Skocz do zawartości

[Przedni amortyzator] Sr suntour epicon lod - zmniejszenie skoku i serwis


zlotym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przychodzę z zapytaniem o zmianę skoku w amortyzatorze Sr suntour epicon lod. Z tego co się orientuje jest to właśnie taka wersja z 2008 roku. Aktualnie jest 120mm jednak chciałbym go obniżyć do możliwie jaknajmniejszej wartości, (chciałbym 80, ale z tego co widzę na stronach producenta to możliwe jest jedynie 100mm które i tak mnie zadowoli. A więc jak dokładnie to zrobić? Czy musze dokupować jakieś tokeny czy tylko je wyciągnać/zmienić ich położenie. Przy okazji tej operacji chciałbym go przeserwisować, jest już ostro przetarty ale nie przeszkadza mi to, dalej działa dobrze i do jazdy po streecie i parkach mi wystarczy. Uszczelki wymieniałem w serwisie rok temu i są w dobrym stanie więc jedynie chciałbym porady czym i jak dokladnie najlepiej go zalać.SR Suntour Epicon DA - zdjęcie duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mimo ze producent podaje minimalnie 100mm to da się 80? I gdzie dokładnie mogę dostać te podkładkii jaki by był ich koszt.

Znajdę je gdzieś w Polsce? 

 

20 godzin temu, ACTIVIA napisał:

Wystarczy że dołożysz podkładki. Jeśli teraz masz 120mm a chcesz 80mm to należy dodać podkładki o grubości 40mm

Edytowane przez zlotym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2008 roku to Epicona się obniżało za pomoca pinu przestawianego pomiędzy dziurkami na shafcie. Wszystkie które miałem schodziły do 80mm - tzn były otwory na 140/120/100/80. POza tym to obniżanie tego amora to wsadzenie rurki z castoramy ( średnica wewnęrzna 10mm ) - i można sobie do 1mm obniżyć. Swego czasu w szutrówce miałem epicona obniżonego na 50mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, uzurpator napisał:

W 2008 roku to Epicona się obniżało za pomoca pinu przestawianego pomiędzy dziurkami na shafcie. Wszystkie które miałem schodziły do 80mm - tzn były otwory na 140/120/100/80. POza tym to obniżanie tego amora to wsadzenie rurki z castoramy ( średnica wewnęrzna 10mm ) - i można sobie do 1mm obniżyć. Swego czasu w szutrówce miałem epicona obniżonego na 50mm

 

23 minuty temu, ACTIVIA napisał:

Te zdjęcie co kolega przedstawił to kojarzy mi się że zmianą skoku za pomocą podkładek a nie pinu

http://imgur.com/a/x2M6ZHs

To jedyne co na nim udało mi się znaleźć. Zdjęty z roweru Kross crime 2. Według specyfikacji to epicon Lod z 2008r. Najprościej pewnie by było się dowiedzieć czy potrzebne są podkładki czy tylko zmiana pinu w odpowiedni otwór po prostu przez rozkręcenie amora i sprawdzenie, ale gorzej jak się okaże że potrzebuje tych podkładek i nigdzie ich nie kupię i go nie złoże. @ACTIVIA a nie można zlecić wam takiej operacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ACTIVIA napisał:

Te zdjęcie co kolega przedstawił to kojarzy mi się że zmianą skoku za pomocą podkładek a nie pinu

Chyba możesz mieć rację. Teraz mi świta, że są tam nie tyle podkładki, to takie 20mm nylonowe tuleje. Chyba mi się gdzieś walają po warsztacie jeszcze takie z tego epicona.

 

15 godzin temu, zlotym napisał:

Zdjęty z roweru Kross crime 2. Według specyfikacji to epicon Lod z 2008r. Najprościej pewnie by było się dowiedzieć czy potrzebne są podkładki czy tylko zmiana pinu w odpowiedni otwór po prostu przez rozkręcenie amora i sprawdzenie, ale gorzej jak się okaże że potrzebuje tych podkładek i nigdzie ich nie kupię i go nie złoże.

Dwie lewe ręce widzę. Idziesz do Casto/Obi/Lerłamerlę. Kupujesz 50szt nylonowych podkładek m10 ( tzn, z dziurą10mm ). Ustawiasz sobie skok dokładając/ujmując takowych z dokładnością 2mm. Działa też na amory z pinem. Ten pin to pozwala na zmianę skoku bez rozkręcania popychacza. Metoda działa na sporym procencie amorów suntoura - wyjątkiem są te nowsze z negatywną komorą powietrzną i jakieś oemy gdzie sprężyna powietrzna to kartridź. Trenowane na ~10 amorach.

Możesz też u Activii kupić podkładki 10mm do nowszch suntorów - te działają jak klips.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...