Skocz do zawartości

[Garmin] Firma padła ofiarą ataku 'Evil Corp'


Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem zabawne, dziś przyjechał do mnie Garminek i chcąc go odpalić miałem problem ze wszystkim po kolei. Okazuje się, że firma padła ofiarą hakerów, stoją wszystkie serwisy, stoi nawet linia produkcyjna.

 

https://niebezpiecznik.pl/post/garmin-zhackowany-stanela-linia-produkcyjna-i-synchronizacja-zegarkow/

 

Chomikujcie aktywności na licznikach i zegarkach, bo przy rollbacku baz danych skasują się aktywności wrzucone później niż moment wykonania kopii bazy danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np na niebezpieczniku masz koment chłopa, który kupił 6X i nie może go uruchomić, bo wymaga aktywacji. Także spory strzał w wizerunek producenta, kupujesz sprzęt, a bez infrastruktury jest on bezużyteczny. Ja przeczekam, przecież wrócą do nadawania za jakiś czas, ale ilu będzie zdenerwowanych, wkurzonych, wściekłych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak najlepszy był komentarz jednego goscia na Twiterze.... 

W odpowiedzi do
Hey Garmin! I slept last night but I don’t know how many hours? Usually my Garmin 935 tells me if I slept okay or not. Now I just don’t know what to tell my kids if they want to play som outside games with me. Because I can’t answer them if I’m tired or not. Please help.

Tak naprawdę to pierwszy takie f**kup w ich historii a niektorzy zachowuja sie jakby ktos im zabral po 30pkt z vo2max

Chociaz jak raz koles wyzzej zwyczajnie robi sobie jajca, ale jak popatrzec na dalsze komentarze  Twitera, to o ja .... typowe Płace, żądam. Niestety od czasu do czasu potrafi się wydarczyc cos nieprzewidzianego i ...no ciekaw jestem jak przepadły jakies dane z GC ... zlinczuja ich :P

8 godzin temu, cervandes napisał:

który kupił 6X i nie może go uruchomić, bo wymaga aktywacji.

BO wybral parowanie z telefonem, jakby tego nie zrobil, lub mial na telefonie juz zainstalowany GC, to by poszlo dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cinol123 napisał:

No tak najlepszy był komentarz jednego goscia na Twiterze.... 

W odpowiedzi do
Hey Garmin! I slept last night but I don’t know how many hours? Usually my Garmin 935 tells me if I slept okay or not. Now I just don’t know what to tell my kids if they want to play som outside games with me. Because I can’t answer them if I’m tired or not. Please help.

 

No tak. Słyszałem juz o poziomie inteligencji przeciętnego Jankesa. Wielkie firmy robią ludziom wodę w mózgu, specjaliści od marketingu i reklamy wciskają kolejne gadżety, bez których niektórzy nie potrafią żyć. I co? Wystarczy jakaś awaria, lub celowe działanie i mozna z ludźmi zrobić, co sie chce. Kiedyś ludzie jeździli bez nawigacji, z mapami papierowymi i jakoś żyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garmin, sprzęt outdoorowy, a bez internetu nie chodzi - dokąd ten świat zmierza :teehee:

Ja mam wylane. Na serwer może na samym początku coś wrzucałem ale te 6 lat temu co i raz były problemy z synchronizacją. Aktualizacja mapy, to w ogóle bez sensu szła, najpierw się długo ściągało kilka GB, potem drugie tyle żeby przepchać przez usb do licznika...

Siedzę offline z Base Campem na komputerze do przeglądania map i zapisanych tras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka porównanie energii elektrycznej do gadżetów elektronicznych wydaje się smieszne. Ale jak się dokładnie przyjrzy całej sytuacji, to już przestaje być zabawne. Informatyka zaczyna być takim samym podstawowym dobrem, jak energia elektryczna, ropa naftowa  czy gaz. Kraje dysponujące bogatymi złożami ropy i gazu moga wywierać nacisk na inne grożąc "przykręceniem kurka". I w przypadku urządzeń elektronicznych oraz Internetu może być tak samo. Tak więc  nie powinniśmy uzaleźniac się od elektronicznych gadżetów, które jak widac moga nagle rpzestac działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością, jak ktoś to zrobi i nie zostawi po niej śladu :) Serwisik który już prawie wszystko zrobił płatne, a od 5 lat nie potrafi zmodyfikować mechanizm dodawania aktywności z trenażerów, tak by można było ręcznie modyfikować dystans.

Co do garmina, zrobiło się ciekawie: 

"Evil Corp gang was sanctioned by the U.S. Treasury Department in December 2019, making for a tricky situation if Garmin wants to pay the ransom as they would potentially be violating United States sanctions."

Jak zapłacą to będą mieli niewesoło.

https://twitter.com/BleepinComputer/status/1286886856123133953/photo/2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
W dniu 24.07.2020 o 09:06, Thomlodz napisał:

No tak. Słyszałem juz o poziomie inteligencji przeciętnego Jankesa.

Zbliżony do poziomu stereotypowego Janusza i Grażynki.

Teraz, zekker napisał:

Pytanie co im się bardziej opłaca, zrezygnować z rynku amerykańskiego, czy zaorać się bo np, nie mają backupów?

Zakładam, że Garmin ma backupy na chmurze ( zdziwiłbym się, gdyby nie mieli ) ,więc raczej tu problemu nie będzie. Gorzej będzie gdy faktycznie zapłacą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, durnykot napisał:

Zakładam, że Garmin ma backupy na chmurze ( zdziwiłbym się, gdyby nie mieli )

Dlaczego mieliby mieć na chmurze ? I właściwie co za różnica gdzie mają ? Ale duże organizacje nie mają backupów na "chmurze" a to głównie dlatego, że czegoś takiego jak "chmura" nie ma. "Chmura" to marketingowa nazwa serwera o którym nie wiadomo gdzie jest. A nie sądzę, żeby nie wiedzieli gdzie mają infrastrukturę zapasową :). Problem się zrobi jeżeli nie mają w miarę aktualnej lub - co gorzej mają bardzo aktualną - zainfekowaną :( 

No nic, pozostaje trzymać kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MaxCava napisał:

Stek bzdur, a nie info. Jak można nazywać włam awarią.

Outage to przerwa w dostawie. Głownie energii elektrycznej (amerykański angielski) ale jak widać dotyczy także usług informatycznych. Bzdury? Standardowe obecnie wyjaśnienia korporacji dla klientów zaniepokojonych o swoje dane i brakiem mozliwości rejestracji nowych produktów. Szkoda, że nie przyznają sie uczciwie, że stali sie obiektem udanego ataku hakerów. Takie mamy teraz standardy - dużo pisania/gadania, mało konkretów

14 godzin temu, durnykot napisał:

Zbliżony do poziomu stereotypowego Janusza i Grażynki.

 

Ale to przyszło do nas z Zachodu. Za czasów PRL poziom edukacji był znacznie wyższy niż teraz. Gdy niektórzy hejtują na Facebooku amerykańskiego policjanta, który zabił Murzyna podczas interwencji, a z ofiary robią gwiazdę mediów. Tylko że - jak mozna znaleźć w necie - był to zwykły kryminalista https://nczas.com/2020/06/06/kryminalna-przeszlosc-georgea-floyda-media-tego-nie-wyemituja/

Ale i my mieliśmy podobną sprawę - https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/katarzyna-wasniewska-na-rurze-i-na-koniu-ekscesy-matki-madzi-zdjecia/7ptwp85

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Thomlodz napisał:

Szkoda, że nie przyznają sie uczciwie, że stali sie obiektem udanego ataku hakerów.

A co by to zmieniło ? Zaszkodziłoby tylko firmie i klientom.

Godzinę temu, Thomlodz napisał:

Tylko że - jak mozna znaleźć w necie - był to zwykły kryminalista

A co to zmienia ? Był bezbronny i obezwładniony. Jeszcze by tego brakowało, żeby bydlę zabijało niewinnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

A co to zmienia ? Był bezbronny i obezwładniony.

Zmienia. Bo inny jest odbiór społeczny. Dlaczego przedstawia się informacje tylko wybiórczo i ukrywa prawdę? To sa praktyki rodem z systemów totalitarnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wkg napisał:

Ale duże organizacje nie mają backupów na "chmurze" a to głównie dlatego, że czegoś takiego jak "chmura" nie ma. "Chmura" to marketingowa nazwa serwera o którym nie wiadomo gdzie jest. A nie sądzę, żeby nie wiedzieli gdzie mają infrastrukturę zapasową :).

Przesadzasz.
Po pierwsze usługi w chmurze istnieją i nie są tylko marketingową nazwą. To całe platformy, środowiska wykorzystywane także przez duże i znane firmy np.: https://azure.microsoft.com/en-us/case-studies/ z pewnością znajdziesz trochę znanych (mi na pierwszej stronie pokazało Adobe, HP i Treka).

Po drugie, kwestia polityki firmy, wymagań klientów i innych uwarunkowań ale lokalizacja serwerów nie musi być istotna. Liczy się dostępność usługi, którą się wykupuje.
Popatrz zresztą na to z czego korzystasz, czy wiesz i jest to do czegokolwiek potrzebne gdzie twój dostawca internetu ma swoją infrastrukturę? Zakładam, że nie jesteś wyjątkiem i wymagasz jedynie dostępności i trzymania parametrów łącza.

Na koniec, to nie porównywałbym platform przeznaczonych dla klientów biznesowych, do chmur dla zwykłych konsumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
8 godzin temu, wkg napisał:

Dlaczego mieliby mieć na chmurze ?

Dlaczego nie? 

8 godzin temu, wkg napisał:

I właściwie co za różnica gdzie mają ? Ale duże organizacje nie mają backupów na "chmurze" a to głównie dlatego, że czegoś takiego jak "chmura" nie ma. "Chmura" to marketingowa nazwa serwera o którym nie wiadomo gdzie jest

Spora. Zaatakowano serwy Garmina , a nie np. AWSa , gdzie mogą trzymać dane. Oczywiście ,że "chmura" to nazwa serwera czy też przestrzeni na gromadzenie danych. W tym konkretnym przypadku nazwa nie ma znaczenia. Znaczenie ma ,gdzie są archiwizowane dane.

Inaczej to wygląda dla biznesu, inaczej da zwykłego klienta . Biznes wymaga miejsca, działa bez zwiech, dostępności i wydajności. Zwykły klient - tylko miejsca liczonego w promilach w porównaniu z biznesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Thomlodz napisał:

Szkoda, że nie przyznają sie uczciwie, że stali sie obiektem udanego ataku hakerów.

Przecież dokładnie o tym napisałem. Ale standardy mają takie jak Ty, to co jaw dwóch krótkich zdaniach, Ty w 5 długich tłumaczysz, a potem i tak przyznajesz to co ja. Ech...

2 godziny temu, durnykot napisał:

Biznes wymaga miejsca, działa bez zwiech, dostępności i wydajności. Zwykły klient - tylko miejsca liczonego

Panowie spece od hostingu ?

Zwykły klient nie wymaga dostępności i szybkiego działania ( wydajności ) ? Proszę przestać pisać głupoty, ewentualnie jak twierdzisz, że to ja się mylę to przekieruję setki email z każdego tygodnia do Ciebie. Dzisiaj klient na współdzielonym za parę usd rocznie ma większe wymagania i oczekiwania niż biznes z dedyka za kilka setek miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...