Skocz do zawartości

[zakup roweru] jaki trail do ~7tys


Blood

Rekomendowane odpowiedzi

@Blood  jak nie wiesz to zapewnie żaden...   Ale zamyka Cię to na przyszłe modyfikacje niż rozwiązania bardziej na czsie. 

Prawda jest taka że jak pasuje i się podoba to będziesz się cieszył jazdą jak nie... to nie sprzedasz go w dobrych pieniądzach chyba ze trafisz "jelenia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRISK dobrze to podsumował. Pewnie Tobie wielkiej różnicy to nie zrobi, ale jak będziesz chciał zmienić koła to odbijesz się od ściany. Będziesz chciał założyć szerokie opony i też będzie lipa, bo obręcz jest bardzo wąska.

To samo ze sprzedażą. Nikt kto ma trochę pojęcia tego nie kupi, chyba że w bardzo dobrej cenie.

Pośpiech to nie jest dobry doradca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję dla kolegi. Tu nie będzie miał żadnych wątpliwości a cena jest okazyjna 50% wartości nowego modelu 2021:

https://synkros.iai-shop.com/product-pol-9356-Specialized-S-WORKS-EPIC-XX1-EAGLE-L-czarny-2019.html

A tak na poważnie, rowerów teraz brakuje, czeka się na zamówienie miesiącami a ten akurat rower stoi już drugi rok w wyprzedaży. I pewnie jeszcze dwa tysiące można tu urwać z ceny. I nikt go nie chce kupić? To trochę dziwne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Blood napisał:

@Galvatron Rockrider fajny, ale skok 150mm to za dużo. 120-130 maks szukam

 

z tego co wiem to w XC35 można regulować długość skoku. Jednocześnie jednak zmienisz kąt główki ramy. Ja bym brał (nie wiem czy wspominałem) xc900s. Starczy w zupełności, będzie aż nadto ze skokiem 120/120. Brałbym generalnie jak najlżejszy fajny rower do XC a chyba tylko ten full uchował się w znośnej cenie.

ps. @Blood nie mam zielonego pojęcia gdzie ten giant jest i nie wiem czy bym się podjął oględzin używanego roweru, ale... mój kolega sprzedaje swojego i tu mogę poświadczyć że opis jest zgodny ze stanem. https://www.olx.pl/oferta/rower-cube-stereo-hpc-CID767-IDIhtYC.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im bardziej płaski kąt głowki ramy tym rower bardziej czy też chętniej składa się w zakręty i względnie trudniej nad nim zapanować. Nie ma jednak jakiejś straszliwej różnicy

Czy koneser, nie wiem. Kolega sprawnie jezdził na nim kilka lat a mieszka w tak fajnym miejscu że ma gdzie. Jak chcesz jezdzić budżet ogranicza to moze być wyjście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Blood napisał:

Dzięki! Kupione. Można zamykać :D rama 20.5", 8299PLN za full sprzęt XT, korba tylko SLX. Amorek FOX 32, skok 130. No po prostu bajka :D Tyfon, gdzie Ci browar wysłać? :D

Ale, że co tak w 10 min kupiłeś to co podąłem w Krakowie?  

Ogólnie strasznie Ci tu mieszają a jak słusznie prawisz kupujesz na Mazowsze. Jak tutaj 21mm wew na obręczy to jest minus to ja wysiadam z dyskusji. Kup w takim razie super z boostem na SX'e i będzie taka nowoczesna kupa gdzie amor będzie Ci się chował pod koło przy hamowaniu a przerzutkę będziesz regulował co 2-gi wyjazd. Ja kupowałem rower w 2018 gdzie boosta mam tylko z przodu a tyłu nie. Z takim podejściem jak prezentowane rower już w dniu zakupu był nieprzyszłościowy a obecnie to już złom. I tak nie mam pojęcia, że nikt nie wytyka tego jakże archaicznego przecież napędu z 2 blatami z przodu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tyfon79 napisał:

Ale, że co tak w 10 min kupiłeś to co podąłem w Krakowie?  

Zarezerwowałem. Idę dziś się jeszcze przejechać tu w Warszawie na takim żeby zobaczyć czy na pewno leży i jak będzie git to mam tylko potwierdzić zamówienie. Z boost to dobrze rozumiem tylko po to, żeby można było zastosować różne rozmiary kół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, boost w założeniu to szerzej rozstawione szprychy i większa sztywność. Tyle teoria. Wg mnie po prostu co 2 lata trzeba siegnąć do kieszeni po nowe-lepsze standardy.

Edit: rozważałeś kupno roweu z drugiej ręki? za 8k kupisz bardzo dobrą maszynę, nawet z 2018 roku z must have boostem i 1x12 :) - chociaż nie wiem czy trail, to też jakiś stosunkowo nowy wynalazek, którego nie znam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blood  jak Ci chały nie wciskam i jak by nie to, że ja akurat na takie Mazowieckie klimaty gustuję tylko w sztywnikach to bym go sam wyszarpał. Że go nikt nie chciał kupić? Bo taka jest marketingowa sieka dzisiaj i musi być tylko koło 29er. Już tylko to daje do myślenia czemu się uchował. Musi być myk myk nawet do zjazdu z krawężnika. Ale też widziałem inne w tym enduro/trail. Po prostu Ghost nie jest u nas popularny. Lepiej iść i kupić kupę z pod loga a takiego dajmy na to Treka. Wiszą też rowery za dychę ale wiszą bo nikt nie chce wtopić tyle kasy w NX/SX'a. I będą wisieć a za rok, dwa zjadą z ceny do 7-8 tys i może ktoś wtedy kupi. Taka to jest historia. Był fajny "nowszy" Lapieree ale jako, że to znana i ceniona marka był na SX'e i Judy to nawet Ci czymś takim głowy nie zawracam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak na moje potrzeby to te rzeczy o których tu chłopaki piszą to kompletnie akurat dla mnie nie mają znaczenia. 99% czasu będę wachlował przerzutkami, więc ważne jest dla mnie to, żeby działały precyzyjnie i nie trzeba ich było co chwilę regulować, żeby napęd był wytrzymały itd a kół na 99% nie będę wymieniał :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Tyfon79 napisał:

Jak tutaj 21mm wew na obręczy to jest minus to ja wysiadam

To wysiadaj, bo na takiej obręczy opona układa się słabo. Do QR z tyłu się już nie odniesiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marcusling napisał:

Z używek to już ten Giant mnie będzie zainteresował, który tu ktoś podrzucił:

https://allegro.pl/oferta/rower-giant-anthem-1-27-5-fox-xt-1x11-kashima-493-10093596154?reco_id=74ed6aaa-5f54-11eb-bb90-0c42a10e6d58&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

4 godziny temu, skom25 napisał:

Brud i błoto zdarły lakier. Chyba nie wierzysz że to jest praktycznie nowy rower bo został umyty? 

A to lakier od brudu i błota? to co to za lakier? Może nie jestem jakimś ekspertem, ale jeździłem na crossie po bagnach i nigdy mi lakier nie zszedł nigdzie po myciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skom25 co to znaczy, że opona układa się słabo? Nie znam takie pojęcia. Opona układa się według parametrów jak już jej szerokości. Co chcesz gościowi na Mazowsze zakładać oponę typu 2,35? Na tą chwilę sporo marek do xc wstawia obręcze 21mm albo 22,5 bo takie są nadal klepane sety kół DT pod xc. Kojarzysz Kellysa co tam wsadzali czasem? Był to minus ale nie dyskwalifikacja całości. Brak QR? Uważasz, że do Kampinosu to jest niezbędne? Mnie szlag trafia na szpiklę z przodu bo do transportu wyjmuję koło. Tył siedzi zapięty sztywno i tyle. Widzisz te otarcia na tym Giancie. To nie jest wina szerokich kapci. Dowolnego Trance czy nawet Reigna w alu tyranego po górach znajdziesz z tym samym problemem a mają stary system QR bez boosta. Ja widzę plus w napędzie 2x i co istotne tam jest na mufie gwint a nie spartaczony ale taki niby nowoczesny press fit. Każdy widzi to co chce widzieć tylko kłopot jest taki, zdecydowana większość ludzi na dziś nie ma tych boostów bo to jest za świeże. Pełny boost to chyba 2018/19. Szczerze w tym Kato jedyny poważny minus to koło 27,5 jeśli już mamy o nowoczesności pisać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy za marketingowe bzdury gadacie. Po co komu boost? Jak się kupuje nowy rower z badziewnym amorem, to wtedy mając najnowszy standard łatwiej go wymienić. Ale no co i po co wymieniać tego Foxa?

Opona się źle układa na 21mm? Jaka? Z 2,25 nie ma żadnych problemów, z szerszą gorzej ale też się da. 

Koła się nie kupi na 15x100? Przecież z palcem wiadomo gdzie można zamówić złożenie koła nawet na QR 9mm z DT350. To w ogóle nie jest problem.

8k to dużo za ten rower? To akurat fakt ale takie czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Blood napisał:

Wiecie co, ja sobie w 100% zdaję sprawę z tego, że Gravel byłby najrozsądniejszym rozwiązaniem i byłby tu idealnym. Ewentualnie jak nie Gravel to nawet jakiś lekki XC HT. Ale mi po prostu od zawsze się podobały fulle i to jest trochę moje marzenie, żeby takiego fulla mieć. Na jutro jeszcze się umówiłem na jazdy testowe tu w salonie pod Warszawą - przejadę się fullem i wlaśnie gravelem i może wtedy mi się trochę to rozjaśni i moje marzenia zderzą się z twardą rzeczywistością.

Mogę Wam podać inny przykład - od zawsze marzyłem o Audi A5. No i kiedyś w końcu sobie to Audi kupiłem i wiecie co? Mimo, że marzenie się zrealizowało, jak zobaczyłem spalanie to marzenia poszły w pizdu i okazało się, że to jest dla mnie ważniejsze i teraz szukam czegoś co pali mniej :D Także możliwe, że z fullem będzie podobnie :P

Bardzo możliwe, że będzie podobnie :) O ile nie wkręcisz się jakieś "prawdziwe góry" to zapewne za 2-3 lata pogonisz z ulgą tego fulla za 1/3, może 1/2 ceny jak dobrze pójdzie. Choć mam wśród swoich rowerowych znajomych egzemplarze, co to i 4 lata modyfikują te swoje "ędóraki" na wszelkie możliwe sposoby, a roczny przelot to może z 700-800km. W tym JEDEN wyjazd w góry, gdzie głównie korzystają z wyciągu i piwkują :) No bo skąd ma być kondycja i umiejętności skoro prawie nie jeżdżą?

Ale to każdy musi poczuć na własnej skórze i własnym portfelu. Sam przez coś podobnego przechodziłem. Najpierw się cieszyłem jak spełniłem marzenie (ścieżkowy full, gdzie to ja nie będę tym jeździł teraz i wymiatał), a potem jak sprzedałem to w cholerę po stwierdzeniu że guzik mi to dało poza dodatkowymi kosztami serwisu dampera, myk-myka i press-fitu ;)  Także spełniaj marzenia i ucz się na nich!

PS. Jak widzisz masz dwa typy głosów w tym wątku: "naganiaczy" co to "kupuj, dawaj, tylko nowe standardy żeby były bo potem sobie jeszcze dokupisz gratów i powymieniasz" i drugą grupę stwierdzającą fakt, że nie za bardzo jest gdzie sensownie użytkować taki rower tam gdzie masz zamiar jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tyfon79 napisał:

sporo marek do xc wstawia obręcze 21mm albo 22,5

Rockrider XC 100 S ma 30 mm i oponkę zaledwie 2,1. Przesada? Na pewno, ale wolę w tą stronę.

 

Teraz, Tyfon79 napisał:

jedyny poważny minus to koło 27,5

A cóż to za problem?

 

Teraz, Tyfon79 napisał:

Mnie szlag trafia na szpiklę z przodu bo do transportu wyjmuję koło.

Dziwne, bo to najlepsze co może być. Koło zawsze siądzie w tym samym miejscu i nie ma zmartwienia z hamulcem...

 

14 minut temu, Blood napisał:

Może nie jestem jakimś ekspertem, ale jeździłem na crossie po bagnach i nigdy mi lakier nie zszedł nigdzie po myciu

Ale tu nie chodzi o mycie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chudzinki napisał:

Ale tu nie chodzi o mycie...

To koło aż tak ociera?

Ej dobra, muszę zapytać - co to ten myk-myk? :D 

EDIT

Nigdy bym się nie domyślił, że chodzi o regulowane sztyce XD Czemu myk-myk? :D

EDIT 2

Okej, bo myk-myk i gotowe. Człowiek się uczy każdego dnia ..... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ja się nie odzywam.

W innych tematach było kręcenie nosem przy rowerze za 4k, że brak sztywnych osi itd. Już nawet w Gravelach jest kręcenie nosem że sztywne osie muszą być. Tutaj rower za 8k i nagle problem nie istnieje.

Nie chodzi że rower jest zły, tylko że jest mieszanką bardzo dobrego osprzętu z kretyńską oszczędnością ( Rodi, QR).

Co do szerokości obręczy. Piszecie o szerokości w XC. A czy ten rower jest do XC? Nie ważne gdzie autor będzie jeździł, stwierdzam fakt.

Polecam też poczytać i spojrzeć jak wpływa szerokość obręczy na kształt opony.

Mnie marketing nie rusza, ale płacenie 8k za rower z rozwiązaniami sprzed dobrych kilku lat, to dla mnie kiepski pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...