Skocz do zawartości

[Używany Rower Turystyczny na pasek] propozycje/polecenia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

chciałbym kupić używany rower turystyczny (który bym używał na codzień w mieście) oraz na podróże weekendowe 100km+ oraz dłuższe podróże 1000km+.
Z wyliczeń szukam ramy o wielkości 55-56cm. 
Rama może być wykonana z jak ze spławu chromu i stali (ponoć lepiej pochłania wibracje) tak i aluminiowa. Na tytanową mnie na razie nie stać
Naważniejsze tak rozumiem, są miejsca na mocowanie bagażników (przód tył) oraz aby  była rozpinana dla paska

Jestem zwolennikiem hamulców tarczowych, więc V-braki nie wchodzą w grę.

Najchętniej z piastą o szerokim kroku jak Rohloff na pasku (ale widziałem i ciekawiły mnie takie rozwiązania jak nexus/afine 8 + przerzutka z przodu, ale to już odbiega od idei paska, który stawiam za priorytet)
 poza tym najchętniej:
dynamo w piaście, błotniki, bagażniki, amortyzator siodełkowy, widelec sztywny. Ktoś ma propozycje? Ktoś doradzi?

z rowerów którymi ciekawiłem się to:

https://archiwum.allegro.pl/oferta/bergamont-sweep-mgn-11-sp-pasek-12-7-kg-krk-i7435063571.html 
(nie zdecydowałem się z powodu braku mocowań w tyle, oraz piasty alfine 11, która wg niektórych nie wytrzymuje na dłuższych podróżach. waga rewelacyjna)
https://archiwum.allegro.pl/oferta/rower-simple-ch-optimist-14-rohloff-i7341585092.html
wygląda jak rower marzeń, pomijając wagę wszystko w nim gra. (ciekawe rozwiązanie z adapterem pod hamulce tarczowe z tyłu)
Budżet to od 2000 do 3000pln (rozumiem, że sezon lecz może ktoś coś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 7.05.2020 o 03:25, p.s.pasek napisał:

chciałbym kupić używany rower turystyczny (który bym używał na codzień w mieście) oraz na podróże weekendowe 100km+ oraz dłuższe podróże 1000km+.

 

W dniu 7.05.2020 o 03:25, p.s.pasek napisał:

odbiega od idei paska, który stawiam za priorytet

Pasek stawia większy opór niż łańcuch więc , idea długich dystansów kłoci się z paskiem. Chyba że Pan lubi czuć opory toczenia w nogach.

Piasta planetarna z łańcuchem, w ramie do piast planetarnych. 

Wbrew pozorom , pasek też się brudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2020 o 21:27, inforobert napisał:

Pasek stawia większy opór niż łańcuch więc , idea długich dystansów kłoci się z paskiem. Chyba że Pan lubi czuć opory toczenia w nogach.

Szczerze to nie zauważyłem drastycznej różnicy pomiędzy łańcuchem a paskiem na korzyść łańcucha. Wręcz na pasku o wiele przyjemniej mi się pedałuje, jazda jest o wiele płynniejsza poprzez stałe napięcie paska. Jeżeli komuś ciężej jechać na pasku to raczej wina regulacji napinacza.

 

W dniu 20.06.2020 o 21:27, inforobert napisał:

Wbrew pozorom , pasek też się brudzi.

Oczywiście że się brudzi :) Ale wystarczy jakaś miękka szczotka i 2 minuty pracy by znów był czysty, wraz z zębatkami. Przy większych zabrudzeniach można użyć czystej wody i szmatki, czas czyszczenia znacząco się nie wydłuży.

 

W dniu 7.05.2020 o 03:25, p.s.pasek napisał:

nie zdecydowałem się z powodu braku mocowań w tyle, oraz piasty alfine 11, która wg niektórych nie wytrzymuje na dłuższych podróżach

Jak na razie moja Alfine 11 działa bezproblemowo nawet przy dłuższych dystansach. Nie jestem jakimś super sportowcem, najdłuższy dystans jaki zrobiłem za jednym razem to było 62 km. Niemniej jednak piasta działa i ma się dobrze. Za to ta piasta nie nadaje się do wyczynowej jazdy, na to rzeczywiście może być zbyt delikatna, do zwykłej jazdy turystycznej powinna być w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...