Skocz do zawartości

[opony] Racing Ralph 2.1 vs 2.25


koolzoli

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

kupiłem Racing Ralpha 29 na tył o szer. 2.25 i dopiero po zakupie zauważyłem, że jeździłem na Racing Ralph 2.10. Mam parę pytań do Was - czy będzie duża różnica między 2.10 a 2.25? Czy dozwolone jest na tył 2.25, gdy na przodzie mam Rocet Ion 2.10? Czy dętka o szerokości od 1.9 do 2.2 będzie pasowała do opony 2.25?

Będę wdzięczny za odpowiedź. Mam jeszcze możliwość odesłania opony w razie potrzeby. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby tak ale akurat np w trekach z karbonu jest po prostu mocno wąsko z tyłu i praktyczniej jest dać węższa oponę, jest miejsce na błoto, u mnie nawet renegat 1,95 wyglądał w widełkach na grubego :)

sam jako ja, zawsze wybiorę 2,25 i mleko.... nie dętkę. Ewentualnie jak już musi być 2,1 to też na mleku :) preferuje przyczepność i tłumienie , a nie szybkość na betonie.

Waga renegata była naprawdę olbrzymim atutem (450g  plus mleko plus obręcz 370g czyli Crest)    kilkaset gramów różnicy się czuje,  30 czy 50 to już nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklepać model w google. Albo poczytać naklejki na obręczy.

A @KNKS chyba nie doczytał dokładnie. :P

Godzinę temu, koolzoli napisał:

Czy dozwolone jest na tył 2.25, gdy na przodzie mam Rocet Ion 2.10?

Autor pisze, że z tyłu będzie szerzej niż z przodu.
Ale oczywiście zwykłemu rowerzyście w niczym to nie przeszkodzi, nie zauważy żadnej różnicy. No chyba, że opona nie zmieści się w widełki... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest U32 i U32-TL z tego co widzę na stronie producenta. Jeśli na obręczy masz tylko naklejkę "U32", to nie jest dedykowana do tubeless. Oczywiście możesz próbować, ale są spore szanse, że rant nie wytrzyma i będziesz miał obręcz do wymiany.

Swoją drogą... Weinmann, brzmi porządnie - niemiecko! A to chińczyk. Nawet translatora nie potrafią używać - "RECOMMAND USE ON MTB" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, TheJW napisał:

Wklepać model w google. Albo poczytać naklejki na obręczy.

A @KNKS chyba nie doczytał dokładnie. :P

Autor pisze, że z tyłu będzie szerzej niż z przodu.
Ale oczywiście zwykłemu rowerzyście w niczym to nie przeszkodzi, nie zauważy żadnej różnicy. No chyba, że opona nie zmieści się w widełki... :D

Wg oznaczenia producenta:

TYRE: 50C-54C,2.0-2.2

To czy opona 2.25 wejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...