Skocz do zawartości
Rostoff

[Hamulce] hydrauliczne czy v-brake

Rekomendowane odpowiedzi

Rostoff

Jestem na kupnie roweru wybór padł na LAZARO teraz tylko pytanie czy brać z hamulcami v-brake czy może warto dopłacić do roweru z hamulcami tarczowymi Shimano BR-MT400

LAZARO X-FORCE V4 czy LAZARO QUANTUM V4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
KurczakNorris

Nie ma się co zastanawiać, bierz rower z hamulcami tarczowymi.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dorota57

Tylko tarczówki. Widzę że piasty na łożyskach maszynowych, świetnie!.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rostoff

A co powiecie o tym SPARTACUS CROSS 4.1 parte stówek taniej osprzęt tez nie najgorszy jak za takie pieniądze

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
remover

To jest prawie to samo co Quantum. Ta sama rama, inne malowanie. Osprzęt gorszy wlasnie o te kilka stówek.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rostoff

To może inaczej brać tańszy Spartacus czy dołożyć te parę stówek do Lazaro rower na szosę czasami jakieś leśne ścieżki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wkg

Jak nie wiadomo co brać to brać tańsze - o ile wygodny i się podoba.

Osprzęt się wymienia. W tym droższym jest Octalink ale na kwadrat też ludzie jeździli ... weź pod uwagę, że wydasz jeszcze na lampki, licznik, błotniki, może bagażnik ...

A jak masz kasę - bierz ten z Octalinkiem.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dorota57
W dniu 21.06.2019 o 19:31, Rostoff napisał:

dołożyć te parę stówek

Dołożyć!

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rostoff

Kupiony jednak LAZARO QUANTUM V4

Po przejechaniu na rowerku z hydrauliką i v-brek nie było już wątpliwości co brać 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Puklus

Każdy rower który posiada obecnie przerzutkę tylną shimano alivio shadow rd m4000 należy mijać tak szerokim łukiem za zahaczymy o inny powiat. 

Losowość jakości tej zmieniarki przewyższa już legendarna losowość w hamulcach, która już poprawili. Ona nie działa za nowej. Nie działa i juz, nie pomaga nowa linka, pancerz, manetka czy kaseta. Omijać i nie myśleć. Ale niektóre działają jednak :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mrnobody

nie było wątpliwości? przestań...dobre vki w większości wypadków(oprócz błota po pas) wystarczą w zupełności....ale tarcze kuszą bo fajnie wyglądają....oczywiście zaraz będzie larum, że niszczą rafki...tak robią to, ale mając 9 lat 1 rower i robiąc nim ok 20 k nie zmieniłem ich i jeździ do tej pory ( nie jeździłem nim po błocie ani w ekstremalnych przypadkach). Tarcze nie są juz tak bezobsługowe jak Vki...

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kwazor

Ale efekt ospałej V-ki w deszczu ( jak jeszcze nie zmyje pyłu  z felgi ) to potrafi dać w kość zwłaszcza jak ma się ostre hamowanie ( a tylko przód uznaję za skuteczny hebel )

Jeździłem 12 Lat na V i teraz przesiadłem się na tarcze.. też jest efekt zaniku ale o wiele krótszy.. a dobrze wiemy wszyscy że są sytuacje krytyczne i jak depniesz to musi być reakcja a nie dalej jedziesz i czujesz jak klocek ślizga się w własnym mule po rancie felgi..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mrnobody

Ok zdarza się, ale jak się zapoda clarksa klocki i ma się sd7 to taki zestaw, chyba jest lepszy niż hydrauliki deore (do tego mogę porównać bo mam) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• BlackHawkPL
      Przez BlackHawkPL
      WITAM WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW!
      Ostatnio zacząłem rozglądać się za rowerem, ponieważ mój staruszek już się sypie. Podczas szukania odpowiedniego dla mnie roweru natrafiłem na Cube Aim SL o rozmiarze kół 27,5 cala z 2016 roku https://www.google.pl/search?q=cube+aim+sl+27.5+2016&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj-ycjFuZPVAhXnCJoKHek4BvcQ_AUICigB&biw=1600&bih=794#imgrc=fSthpY2MQzTTNM: Szukam roweru do jazdy dość krótkich tras (20-30 km), oraz szybkiego przedostania się po mieście. Spodobało mi się jeżdżenie po schodach oraz amatorskie skakanie. Chciałbym wiedzieć czy ten rower będzie dobrą bazą na dalszą rozbudowę (Wymiana amortyzatora itp.). Najbardziej boję się o ramę. Czy wytrzyma moją "wyczynową" jazdę w przyszłości?
      ZA WSZYSTKIE ODPOWIEDZI I RADY SERDECZNIE DZIĘKUJĘ!
    • bdmg
      Przez bdmg
      Witam serdecznie.
      Mam dylemat.
      Rowery o akceptowalnych dla mnie parametrach na ramach 17" wyglądają następująco

http://allegro.pl/show_item.php?item=6747187538

http://allegro.pl/show_item.php?item=6857698105

http://allegro.pl/hydraulika-full-alivio-lazaro-generation-v3-men-i6780766803.html

Problem polega na tym, że potrzebuję opon 2" albo więcej.
      O ile rozumiem, że w przypadku kandsa lub lazaro generation mógłbym takie opony dopasować, to nie potrafię się doszukać info odnośnie szerszych opon do takiego crossa, a w sumie on najbardziej by mi odpowiadał.
      A może ktoś mi podpowie inny model o takim mniej więcej osprzęcie.

Dziękuje za wszelkie informacje.
    • stawicki.artur1988
      Przez stawicki.artur1988
      Witam.

Mam na imię Artur i ze względu że jestem tutaj nowy chciałbym powitać wszystkich forumowiczów.

Kilka dni temu stwierdziłem brak mojego roweru w piwnicy, pomimo niezłych zabezpieczeń przykleił się komuś do ręki. 
      Z powodu uzależnienia od radochy jaką sprawia mi jazdą na 2 kółkach muszę sprawić sobie coś nowego, tylko budżet trochę mały.
      I tutaj zwracam się do Was o pomoc w wyborze.
      Zamarzył mi się 29er, rower wolałbym kupić w mojej okolicy w sklepie stacjonarnym ( porządny serwis na miejscu, możliwość przymiarki oraz wsparcie dla okolicznych przedsiębiorców). Zastanawiam się nad dwoma modelami oba z 2016 roku.

1. Trek Marlin 6 za 1999 PLN
      Rama z widelcem
      Rama     Aluminium Alpha Silver z częściowo zintegrowaną główką ramy, geometria G2 na ramach 29er  
      Zawieszenie przednie  SR Suntour XCT, sprężyna, wstępne naprężenie, geometria G2 z przesunięciem 51 mm na rowerach 29er, skok 100 mm
      Koła
      Przednia piasta     Stop Formula DC20  
      Tylna piasta     Stop Formula DC22  
      Obręcze     Bontrager AT-550 ze stopu z 36 otworami  
      Opony     Bontrager XR2, 29 x 2,20" przód, 29 x 2,00" tył 
      Napęd
      Manetki     Shimano Altus M310, 8-biegowe  
      Przerzutka przednia     Shimano Altus  
      Przerzutka tylna     Shimano Altus M280  
      Korba     Shimano M131, 42/34/24  
      Oś suportu     Uszczelniane łożysko kompaktowe  
      Kaseta     Shimano HG31, 11-34, 8-rzędowa  
      Łańcuch     KMC Z7  
      Pedały     Wellgo nylonowe, platformowe  
      Elementy
      Siodełko     Bontrager Evoke 1  
      Sztyca     Bontrager SSR, 2-śrubowe jarzmo, 27,2 mm, przesunięcie 12 mm  
      Kierownica     Bontrager ze stopu, 25,4mm, wznios 15 mm  
      Mostek     Bontrager ze stopu, 25,4 mm, 15 stopni  
      Uchwyty     Bontrager Satellite Plus, ergonomiczne  
      Stery     Bezgwintowe 1–1/8”, częściowo maszynowe, pół-zintegrowane łożyska  
      Zestaw hamulcowy     Hydrauliczne hamulce tarczowe Tektro M290  
        2. Merida BigNine 100 za  2149 PLN
      RAMA
      RAMA ALU Big 9 TFS BC
      ROZMIAR RAMY    17"
      KOLOR    MATT BLACK (SIGNAL RED/GREY)
      WIDELEC    SR SUNTOUR 29 XCM HLO 100
      NAPĘD
      PRZEŁOŻENIA    27
      PRZERZUTKA P    Shimano M3000
      PRZERZUTKA T    Shimano Alivio
      MANETKA P/T    Shimano Altus rapidfire
      KORBA    SR SUNTOUR XCM 40-30-22 CG
      KASETA    Shimano CS-HG200-9 11-34
      ŁAŃCUCH    KMC X9
      KOŁA
      ROZMIAR KÓŁ    29"
      PIASTA P/T    Alloy Disc/Alloy Disc cassette
      OBRĘCZE    Merida Big Nine comp D
      SZPRYCHY    Black stainless
      DĘTKI    Ultralite-29
      OPONA P/T    Maxxis Ikon 29er 2.2 fold
      KOMPONENTY
      HAMULEC P/T    Tektro Auriga hydraulic 180/160
      KIEROWNICA    Merida pro OS 680 R12
      MOSTEK    Merida Comp OS 6
      SIODŁO    Merida Sport 5
      SZTYCA    Merida comp SB12 27.2
      PEDAŁY    XC pro alloy

Jeżdżę głównie po lasach szczególnie w okolicach Żerkowa gdzie odbywały się mistrzostwa MTB mój wzrost to 171cm, długość nogi to 78cm i 72kg wagi
      Moje pytanie brzmi czy kupić słabo wyposażonego Treka z dożywotnią gwarancją na ramę czy trochę lepiej wyposażoną Meridę (bynajmniej tak mi się wydaję) z 2 letnią gwarancją na wszystko i płatnym przeglądem po 300km.
      Dodam że w rowerze będę sukcesywnie wymieniał osprzęt na ten z wyższej półki. Średnio w roku robię około 5tyś km.
      Jestem otwarty na propozycję innych modeli które polecicie, sklep w mojej okolicy prowadzi również sprzedaż rowerów Kellys, Kross i Unibike.

Za każdą wskazówkę i pomoc z góry bardzo dziękuję.   

• marssel1985
      Przez marssel1985
      Witam,

od kilku lat biegam (głównie maratony) i powoli zaczynam dorastać do pierwszych startów w triathlonie. Na chwilę obecną powstrzymują mnie jedynie kiepskie umiejętności pływackie i właśnie brak roweru szosowego. Chciałbym kupić moją pierwszą szosę, na której przygotuję się do debiutu w triathlonie (w zależności od postępów na basenie będzie to połówka w Gdyni w 2017 albo 2018 roku, potem pełen Ironman w Barcelonie / Kalmar / Frankfurcie 2018;)).  Wobec powyższego z zakupem roweru mi się nie spieszy - w tym roku mógłbym na nim pojeździć raptem dwa / trzy tygodnie w okresie roztrenowania po jesiennym maratonie, potem zamierzam skupić się na maratonie wiosennym i porządnej nauce pływania z instruktorem i ewentualnie na wiosnę 2017 zacząłbym treningi rowerowe do sierpniowej połówki. Znalazłem dwie ciekawe oferty na rowery Kellys URC 30 - http://www.rowerzysta.pl/rowery-szosowe/rower-szosowy-kellys-urc-30-2015.html , oraz URC 50 - http://www.rowerzysta.pl/rowery-szosowe/rower-szosowy-kellys-urc-50-2015.html . Ceny wydają się mocno promocyjne. Maksymalna kwota jaką byłbym skłonny wydać to około 5 tyś zł (maks do 5,5), choć nie ukrywam, że wolałbym kupić tańszy z ww. i trochę zaoszczędzić (tym bardziej, że rama jest identyczna w obu modelach i jedyne różnice dotyczą osprzętu, który w miarę wzrostu wymagań mógłbym wymienić). Co do rozmiaru to przy wzroście 191 cm rozumiem, że powinienem celować w rozmiar L? Będę wdzięczny za wszelkie opinie i sugestie, jestem również otwarty na inne propozycje w podanym przedziale cenowym odpowiednie dla mojego poziomu "zaawansowania" .

PS. Co myślicie o rowerze Giant TCR Advanced 2? Da się kupić do 5,5 tyś zł? Jak wypada w porównaniu do URC 30 i 50?
    • KoNrado_95.
      Przez KoNrado_95.
      Witam,
      zastanawiam się jaki rower kupić do max. 2000zł, będzie mi służył głównie do jazdy po asfalcie, czasem w lekkim terenie, zależy mi na tym, żeby rower był jak najszybszy i wygodny będę nim jeździł ok 50km 2 lub 3 razy w tygodniu czasem na jakieś dalsze wycieczki, czy rama 21'' będzie dobra dla mnie? Mam prawie 180cm.