Skocz do zawartości
WiechuuS

[Suport, Korba] Wymiana suportu i korby

Rekomendowane odpowiedzi

WiechuuS

Witam,

Posiadam rower Kross Hexagon X1 https://www.kross.pl/pl/mtb-26/hexagon-x1

Przerzutki 3x7.

Nadszedł czas na wymianę suportu i korby ( stary zaczął trzaskać przy pedałowaniu), jednak nie wiem jaki będzie odpowiedni. Nie chciałbym wydawać dużo kasy, lecz wolałbym, żeby nie było to najtańsze rozwiązanie. Zdjęcie modelu starego suportu w załączniku. Niestety nie mam miarki, aby dokładnie zmierzyć.

Moglibyście podesłać jakieś propozycje, aby oba elementy były do siebie spasowane. Czy podczas ich wymiany trzeba też zając się czymś innym?

Przechwytywdfdsfsanie.PNG

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
seraph

Masz mufę BSA 68 mm, czyli standard. Obecnie oś suportu ma 120 mm, ale ten parametr dobiera się do korby. Kupujesz więc korbę i suport do niej pasujący i voila. 

Ile chcesz wydać i czy chcesz coś zmieniać w wielkości zębatek? Jeśli nie to przerzutka zostaje i po kłopocie.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
WiechuuS
Napisano (edytowane)

Jeżeli nie trzeba to nie chciałbym nic zmieniać. Myślę, że kwota około 120zł.

PS: nie wiem czy nie będzie lepszy minimalnie krótszy, ponieważ obecnie mam przesunięte to do ustawiania przerzutek w prawo jak się tylko da

Edytowane przez WiechuuS

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dovectra

jakaś shimano acera korba i odpowiedni suport np. accent i już.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
WiechuuS

Koszt z tego co patrzyłem na allegro przewyższy 120 pln

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SoloTM

Suport jest dobry, ale pasował nie będzie - ma włoski gwint oraz przeznaczony dla mufy 70 mm ( Ty musisz mieć 68 mm i gwint angielski -BSA ) Korba tania, trochę mało sztywna, ale coś za coś - albo suport lepszy albo korba w tym budżecie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
WiechuuS
WiechuuS

Okey, dzięki wielkie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość Tomasz
      Przez Gość Tomasz
      Witajcie.
      Szukam odpowiedzi - zmieniłem ramę z na Bitch na LF Dragstar - brakuje mi tego zakichanego suportu - korby mam truvativ Hussefelf - szerokość mufy na suport 68mm otwór gwintowany 34mm wewnątrz. 
      Jaki kupić suport, tak abym mógł zamontować adapter napinacza łańcucha ? 
      Jestem zielony w tym temacie, a widzę że jest sporo rodzaji suportów .
      Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuje.
    • tisu
      Przez tisu
      Dzień dobry 
      Jakim kluczem ściągnąć tą korbę rowerową ? 

• JWO
      Przez JWO
      Ktory rodzaj suportu bedzie lepszy:
      skrecany

czy wciskany?

Mufa 68mm BB30, naped 1x11, korba GRX RX810 (42T), rama karbonowa.
      Pod wzgledem serwisowym wydaje sie skrecany lepszy (klucz juz mam  ), ale czy lepszy w uzytkowaniu?
      Polecicie jakies modele/firmy, tak zeby nie rozkrecac tego zbyt czesto?

• yarad
      Przez yarad
      Dzień dobry,
      Przymierzam się do modernizacji napędu w rowerze typu cross. Obecnie ma on napęd 3x9 z klasyczną korbą 3 rzędową na kwadrat (48-36-26) i przerzutkami Altus/Alivio - taki powszechny budżetowy wariant. W zamian myślę o korbie dwurzędowej, najchętniej systemu hollowtech. Przy ograniczonym budżecie najbliżej mi do modelu Suntour Zeron o zakresie 38-24.
      https://www.centrumrowerowe.pl/mechanizm-korbowy-sr-suntour-zeron-d-pd20416/
      Chcę zracjonalizować napęd (Z tarczy 48 korzystam coraz rzadziej, pomijając przy tym kilka najmniejszych zębatek kasety), nieco unowocześnić i odchudzić rower. Moja wiedza o technice rowerowej jest jednak ograniczona, a korba jest dedykowana do rowerów MTB i napędu 2x10. Czy zatem może być udanym zamiennikiem? Zapewne muszę wymienić lewą manetkę (2 biegi zamiast 3), ale może niekoniecznie przednią przerzutkę?
      Dziękuję za ewentualne opinie i podpowiedzi
    • Malinowy
      Przez Malinowy
      Witajcie.
      Potrzebuję porady odnośnie korby do mojego trekinga. Potrzebuję czegoś solidnego, czym tłukł będę kilometry. Nie zależy mi tak bardzo na masie, bardziej na niezawodności. Moje dwa typy:
      - shimano alivio t4010 48x36x26 na octalink
      - shimano aliwio t4060 48x36x26 na BSA
      Ewentualnie jakieś inne propozycje? Który suport będzie lepszym wyborem?