Skocz do zawartości

[Kask] Jaki kask do mtb do 200 zł


alexsob

Rekomendowane odpowiedzi

Kask ma być wygodny - bez przymiarki przynajmniej innego kasku tej samej marki nie kupuj.

Używany kask to też słaba opcja, bo teoretycznie kask po każdym uderzeniu powinno się wymienić. Kupisz używkę niby tylko z małą ryską, a naprawdę to było uderzenie, które poszło w głąb. Na zewnątrz ślad minimalny, a skorupa ma już 30% wytrzymałości.

Tak poza tym to weź ten, który Ci odpowiada z wyglądu, bo kaski są atestowane, więc chronią zgodnie z atestem i nic więcej nie wymyślisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Bell Nomad, kupowałem dwie sztuki dla siebie i Taty na prezent. Dałem 200zł od sztuki na promocji w decathlonie. Wygodny, ładny i ma mipsa. Obaj jesteśmy w 100% zadowoleni.

Nie wiem czy dalej obowiązuje ten rabat ale można przymierzyć na miejscu w każdym Deca i zamówić sobie online za tą cene.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem w oddziale W-wa Targówek, widziałem też w Toruniu i to duuużo sztuk. Nie ma co się sugerować info na stronie, najlepiej poprostu podjechać i się rozejrzeć, w deca jest multum rzeczy więc jeśli nie będzie to można pooglądać coś innego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, To_JaT napisał:

Ja kupowałem w oddziale W-wa Targówek, widziałem też w Toruniu i to duuużo sztuk. Nie ma co się sugerować info na stronie, najlepiej poprostu podjechać i się rozejrzeć, w deca jest multum rzeczy więc jeśli nie będzie to można pooglądać coś innego :P

Do Decathlona po kask się nie wybieram,  raczej bazuje wśród tych które wymieniłem na początku. jeśli ktoś może coś doradzić bo nie wiem który wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chudzinki napisał:

Ale tylko te wymienione powyżej są otwarte :(. 

Nie wiem skąd takie info, w poniedziałek kupowałem łatki w oddziale Wwa Targówek.

 

Teraz, alexsob napisał:

Do Decathlona po kask się nie wybieram,  raczej bazuje wśród tych które wymieniłem na początku.

Weź pod uwagę tego bella bo to naprawdę dobry kask :)

 

Ps. Używanego kasku bym nie brał pod uwagę, chyba że znasz jego przeszłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej zależy mi na tym żeby kask był najbardziej przewiewny i najmniej głowa się pociła. Widziałem już parę przypadków u tzw. kolarzy niedzielnych jak ściągali kask , mówił już nie mogę a ich głowa wyglądała jakby ich ktoś z sauny wyciagnioł. Ja w sezonie jeżdżę dosyć duzo po 50-70 km na dzień, wiadomo tez dochodzi temperatura latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz ten który ci się najbardziej podoba i musisz go założyć, innej opcji nie ma. Sam miałem dylemat, w końcu na wysyłkę kupiłem Uvex Ivo CC. Ma duży zakres regulacji także z rozmiarem nie było problemu. Głowa bardziej jajkowata i lezy bdb. Dla porównania przymierzałem kaski w decathlonie, były ciasne z przodu i z tyłu a luźne po bokach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2021 o 14:30, kolarzjedrek napisał:

Bez przymiarki nie kupuj kasku, żeby był przewiewny to jak najwięcej otworów. Używanego sobie daruj. A co do firmy to już kwestia co jest dostępne w danym rozmiarze/ kolorze i tobie się podoba.

To jest oczywistość ze musi pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie temat można zamknąć. Dodając ten temat liczyłem na to ze  doradztwo innych użytkowników przybliży mnie do decyzji ale być może porostu nikt nie słyszał o tych kaskach które wymieniłem. Generalnie temat do zamknięcia, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...