Skocz do zawartości

['przednia zębatka] wymiana na większą


adriansson

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Jestem szczęśliwym właścicielem Talona (https://katalog.bikeworld.pl/2015/web/produkt/rowery/mtb_29er_hardtail/giant/44478/talon_29er), ale w związku z tym, że moja trasa w większości składa się z szosy to planuję wymienić zębatkę(40 to trochę mało - szukam 48) i wymienić opony na cieńsze. Przyszedłem do Was po poradę. Czy wystarczy, że wymienię najwyższą tarczę(40 zębową) na nową(48 zębową[ tutaj zębatka https://allegro.pl/oferta/tarcza-shimano-fc-m410-m411-48z-zebatka-alivio-48t-6858945522), czy konieczne będzie wymiana całej przerzutki[tutaj znalazłem całą korbę https://allegro.pl/oferta/korba-shimano-alivio-octalink-alu-9-rz-48x36x26-8468656257) Jestem świadom, że tak czy siak będę musiał kupić nowy łańcuch.  I macie może jakieś fajne opony na mój rozmiar felgi? :)

gorąco pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już to całą korbę razem z przerzutką, bo nawet nie ma zębatek 48T pod Twój rozstaw śrub. A gdyby były to by Ci żadna przerzutka takiego potworka nie ogarnęła.

Praktycznie dowolna opona szosowa będzie pasować i każda crossowa. Obręcze pod koła 28 i 29' są identycznej średnicy.

A tak nawiasem mówiąc to nie pomyliłeś roweru? Tak drastyczna zmiana przeznaczenia zwykle nie ma sensu. Zrozumiałe, że wydaje Ci się, że jeździ Ci się wygodnie to wystarczy zmienić to i owo i będzie GIT, ale zwykle to nic bardziej mylnego. Dobrze dopasowany rower zawsze będzie wygodny - wcale nie trafiłeś 6 w totka ze swoim. Rower od początku zaprojektowany na twarde nawierzchnie zawsze będzie wyraźnie szybszy niż choćby najbardziej zmyślnie uszosowiony góral.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A tak nawiasem mówiąc to nie pomyliłeś roweru? "

Chociaż sam jestem amatorem, to zawsze mnie to zastanawia. Skąd w Polakach takie zamiłowanie do kupna mtb i podjeżdżania nim później do biedronki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale jak szybko jeździsz? Przy 40-11 spokojnie pojedziesz ponad 40 na godzinę przy jeszcze dość normalnej kadencji 90. Mi udało się nawet dokręcić do ponad 60 na godzinę jak złożyłem się za samochodem z górki.

Wymień sobie opony na jakieś bardziej sliki i tyle. Wymiana kół żeby szybciej jeździć to już droższa zabawa ale wtedy jest ogromna różnica w przyspieszaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Danuel napisał:

"A tak nawiasem mówiąc to nie pomyliłeś roweru? "

Chociaż sam jestem amatorem, to zawsze mnie to zastanawia. Skąd w Polakach takie zamiłowanie do kupna mtb i podjeżdżania nim później do biedronki.

Też się nad tym zastanawiałem. Natknąłem się na opinię że wynika to z faktu że kiedyś były dwa typy rowerów: składak i góral. W międzyczasie pojawiła się dostępność innych ale nadal funkcjonuje ten stereotyp. Może to być też kwestia mody. Podobnie jak jest z samochodami typu SUV. Im większy tym lepszy. Później właściciele jeżdżą nimi sami przez cały tydzień i w weekend robią wypad do hipermarketu z rodziną. Sensu to nie ma żadnego. Ale rower to tylko zabawka. Jak komuś sprawia przyjemność kupienie fulla MTB na dojazdy do biedronki to przecież nikomu krzywdy nie robi i są to jego pieniądze które może wydać na co chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...