Skocz do zawartości

[rower] Canyon Exceed CF SL 6.0 vs Trek X-Caliber 9


PawelW84

Rekomendowane odpowiedzi

Weź xc500 z deka bez zbędnego przepłacania jak teraz jeszcze wleci obniżka pewnie na 4499. Najlepszy osprzęt za tą cenę, 1x12 ma tak szeroki wachlarz przełożeń że na spokojnie z 34T z przodu absolutnie nic nie zabraknie na asfalcie a patrząc na twój styl jazdy i to czym jeździsz obecnie nawet nie będziesz zrzucał na najniższe koronki bo będzie już za twardo na dłuższą chwilę jazdy, GX to klasa sama w sobie i nie ma żadnych obaw, jedynie części drogie ale cena będzie z czasem spadać zanim cokolwiek zdążysz wymieniać. Co do wagi wrzucając zwijane opony zejdziesz na 11-11.5kg.
Sam stałem i stoję przed wyborem rowerku w okolicach 5k, czekam tylko na to co pokaże xc500 na 2020 rok bo mi się nie śpieszy a nóż wrzucą ciemniejsze malowanie.

Edytowane przez ILC
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kategorii cena/wartość ten rower wymiata. No i do tego fantastyczna obsługa gwarancyjna Deca, dożywotnia gwarancja na ramę dla napędu 1x. 

A na ile wystarcza Ci napęd GX ? Ja na Shimano XT na kasecie, blatach i 4 łańcuchach robię spokojnie 2 sezony czyli 12 tkm ... nie jeździłem na GX ale opinie są przerażające : ( Stąd podpytuję. 

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, schwinn0 napisał:

To dorzuce jeszcze kilka propozycji z Radona :D

https://www.bike-discount.de/en/mtb-hardtail-29/brand-radon

Tak się nie bawimy :p

Dawaj konkret do porównania z 

ROCKRIDER  MTB XC 500 29''  rozmiar XL - 5 000 zł - 11,6 ale realnie pewnie 12kg

KELLYS GATE 70 29" rozmiar L - 4200 zł  -  14,5 kg

W czym lepszy w czym gorszy 

Teraz, Dokumosa napisał:

Weź exceeda. Masz najbardziej rozwojową ramę (sztyna oś, boost, b. lekka, taper itp.), przyzwoite koła DT (nie są lekkie (~2kg) ale nieśmiertelne i w pełni naprawialne do stanu fabrycznego), amortyzator o min. przyzwotości, sensowny i tani w eksploatacji napęd.

Jeśli odpiszą że Exceed CF SL 6.0 będzie dostępny w tej cenie to biorę w ciemno 

Edytowane przez PawelW84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canyon porządna marka znam ludzi co mają dość nowe modele z ich stajni i są bardzo zadowoleni! chłamu nadal nie ma! 

Mondraker, kto jeszcze pamięta tą markę?

https://7anna.pl/product-pol-10491-Rower-Mondraker-2018-Leader-29.html

A co do sztywnych osi,osi przelotowych polecam tą wypowiedź:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, PawelW84 napisał:

O i to są odpowiedzi :) idealne dla laika.

BTW przy sile w moich nogach oraz emeryckim użytku nie wierzę żeby ten napęd rozpadł mi się w przęciągu najbliższych 10 lat skoro podstawowe Shimano SIS na bębenku działa w moim rowerze do dziś :) 

https://www.canyon.com/pl-pl/end-of-season-sale/grand-canyon-al-4.0/2274.html?dwvar_2274_pv_rahmenfarbe=BK%2FRD&quantity=1

Coś takiego zupełnie wystarczy i tak to będzie spory skok wobec tego co miałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canyon kiedyś nie robił rowerów do bólu budżetowych ale teraz jak inni wielcy rynku tłucze tani chłam masowo. Stosunek cena/jakość też mocno spadł ale nadal jest lepszy niż w przypadku treka, speca, gianta, canona i kilku innych...

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canyon odpisał że modele na rok 2020 wprowadza w drugiej połowie pażdziernika a odnośnie obecnego modelu Exceed CF SL 6.0 nie mają potwierdzonych informacji czy będzie jeszcze dostępny.

Teraz, clavdivs napisał:

https://www.canyon.com/pl-pl/end-of-season-sale/grand-canyon-al-4.0/2274.html?dwvar_2274_pv_rahmenfarbe=BK%2FRD&quantity=1

Coś takiego zupełnie wystarczy i tak to będzie spory skok wobec tego co miałeś.

Grand Canyon AL 4.0 znacznie odstaje od 

ROCKRIDER  MTB XC 500 29''  rozmiar XL - 5 000 zł - 11,6 ale realnie pewnie 12kg

KELLYS GATE 70 29" rozmiar L - 4200 zł  -  14,5 kg

ale może faktycznie jest to wystarczający sprzęt jak na moje potrzeby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, PawelW84 napisał:

KELLYS GATE 70 29" rozmiar L - 4200 zł  -  14,5 kg

Gate 70 nie waży 14,5 kg, @wkg namieszał.

foto_18.jpg

 

Na zdjęciu M'ka, więc w przypadku L'ki możesz dla bezpieczeństwa zaokrąglić do 13,5kg. Wynik przeciętny, ale też przy takiej jeździe wielkiej różnicy nie poczujesz. 

https://www.mtbiker.sk/clanky/11695/unboxing-kellys-gate-70-slovensky-xc-hardtail.html

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jak się bawimy to ja dorzucę do tej plątaniny Krossa Level 8.0 ;), dobrze wyposażony - sztywne osie, recon, slx 2x11 i cena na portalach w okolicach ~3800. Sam byłem na niego skuszony ale jednak 1x12 przemawia do mnie bardziej ale tak niczego sobie.

https://www.kross.pl/pl/2019/mtb-xc/level-8-0

Edytowane przez ILC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PawelW84 napisał:

Canyon odpisał że modele na rok 2020 wprowadza w drugiej połowie pażdziernika a odnośnie obecnego modelu Exceed CF SL 6.0 nie mają potwierdzonych informacji czy będzie jeszcze dostępny.

Grand Canyon AL 4.0 znacznie odstaje od 

ROCKRIDER  MTB XC 500 29''  rozmiar XL - 5 000 zł - 11,6 ale realnie pewnie 12kg

KELLYS GATE 70 29" rozmiar L - 4200 zł  -  14,5 kg

ale może faktycznie jest to wystarczający sprzęt jak na moje potrzeby ?

Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale jak dla mnie na canyonie zrobisz wszystko co byś zrobił na wyżej droższych modelach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Wigry 3 pewnie nie, po co popadać w skrajności. Dla amatora nie będzie żadnej różnicy poza świadomością posiadania lepszego sprzętu co jest przyjemnością sama w sobie, warto to sobie powiedzieć otwarcie. Oczywiście możemy zakładać, że amator zaraz zacznie wymieniać pół roweru... Ale czy często się z czymś takim spotykamy? No nie do końca. 

Należy sobie zadać pytanie czy nasza prawdziwa pasja jest jazda na rowerze czy jazda na rowerze i rower. Jeżeli traktujemy rower czysto uzytkowo to nie ma się co spinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną porażką jaką zauważyłem na rok 2019 w przebiegu unowocześniania górali jest jeden blat z przodu co czyni rower górski sztywny! zbyt specjalistycznym szczególnie ten trend widać na rok 2020 np. wilier którego sam posiadam, na rok 2019 wszystkie średnie modele były dwu-blatowe teraz są jedno...Po prostu na jednym blacie nie osiągniesz prędkości. Jeśli chodzi o geometrię, wprowadzenie obręczy 29, napędy jest wielki progres od 2004 kiedy to kupiłem sobie pierwszy rower którym grubo jeździłem. Więc dobry okres uważam dla ciebie PawelW84 aby cosik kupić, bo teraz chyba troszkę będzie się pogarszało ze względu na tarczę przednią! Za 3000 4000 5000 możesz wyrwać naprawdę fajny rower którym się będziesz cieszył też z wyglądu! Daję ci kolejny model do polecenia też na wyżej podanym filmiku o nim mówią!

https://www.rowerymerida.pl/produkt1655/bignine-500-lite-rower-merida.html

 

I tylko dlatego że są na cięższym aluminium nie osiągają cen karbonowych. Na aluminium mnie się osobiście lepiej jeździ bo UWAGA! aluminium jest sztywniejsze od węglowych ram. Moje osobiste odczucia kiedy wróciłem do aluminium przejechawszy ponad 10000 na węglu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...