na dzień.

A żeby nie było całkowitego offa to marin 4C jest jak najbardziej dobrym wyborem, widelec jest tak sztywny że w zasadzie braku sztywnej osi nie da się odczuć, z tyłu czasami da się wyczuć delikatny niechciany ruch koła, ale to dopiero jak wjedziesz w jakiś teren. Jedno co na początek to przy tej wadze zadbaj dobrze o hamulce - masa będzie stanowić dla nich spore wyzwanie - klocki z któymi go sprzedają, a przynajmniej sprzedawali 3 lata temu są od razu do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę tu dyskutował o mojej diecie, co, kiedy i dlaczego jem w jakich ilościach bo nie po to tu przyszedłem. Poza tym jeżeli ktokolwiek twierdzi że 1600kcal to za mało żeby funkcjonować to niech najpierw się dokształci w tym temacie, bo dieta 1200kcl to jest chyba najbardziej popularny poziom kaloryczny dla ludzi którzy chcą zrzucić wagę. Nikt tu nie mówi dodatkowo o chodzeniu codziennie na siłkę po 2h bo do tego stosuje się inne poziomy kaloryczne, ale przy normalnym trybie tzn praca w miarę ruchliwą, pójście do sklepu, wyjście z psem, czy poruszanie się w domu, dieta 1200kcl dla każdego kto waży powyżej 100kg przy średni wzroście  jest jak najbardziej wskazana, każdy dietetyk Ci to powie, przede wszystkim to pierwsze co Ci mówią jak do nich idziesz. 

 

Obecnie sprzedają go z tarczówkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zoltyy napisał:

Czyli dużo przerzucania zanim się przyzwyczaję. 

No nie do końca. Efekt będzie taki, że jadąc z jakąś stałą szybkością dla której twoja komfortowa kadencja będzie wynosiła przykładowo 80 obrotów/minutę rozstrzał przełożeń sprawi, że będziesz kręcił albo 70 albo 90 - w obu przypadkach niekomfortowo. Przy gęsto zestopniowanej kasecie będziesz kręcił (to przykład) 75 albo 85 obrotów / min. O wiele łatwiej będzie Ci się wstrzelić w odpowiednią kadencję.

Nie idź w taki napęd bo to imho kompletnie poroniony pomysł.

Nawiasem - jak juz kiedyś będziesz kupował liczniik to weź taki z czujnikiem kadencji.To ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim odeślesz kogoś żeby się doszkolił lepiej sam to zrób - ja swoją lekcje w kwestii PPM i CPM i diety jako takiej odrobiłem dość dokładnie, natomiast  jeżeli twierdzisz że każdy dietetyk Ci tak powie to gratuluje wyboru dietetyka. Jestem pewien że nawet najgłupszy kalkulator który znajdziesz przez google pokaże Ci inne wartości.
Ale masz racje, to Twoje zdrowie i jeżeli chcesz sobie zaszkodzić to nikt Cię nie powstrzyma

4C cały czas był sprzedawany z tarczówkami ....

Z mojej strony EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszkodzić? Jak można sobie zaszkodzić będąc na diecie 1200kcl i prowadząc normalny tryb życia? oO Przede wszystkim zacznij od przeczytania całego wątku od początku jak chcesz się odnosić do jakiś pierdół, jak powiedziałem już w 2 czy 3 poście, dieta będzie regulowana odpowiednio do podejmowanego wysiłku tak w skrócie, jak się komuś wydaje że będę jeździł rowerem w wieku 30 lat po 10h dziennie na 1200kcl to niech to niech się puknie. Jak nie wiesz co to jest albo dla kogo jest dieta 1200kcl czy że  w ogóle istnieje coś takiego to polecam google. PPM i CMP jest dla ludzi którzy ważą 70kg przy wzroście 177cm, polecam zaznajomić się z pojęciem DIETA. 

Ostatni raz odpowiadam na temat związany z dietą, przyszedłem tu o poradę rowerową

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wkg napisał:

No nie do końca. Efekt będzie taki, że jadąc z jakąś stałą szybkością dla której twoja komfortowa kadencja będzie wynosiła przykładowo 80 obrotów/minutę rozstrzał przełożeń sprawi, że będziesz kręcił albo 70 albo 90 - w obu przypadkach niekomfortowo. Przy gęsto zestopniowanej kasecie będziesz kręcił (to przykład) 75 albo 85 obrotów / min. O wiele łatwiej będzie Ci się wstrzelić w odpowiednią kadencję.

Nie idź w taki napęd bo to imho kompletnie poroniony pomysł.

Nawiasem - jak juz kiedyś będziesz kupował liczniik to weź taki z czujnikiem kadencji.To ważne.

Nigdy nie mierzyłem sobie kadencji, kiedyś miałem Krosa Vento 2 z 2013 bodajże i pamiętam że tam miałem nie tyle problem co taką przypadłość roweru że, na jednym biegu pedałowało mi się za lekko a na kolejnym ciut za mocno (z tyłu) (z przodu właściwie zawsze dwójka) i tak naprawdę przestało mi to przeszkadzać po 2 dniach, to chyba kwestia nogi którą zawsze miałem ''potężną'' i ciut mocniejsze pedałowanie nigdy nie było jakimś problemem. 
A czy jak zmierzą sobie kadencję na jakimś innym rowerze to da się to wtedy porównać z tą kasetą na Nicaso+? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zoltyy napisał:

Zaszkodzić? Jak można sobie zaszkodzić będąc na diecie 1200kcl i prowadząc normalny tryb życia?

Zaszkodzisz. To dieta wychudzonej nastolatki pragnącej zostać anorektyczką. Więcej zużywasz leżąc na kanapie i podtrzymując funkcje życiowe. Koledzy nie piszą tego złośliwie. No, ale sam zobaczysz :)

1 godzinę temu, Zoltyy napisał:

Nigdy nie mierzyłem sobie kadencji, kiedyś miałem Krosa Vento 2 z 2013 bodajże i pamiętam że tam miałem nie tyle problem co taką przypadłość roweru że, na jednym biegu pedałowało mi się za lekko a na kolejnym ciut za mocno

No i to właśnie przypadłość takiego chorego stopniowania 1x9 11-46 - o tym piszę. Jak auto z czterema biegami.

Tak nawiasem - warto jeździć z większa kadencją. Ludzie otyli często cisną 40-50. Trzymaj sie 80-90 choc na poczatku to będzie się wydawać chore. Tłuszcz spala tętno a nie siła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Nicasio i Nicasio+ w katalogu jeżeli chodzi o obręcze to czy różnica tyc 6mm może aż tak wpływać na sztywność albo raczej wytrzymałość samej obręczy? Opony też są węższe o 1/3 jednak oba rowery Są w tej samej kategorii Condition.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wkg napisał:

Zaszkodzisz. To dieta wychudzonej nastolatki pragnącej zostać anorektyczką. Więcej zużywasz leżąc na kanapie i podtrzymując funkcje życiowe. Koledzy nie piszą tego złośliwie. No, ale sam zobaczysz :)

No i to właśnie przypadłość takiego chorego stopniowania 1x9 11-46 - o tym piszę. Jak auto z czterema biegami.

Tak nawiasem - warto jeździć z większa kadencją. Ludzie otyli często cisną 40-50. Trzymaj sie 80-90 choc na poczatku to będzie się wydawać chore. Tłuszcz spala tętno a nie siła.

No nie, byłem na takiej diecie 2 razy, znam mnóstwo ludzi którzy stosowali taką dietę, w mojej rodzinie która ma chyba genetyczne skłonności do otyłości każdy był na takiej diecie czy to po wizycie u dietetyka czy końcowo u bariatry , każdy lekarz do którego pójdziesz przy takiej nadwadze jak ja mam powie Ci dokładnie to samo, 1200kcl i ruch. Większości z was prawdopodobnie nigdy nawet na diecie odchudzającej nie była więc dla was 1200kcl wydaje się czymś abstrakcyjnym, ale naprawdę 1200kcl to żaden fenomen, wystarczy trochę na ten temat poczytać. Poza tym trzeba też zrozumieć co to w ogóle jest diet odchudzająca( może dlatego że zapomniałem dodać ''odchudzająca'' wszyscy podali zaskoczenie :P )  i czemu służy :)

 

Czyli zostaje Nicasio i Four Corners.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...