Skocz do zawartości
Bleidd

[damper] Specialized stumpjumper fsr expert - jaki damper?

Rekomendowane odpowiedzi

Bleidd

Witam, 

W tej chwili posiadam damper fox triad 100mm. Ostatnio mi się popsuł, wiec stwierdziłem że kupię nowy. 

Mój budżet to 500 zł.

Jakby się dało, chciałbym kupić damper z trochę większym skokiem. rower.thumb.jpg.858f719afdbc4d0f530d57eec2002bcf.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sznib
1 godzinę temu, Bleidd napisał:

Jakby się dało, chciałbym kupić damper z trochę większym skokiem. 

Nie da się. Damper, a konkretnie długość montażową dobierasz do ramy. Nawet jak się da wsadzić dłuższy, np. 200mm zamiast 190mm to popsuje to geometrię roweru. Dodatkowo, oprócz długości montażowej, należy odpowiednio dobrać Tune dampera. Producenci mają tabele gdzie wg. przełożenia ramy jest podany zalecany Tune.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Vtec_Cannondale
      Przez Vtec_Cannondale
      Witam serdecznie całe forum po raz pierwszy.
      Mam problem z blotnikami, tak jak w temacie.
      Kupiłem rower Specialized Ariel Sport a do tego dokupiłem błotniki tej samej firmy model Dry-Tech.
      Z tylnym mocowaniem poszło gładko bez problemów.
      Problem mam z przednim. 
      Jest amortyzator i jest hamulec tarczowy. 
      Instrukcja obsługi nie pomaga. 
      Jesli ktoś miał doświadczenie z tymi błotnikami to bardzo proszę o jakieś wskazówki.
      z góry dzięki

• weronikaXXx
      Przez weronikaXXx
      Witam wszystkich.
      Szukam roweru mtb, zależy mi na dobrej ramię i Amo, osprzęt z czasem będę wymieniać na lepszy. Koła 28-29'. Do 1100zł. Może być używany mi to nie przeszkadza. Możecie coś polecić?
      Dziękuję za pomoc.
    • Sebamazi
      Przez Sebamazi
      Wtam.
      Proszę o opinie na temat dampera RockShox Monarch plus RC3.
      Najbardziej interesuję mnie kwestia awaryjności.
    • Gość Tomasz
      Przez Gość Tomasz
      Dzień dobry,
      Chciałbym zapytać, bo być może ktoś już miał podobny problem. Mocowałem uchwyt na fotelik rowerowy i musiałem użyć za dużo siły co spowodowało, że rama się trochę spłaszczyla. Chciałem zapytać czy to może oznaczać już koniec tej ramy bo spowodowało że jej wytrzymałość drastycznie spadła? Czy jest szansa żeby naprawić takie uszkodzenie? Rower to Cube Nature Pro 2017.
      Z góry dziękuję za pomoc.
      Zdjecie1
      Zdjecie 2
      Zdjecie 3

• p.s.pasek
      Przez p.s.pasek
      Witam forumowiczów,

chciałbym kupić używany rower turystyczny (który bym używał na codzień w mieście) oraz na podróże weekendowe 100km+ oraz dłuższe podróże 1000km+.
      Z wyliczeń szukam ramy o wielkości 55-56cm. 
      Rama może być wykonana z jak ze spławu chromu i stali (ponoć lepiej pochłania wibracje) tak i aluminiowa. Na tytanową mnie na razie nie stać
      Naważniejsze tak rozumiem, są miejsca na mocowanie bagażników (przód tył) oraz aby  była rozpinana dla paska

Jestem zwolennikiem hamulców tarczowych, więc V-braki nie wchodzą w grę.

Najchętniej z piastą o szerokim kroku jak Rohloff na pasku (ale widziałem i ciekawiły mnie takie rozwiązania jak nexus/afine 8 + przerzutka z przodu, ale to już odbiega od idei paska, który stawiam za priorytet)
       poza tym najchętniej:
      dynamo w piaście, błotniki, bagażniki, amortyzator siodełkowy, widelec sztywny. Ktoś ma propozycje? Ktoś doradzi?

z rowerów którymi ciekawiłem się to:
      https://archiwum.allegro.pl/oferta/bergamont-sweep-mgn-11-sp-pasek-12-7-kg-krk-i7435063571.html 
      (nie zdecydowałem się z powodu braku mocowań w tyle, oraz piasty alfine 11, która wg niektórych nie wytrzymuje na dłuższych podróżach. waga rewelacyjna)
      https://archiwum.allegro.pl/oferta/rower-simple-ch-optimist-14-rohloff-i7341585092.html
      wygląda jak rower marzeń, pomijając wagę wszystko w nim gra. (ciekawe rozwiązanie z adapterem pod hamulce tarczowe z tyłu)
      Budżet to od 2000 do 3000pln (rozumiem, że sezon lecz może ktoś coś)