Skocz do zawartości

[Koronawirus] Zakaz wychodzenia z domu a jazda na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, wkg napisał:

Paranoja. 

Minister podkrążone oczko jeszcze to weźmie do siebie.  ;)

I zaspawa drzwi do klatek schodowych ;)

image.png.cad11d0d7767fd4120a73351c28acc04.png

Czekam, aż jakiś prawdziwy dziennikarz zada mu pytanie o grypę. II połowa marca 2019 vs II połowa marca 2020 ( bez zmian praktycznie ) i zapyta czy wirus grypy jest jakiś szybszy, zwinniejszy od cov2, że ma w de tę kwarantannę.

Bo jak obecne obostrzenia nie pomogą, a jak wiadomo na korze drzew wirus  nie tylko się utrzymuje ale i ma warunki rozwoju co potwierdza konieczność zamknięcia lasów to  następnie niebezpieczne okażą się płyty chodnikowe i kostka brukowa zdolna do przechowywania form przetrwalnikowych przez 6 m-cy, a wtedy nam biada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheJW fajna mapka.  Cała moja droga w pola nie przechodzi przez ani jeden państwowy... Ociera się o jeden prywatny :D 

 

Paranoja paranoją, ale Szwedzi się rozkręcają.

https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1466694,koronawirus-w-szwecji-personel-intensywnej-terapii-zarobki.html

Ciekawy jestem czy podołają czy za chwilę będzie tam wariant włoski. A może pójdą w zaparte i zobaczymy, jaki to przyniesie efekt końcowy.. .

Ciekawa próbka badawcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę w temacie.

 

@TheJW ta mapa jest rządowa i w doope można sobie ją wsadzić...

Ja mam las prywatny, za który płacę podatek, koło mnie są same prywatne a zaznaczone są jako państwowe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza aktualizacja:

https://czasopismo.legeartis.org/2020/04/koronawirus-zakaz-wstepu-lasu.html

i krótkie podsumowanie autora z końca artykułu:

... mam wrażenie, że podlegamy jednemu wielkiemu testowi: jak daleko władza może się posunąć w działaniach oczywiście bezprawnych i jak bardzo jej ulegniemy, a zwłaszcza jak wiele osób z radością podda się reżimowi i będzie domagać się przykładnego napiętnowania naruszających coraz bardziej absurdalne obostrzenia.

Czyli (i tu już moje podsumowanie), władza kuchennymi drzwiami wprowadza kolejne obostrzenia żywcem wyjęte z przepisów o stanach nadzwyczajnych, bez formalnego wprowadzania któregoś z tych stanów, tylko dlatego, że to oznaczałoby automatyczne przełożenie wyborów i bardzo prawdopodobną utratę władzy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Teraz, arek_wro napisał:

... mam wrażenie, że podlegamy jednemu wielkiemu testowi: jak daleko władza może się posunąć w działaniach oczywiście bezprawnych i jak bardzo jej ulegniemy, a zwłaszcza jak wiele osób z radością podda się reżimowi i będzie domagać się przykładnego napiętnowania naruszających coraz bardziej absurdalne obostrzenia.

Dokładnie. Te zaostrzenia są tak absurdalne że ciężko to pojąć, a wiele osób im przyklaskuje.

Głównym celem tej pseudo kwarantanny był zakaz zgromadzeń, tymczasem teraz mamy wielkie polowanie na samotnych biegaczy, rowerzystów i spacerowiczów.

Jest zakaz przebywania na terenach zielonych, czyli teoretycznie na spacer z psem na trawkę nie mogę pójść, gdzie normalnie na takich terenach odludnie,  a jako alternatywa spacer ulicami gdzie co chwilę kogoś mijam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim będą kontrolować parki itp. 

A co do odebranej wolności to przypominam, że cały czas jedziemy na ustawie z 2008 roku ( by PO/PSL ). Wtedy była cacy. To jest po prostu polityka. 

Wprowadzenie stanu klęski żywiołowej czy stanu wyjątkowego będzie skutkować m.in. tym, że zagraniczne firmy będą mogły domagać się odszkodowań np za zamknięte sklepy. Taki np mcdonalds to wysmaży na 10 mld dolarów pozew. 

I właśnie m.in. po to ta ustawa o epidemii weszła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem na fejsbuczku u Kolesi Państwowych (któryś mod jest nadwrażliwy na pewne trafne określenie tego korpo - czyżby sam był leśnikiem/myśliwym?).

Od razu mi się skojarzyło - wyślemy do ciebie w deskach i wiórach.

lp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, SoloTM napisał:

A co do odebranej wolności to przypominam, że cały czas jedziemy na ustawie z 2008 roku ( by PO/PSL ). Wtedy była cacy. To jest po prostu polityka. 

To przeczytaj tą ustawę i nie znajdziesz tam żadnego przepisu, pod który można by podciągnąć wprowadzenie zakazu wstępu do lasu. Ja przynajmniej takiego nie znalazłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, kosmonauta80 napisał:

Przemyślałem sobie sprawę. Myślę zaryzykować wypad na rower. Kiedy prawdopodobieństwo napotkania patrolu jest większe? Popołudniu, gdy jest ciepło. Więc można spróbować rano. A najwyżej mandatu nie przyjmę, bo zanim dojdzie do rozprawy to mnie ho ho ho. Moje ryzyko.

Rozmawiałem wczoraj ze znajomym, który ciągle regularnie, po 70-80km dziennie, wyjazd z Krakowa, pętelka i z powrotem. Mówił że przy każdej jeździe mija kilka radiowozów i nawet kontaktu wzrokowego nie ma xd

Chociaż w weekend to nie wiem czy się nie zmieni. BTW miałem jechać ale coś mnie bierze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie wiem ile można prosić... Wykropkowane bluzgi to nadal bluzgi. Osoby które wylosowały główną nagrodę udają się na forumową kwarantannę aż do świąt :D
P.S. nie chciałbym by ten temat stał się poradnikiem jak uciec przed policją, w których godzinach jeździć itd bo też nie chciałbym by mi bagiety zrobiły wjazd na chatę o 6 rano i zabiorą mnie nieogolonego w piżamie(lub kogokolwiek z zarządu forum).
P.S. II  - na forum jest dział o światełkach, można wybrać dobre oświetlenie na rower i wiem że w nocy służby leśne raczej śpią ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kosmonauta80 napisał:

A najwyżej mandatu nie przyjmę, bo zanim dojdzie do rozprawy to mnie ho ho ho. Moje ryzyko.

Problem jest inny - kary w zakresie 5-30 tysięcy złotych są nakładane decyzją (a nie mandatem) przez sanepid. Decyzja taka wydawana jest z rygorem natychmiastowej wykonalności, co de facto oznacza, że na zapłatę jest 7 dni. Oczywiście można odwołać się od takiej decyzji (finalnie do sądu administracyjnego), ale odwołanie nie wstrzymuje wykonania decyzji, czyli nakazu zapłaty. Skutek jest taki, że literalnie trzeba najpierw zapłacić, a potem ewentualnie kara zostanie zwrócona jeśli sąd uchyli decyzję, co może potrwać bardzo długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, michal__k napisał:

Problem jest inny - kary w zakresie 5-30 tysięcy złotych są nakładane decyzją (a nie mandatem) przez sanepid. Decyzja taka wydawana jest z rygorem natychmiastowej wykonalności, co de facto oznacza, że na zapłatę jest 7 dni. Oczywiście można odwołać się od takiej decyzji (finalnie do sądu administracyjnego), ale odwołanie nie wstrzymuje wykonania decyzji, czyli nakazu zapłaty. Skutek jest taki, że literalnie trzeba najpierw zapłacić, a potem ewentualnie kara zostanie zwrócona jeśli sąd uchyli decyzję, co może potrwać bardzo długo.

Też się zastanawiam nad jazdą i również mam pytania. Skro łapie policja to oni są upoważnieni przez sanepid do wystawiania takich kar?

Jak się jedzie po pustej drodze (nie parku) to od razu dają 5-30 tysięcy kary, nie 500 zł mandatu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, arek_wro napisał:

Ponownie odsyłam do treści ustawy.

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20082341570/U/D20081570Lj.pdf

Tam jest dokładnie to samo. ( zapis o izolacji, zakazach poruszania się na terenach itp )  Oczywiście ani słowa o lasach, o odstępach 1,75 oraz 2,04 cm itp. itd. ( bo to regulują rozporządzenia ).

To trochę tak,  jakbyś kontrolerowi w autobusie powiedział, że napisane było "skasować bilet", ale Panie ! nie było mowy o tym jak i w którym kasowniku. No i o której porze dnia ! ;)

Ta ustawa jest zgodna z konstytucją i umożliwia wprowadzenie zakazów poruszania się na wyznaczonych terenach.

'

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...