Skocz do zawartości

[manetki] Deore SL - M6000 jak zmienić obsługę z 3 na 2 blaty


STF

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem na etapie zmiany napędu i zakupiłem pełną grupę deore M600 2x10. Co mnie zastanawia i jednocześnie proszę poradę jak zmienić obsługę lewej manetki z 3 na 2 blaty (standardowo obsługuje jedną i drugą liczbę) ? W drugim rowerze mam SLX i tam jest przełącznik na dole przerzutki w Deore tego nie ma lub nie widzę. Z informacji które posiadam to po prostu używam 1-2 a 3 jest nieaktywna, to prawda ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KSikorski napisał:

Bywają manetki z przełącznikiem 2/3 (kołek dostępny od dołu).

Dlatego napisałem, że w SLX taki przełącznik mam tutaj jest go brak .... i zastanawiam się nad rozwiązaniem .... no chyba pozostaje tylko zablokować to śrubami w przerzutce ... ale to mało profesjonalne chyba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcesz blokować? Jak masz przerzutkę 2x to manetka Ci jej w 3x magicznie nie zmieni! "Tryb" pracy manetki 2/3x zależy od tego, jaką przerzutkę obsługuje. Koniec. Kropka. Żadnych przełączników w nowych manetkach NIE MA! Miałem zarówno M7000 jak i M8000, wiem co mówię. Schematy i instrukcje są ogólnodostępne na stronie Shimano jak nadal masz wątpliwości.

 

Należy oczywiście pamiętać o regulacji biegów, ale to dotyczy wszystkich przerzutek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zapewne slx'a sl-670 tam był, wihajster do 2/3  tak samo jak było w m780 czy m610 ale w grupach z x000 - już tego nie ma.

I tak przecież nie wrzucisz 3-ciego biegu jak masz przerzutkę 2x bo pantograf się nie wychyli się wystarczająco daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...