Skocz do zawartości

[ceny] Szalejąca inflacja na rynku rowerowym


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, wkg napisał:

No bo u fryzjera to wstyd.

Moja Pani koniecznie chciała mnie zabrać do swojego fryzjera. To taki typek który robi celebrę, trwa to i trwa, coś w stylu salonu towarzyskiego. Ohyda. No więc się ja go grzecznie pytam, czy jest dobrym fryzjerem. Zawsze w warsztatach zadaję takie pytanie, czy umieją to zrobić, czy się znają. Jak potem będą chcieli podwyżki za jakieś coś o czym nie mam pojęcia to mówię, że ja się nie znam ale oni się znają - sami powiedzieli, że się znają - więc trzymajmy się umowy :D  Konsternacja - co to znaczy dobry fryzjer. No to ja na to, że dobry to się u mnie mieści w 7 minutach i 30 złotych. Obciach był niesamowity, panie pufały, fukały, koles mało nie padł : D :D

Widzę, że mamy podobne podejście do takich "tematów" :)

Staram się co mogę sam ogarniać, przy skomplikowanych naprawach udaję się do specjalizującego się w tym gościa. Jak to mój staruszek kiedyś powiedział "nie mam czasu na naukę wszystkiego". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są faktycznie takie wyjątki. Przeważnie jak dostaną nową partię i zapomną zmienić ceny.

W Biostern mi się udało tak kupić kasetę(Na allegro), ale faktycznie macie rację. Najpierw szukam na A, a potem sprawdzam gdzie taniej.

Jak o mniej niż koszty wysyłki(10-12zł), to wolę przez allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2021 o 11:31, wkg napisał:

No mi poszedł przekaźnik wentylatora za 150 złotych. Efekt - brak klimy. Dwa zakłady diagnoza: wymiana sprężarki, chłodnicy i czynnik. Odpowiednio jeden 3 500 drugi 2 500. Kupiłem przekaźnik za 138 złotych i wymieniłem w 5 minut. Do tego 2 godziny czytania grupy dyskusyjnej. 

A co to za auto? Bo na Allegro przekaźniki sa juz od 20 zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mihau_ napisał:

Wincyj piniendzy trza dodrukować!

W ogóle nie myślisz perspektywicznie. Trzeba powołać nową instytucję, Narodowego Producenta Rowerów, będzie prezes, zarząd, dyrektorzy departamentów. Fabrykę postawi się od zera przez firmę szwagra prezesa na gruntach wykupionych od zarządu. Ramę zrobią Chińczycy, części z Ameryki, opony z Niemiec, a na miejscu się to pomaluje na biało-czerwono i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze coś takiego. Wprowadzanie klientów w błąd. Taki przykład - smar do łożysk https://olejefuchs.pl/fuchs-silkolene-pro-rg-2-500-g.html

Niektórzy sprzedają go jako smar do widelców amortyzowanych . A zastosowanie go może wg fachowców spowodować "zamulenie" amora :(

21 godzin temu, wkg napisał:

Myślę, że lepiej jednak wstawić dedykowany do modelu. I nowy a nie kradziony z rozbiórki.

Ale dlaczego kradziony? Jak jest wymontowany np. z rocznego auta do kasacji po wypadku,  to przecież wszystko jest legalne. Ale części samochodowe to osobny temat :) Chociaż może za jakiś czas będą powstawać "rowero-szroty" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bogus92 napisał:

Jeszcze trochę i za 5000 zł kupimy rower na Tourneyu :wallbash:

Tylko akurat w kwestii branży rowerowej to nie jest inflacja tylko straszny wzrost popytu, za którym nie nadąża podaż. Fabryki Shimano pracują już 24h na dobę, a pomimo tego fabryki niektórych producentów rowerów stoją, bo brakuje osprzętu. Warto sprawdzić też liczbę sprzedanych rowerów w 2020 i porównać do 2019, Covid spowodował boom na rowery... Natomiast ciekawe jest to czy jak rynek się uspokoi to czy ceny wrócą do normalnego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, mam nadzieję, że ludzie się obkupią, popyt spadnie, wszystko wróci do normy, podaz wzrośnie i będzie jak z maseczkami które na początku pandemii też osiągały kosmiczne ceny. 

18 minut temu, Thomlodz napisał:

Ale dlaczego kradziony? Jak jest wymontowany np. z rocznego auta do kasacji po wypadku,  to przecież wszystko jest legalne.

Ty poważnie ? Chcesz, żebym ze szrotu części wstawiał, w 90 % kradzione ?  Odpuść, skoro nie masz pojęcia o czym piszesz i nawet nie wiesz, że każde auto ma dedykowany sterownik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

Ty poważnie ? Chcesz, żebym ze szrotu części wstawiał, w 90 % kradzione ?  Odpuść, skoro nie masz pojęcia o czym piszesz i nawet nie wiesz, że każde auto ma dedykowany sterownik. 

Nie wiem skąd masz takie informacje o tych 90%, ale moim zdaniem przesadzasz. Akurat o dedykowanych sterownikach o komputerach trochę wiem, więc nie oceniaj z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...