Skocz do zawartości

[Rower] XC - 4000zł


veedix

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się osobiście dolne widełki nie podobają w tym rowerze, ale ogólnie widziałem taką maszynę na ostatnich zawodach i fajnie się prezentowała. Tak swoja drogą to moja rama waży 1680 w rozmiarze L, ale nie udało mi się zejść poniżej 12kg nawet na w miarę lekkich komponentach, więc ten RR jest jak najbardziej spoko, zwłaszcza biorąc pod uwagę podążanie za trendami, cenę, osprzęt, amortyzator, gwarancję na ramę i ogólne warunki sprzedaży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

No właśnie nie wiem skąd i o czym ale te dane są podważane więc drążę. Gdybym teraz miał kupować niedrogi, szybki rower wszedłbym w XC500. W Spec Chisel niestety jestem między rozmiarami.

Ale co jest podważane? Podważane są Twoje bajki, że rama jest "ponad pół kilo" lżejsza niż Kellys. Jeśli waży 1680g to nadal nie będzie pół kilo różnicy. Deca podaje 1500g dla ramy S (1580g w modelu 2018), a rower w rozmiarze L jest według nich o 300-400 g cięższy, w zależności od tego czy patrzysz na XC100 czy XC500. Odejmij parę gram na dłuższy mostek i korby i tyle, prosta matematyka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XC100 jest naprawdę spoko. Hamulce niezbyt mocne, ale można je zdjąć jako nowe i sprzedać a kupić jakiekolwiek mocniejsze. Reszta osprzętu bardzo dobra, nie wiem, czy dla zwykłego jeźdźca XC, nawet ścigającego się od czasu do czasu, różnica między Rebą a tym Mańkiem, w sumie dobrym amortyzatorem, jest aż tak istotna. Za RR XC500 przemawia fakt, że niczego nie trzeba zmieniać i, że jest czerwony:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XC050, XC100, XC500 to ta sama rama i koła, czyli to, co najważniejsze w rowerze. Kupiłbym dla siebie XC500, bo brak jakiejś tam konieczności zmian to jego atut, ale jeździłem po Deklu na XC050, bo był najłatwiejszy do dostania z regału a mało czasu miałem. No i nawet 1x11 z największą 42 i tarczą 30 dla mnie daje radę. Kupiłbym XC500 już, gdybym miał czas na rower a tak, to siedzę w robo i czasem spamuję na FR. A mój fajny klasyk 26" czasem wozi mnie do robo i z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dokumosa napisał:

Zwróć uwagę, że RRXC500 też będzie objęty wyprzedażą i będzie zapewne kosztował 4500 jak było z modelem 2018. Rower z rebą, TA, b. przyzwoitymi kołami za takie pieniądze naprawdę będzie ciężko upolować na wyprzedażach.

Do tego 200g folii i jazda. Oby rozmiar był. A i w zimie i na jesieni wreszcie da się jeździć bo pewnie "mewy" zaczną zimować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie napisy Decathlon i Rockrider już nie przeszkadzają. Jakość bardzo dobra, warunki gwarancji świetne, relacja wszystkiego do ceny odpowiednia. Trek czy spec za podobną kasę będzie wyraźnie gorzej wyposażony a nie pojadę na nim szybciej.

Trek w ogóle z roku na rok robi coraz biedniejsze rowery w zakresie cen dla ludu tak do 5k  a cena ani drgnie. Wystarczy sobie serię X-Caliber porównać z 2019 i 2020. No i ten boost na szpilkę. Trek to zacna firma, ale jeśli chcesz mieć od niej coś, co nie denerwuje - dopłać sporo.

@Sabarolus , promocja dotyczy roweru z napędem 1x11, pewnie w jakimś stacjonarnym deklu się ostał jeden czy dwa w PL. Ja jednak, jeśli XC500, szedłbym w 2019 i 1x12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, some1 napisał:

Ale co jest podważane? Podważane są Twoje bajki, że rama jest "ponad pół kilo" lżejsza niż Kellys. 

Podaj link.  Jeżeli zaprzeczasz, zarzucasz komuś fałsz to zważ tą ramę i wrzuć fotę. Bo nie pierwszy już raz  robisz z gęby cholewę bredząc coś w oparciu o domniemania i znalezione w necie wypociny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dane producenta na karcie produktu to "wypociny", to nie mam pytań. Skoro podajesz jakieś wyssane z palca informacje, to nie dziw się, że ktoś to kwestionuje.

Teraz, Sabarolus napisał:

https://www.decathlon.pl/rower-mtb-xc-500-29-id_8405438.html

Promocja jest, tylko teraz to już z dostępnością kiepsko.

To jest model z sezonu 2018, z napędem GX 1x11. Daje nadzieję, że obecny model też dostanie obniżkę, pytanie jakie rozmiary wtedy zostaną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Panowie ( zwłaszcza some1 ), przenieśliście się do innego tematu, w którym nie było wcześniej słowa o firmie na K... :bye2:
Proponuję zluzować gumki w majtkach, albo kontynuować na PW :thanks:

Ciekawe, że deklarowana masa kół w RR XC 500 jest podobno realnie niższa ( info od bogus92 w w/w temacie ), a masa roweru wyższa, choć z tego co napisał Dokumosa, wynika że XL waży mniej więcej tyle co M z 2018 ( 12.06 na rowerowawaga.pl ), który ma przecież napęd jedenastkowy, więc gdzieś te masy się rozjeżdżają...
Nie liczyłbym na to, że rama XL waży 1.7 kg , tym bardziej, że przy modelu 2018 podają 1.6 kg dla S...
W 2019 pożałowali chyba lakieru ;)
Nie ważne, Rockrider ma potencjał tak czy siak :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KrissDeValnor napisał:

gdzieś te masy się rozjeżdżają...

Nie liczyłbym na to, że rama XL waży 1.7 kg , tym bardziej, że przy modelu 2018 podają 1.6 kg dla S...

Uważaj, bazujesz na "domniemaniach"... :)

Tak na serio, to Decathlon nie zmienił deklarowanej wagi pomiędzy rocznikami, więc może faktycznie w innym miejscu trochę zaoszczędzili. Napęd 1x11 nie jest o wiele lżejszy, zwłaszcza że pozagrupowa kaseta PG-1130 waży aż 540g (vs. 615g NX Eagle w modelu 2019). Reszta to pewnie tolerancje producenta, ewentualnie Reba w rowerze na rowerowawaga.pl była po przeglądzie zerowym ;)

19 minut temu, michalr75 napisał:

Ja jestem ciekaw na czym producent oszczędzał albo co dołożył że taka niska wagę osiągnął w tych pieniądzach.

Wolumen sprzedaży. Mogą sobie pozwolić na niższe marże, tani kanał dystrybucji, podzespoły też pewnie mają hurtowo. Decathlon jest kilka razy większy niż Giant, kilkanaście razy większy od Treka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Na stronie Decathlonu waga kół jest wzięta z nikąd. Ja podejrzewam, że mogą tam być nawet tarcze. Komplet kół z oponami 29 cali według Decathlonu waży 5,1 kg: https://www.decathlon.pl/koa-mtb-switchride-29-12-id_8518612.html

Liczymy:

Koła kompletne 5,1 kg - opony 2x0,82 - dętki orientacyjnie 2x0,2 - tarcze 0,26 - kaseta 0,62 = 2,18 kg, od tego odliczamy śrubki i pewnie jeszcze parę drobiazgów. Sądzę, że finalnie poniżej 2 kg wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bogus92 napisał:

Na stronie Decathlonu waga kół jest wzięta z nikąd.

Waga tych rowerów też jest chyba 'wzięta znikąd'  skoro rowery na kołach 27,5 i 29 mają identyczną wagę.

 

Teraz, bogus92 napisał:

opony 2x0,82 - dętki orientacyjnie 2x0,2

Te opony w rozmiarze 29x2,1 ważą 770g... Ogólnie to raczej mało prawdopodobne żeby rower z dętkami, przyciężkimi oponami, ramą w okolicach 1700g i kasetą ponad 600g , ważył 11,5 kg (piszę o M-ce). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wagę opon brałem z rowerowawaga.pl tam widnieje 820 g.

Szczerze nie chce mi się wierzyć, że te koła ważą 2,4 kg. Wychodzi za duża rozbieżność względem strony Sun Ringle.

Ja nie twierdzę, że rower waży 11,5 kg. Dla mnie wynik 12 kg jest w pełni akceptowalny.

Jak tylko będę miał okazję to w najbliższym czasie zważę rower i koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...