Skocz do zawartości

[Wentyl Presta] problem z pompowaniem


CyprianK

Rekomendowane odpowiedzi

Hej z racji ,że niedługo może być już trochę lepsza pogoda to wyciągnąłem rower żeby przetrzeć go z kurzu oraz napompować opony. Tu pojawił się problem w zeszłym roku przebiłem dętkę , kupiłem nową z wentylem typu presta normalnie napompowałem i pojeździłem jeszcze trochę przed skończeniem się sezonu. Teraz zauważyłem że pomimo odkręcenia wentylu nie jestem w stanie go napompować (tą samą pompką którą pompowałem go w zeszłym sezonie) dodatkowo gdy wcisnę wentyl gdy jest odkręcony powietrze nie schodzi. Nie wiem czy to jest jakaś różnica ale ten wentyl jest prawie 2 krotnie dłuższy niż ten oryginalny z 2 opony. Za podpowiedzi z góry dzięki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość nie ma znaczenia.

Wciskasz i kompletnie nic się nie dzieje? Te zaworki się zapychają czasami.

Masz wykręcany zawór, czy cały wentyl to jeden element?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skom25, chyba jednak ma znaczenie tylko przyznać się nie chcą 🤣.

 

13 minut temu, CyprianK napisał:

wentylem typu presta

Jak rower (koła) nie jest gwarancji i nie jest to szosa, gravel bądź fitness to weź Ty zrób porządek z tym - wiertarka + pilniczek do ręki, 10 min. i masz otwór pod normalny wentyl 😀. Ciągle ktoś ma problemy z Prestą...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak opona jest na tyle napompowana że da się nawet jeździć ale dla mnie gdy więcej jeżdżę po asfalcie wolę gdy jest po prostu więcej powietrza. Jeżeli chodzi o pompowanie to po prostu powietrze się spręża w pompce . Pompowałem dziś tak samo drugą oponę i wszystko fajnie działa tak samo spuszczanie powietrza jak i pompowanie 

Ja też pompuję przez przejściówkę ale nie wiem jaka to konkretnie kupiłem 2 na stacji i działają :D

 

 

Wydaje mi się ,że wentyl to jedna część ale nie mam porównania i może da się to jakoś rozkręcić ale jeszcze nie wiem jak . Za 20 min zejdę do garażu i zrobię zdjęcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chudzinki napisał:

@skom25, chyba jednak ma znaczenie tylko przyznać się nie chcą 🤣.

 

Jak rower (koła) nie jest gwarancji i nie jest to szosa, gravel bądź fitness to weź Ty zrób porządek z tym - wiertarka + pilniczek do ręki, 10 min. i masz otwór pod normalny wentyl 😀. Ciągle ktoś ma problemy z Prestą...

niby to góral ale nie mam ręki do takich rzeczy skończyło by się na połamanej obręczy

 

 

 

 

Godzinę temu, skom25 napisał:

Presta fajnie wygląda i tyle. Ja pompuję tylko przez adapter AV. Bez tego załatwiałem wentyl po kilku pompowaniach.

@chudzinki ja mam 42mm i uważam że jest ok :D

w jaki sposób  mogę to ewentualnie odetkać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć sam wkład Presta. Zakładam że kluczyka nie masz, może się udać czymś innym, chociażby kluczem nastawnym

Zobacz czy wtedy powietrze zejdzie i spróbuj napompować.

Jeżeli się uda, to wymiana samego zaworka pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc koło udało się napompować. Znalazłem pompkę konkretnie  do roweru żeby nie trzeba było używać przejściówki i się udało. Nie wiem czego to wina bo wcześniej za pomocą tej przejściówki pompowałem 2 koło i wszystko działało . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...