Skocz do zawartości
Kross Raty 0 procent
Bleidd

[damper] Specialized stumpjumper fsr expert - jaki damper?

Rekomendowane odpowiedzi

Bleidd

Witam, 

W tej chwili posiadam damper fox triad 100mm. Ostatnio mi się popsuł, wiec stwierdziłem że kupię nowy. 

Mój budżet to 500 zł.

Jakby się dało, chciałbym kupić damper z trochę większym skokiem. rower.thumb.jpg.858f719afdbc4d0f530d57eec2002bcf.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sznib
1 godzinę temu, Bleidd napisał:

Jakby się dało, chciałbym kupić damper z trochę większym skokiem. 

Nie da się. Damper, a konkretnie długość montażową dobierasz do ramy. Nawet jak się da wsadzić dłuższy, np. 200mm zamiast 190mm to popsuje to geometrię roweru. Dodatkowo, oprócz długości montażowej, należy odpowiednio dobrać Tune dampera. Producenci mają tabele gdzie wg. przełożenia ramy jest podany zalecany Tune.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Kuba311
      Przez Kuba311
      Witam chciałbym zmienić ramę w moim rowerze na coś wytrzymałego do skakania. Chciałbym się spytać jakie polecacie sztywne ramy hardtail.Rama będzie używana do skakania(Lekkie dh). Budżet do 1000zł. Specyfikacja roweru: koła 26" ,   skok amortyzatora 150mm,                         rura sterowa 1 1/8"
      Zastanawiałem się nad ramą dartmoor hornet 2017/2018 co o niej sądzicie? 
      Lepiej kupić używaną czy nową ramę?
      Chcę zmienić ramę bo moja jest raczej skazana na pękniecie prawdopodobnie pod główką bo ma za duży amortyzator i geometria już nie jest dobra
      W razie pytań proszę pytać
    • sCzun
      Przez sCzun
      Cześć, może kiedyś już był taki temat lecz nie było w nich sensownych odpowiedzi wiec pisze. Zastanawiam się czy oś 9mm będzie siedzieć w ramie na 10mm?
    • Maxiej737
      Przez Maxiej737
      Witam, 
      Mam problem z dobraniem rozmiaru Merida big seven 100, myślę pomiędzy rozmiarem M 17" (reach 409mm, stack 591mm), a L 19" (reach 425mm, stack 605mm). Rower chcę do jazdy na co dzień, raczej więcej asfaltu i szutru niż jakichś ścieżek. 
      Wolę bardziej wyciągniętą pozycję na rowerze, ale boje się że L będzie za duży. 
      Mój wzrost to 176 cm, wew. długość nogi 81,5 cm. Z góry dziękuję za rady.
    • Szklanka
      Przez Szklanka
      Cześć. Mam problem z ciśnieniem w amortyzatorze fox 34 CTD. Pompuje go do takiego stopnia, że jest w miarę twardy potem po uginam kilka razy i jest miękki tak, że go dobijam. Nie wiem czy to wina uszczelek od komory czy czegoś innego.
    • MajoG
      Przez MajoG
      Witam.
      Link do ogłoszenia OLX:
      https://www.olx.pl/oferta/rower-mtb-29-specialized-epic-ht-2017-rozmiar-m-CID767-IDzuqew.html

Na sprzedaż idzie mój Spec. Rower kupiony przeze mnie w lutym 2017. Rozmiar M. Przejechał pełne 2 sezony, przebieg ok.6000km. Jeżdżony raczej turystycznie, nigdy nie miał poważnej gleby. Rower bardzo zadbany, na bieżąco serwisowany. Przed sprzedażą amor oddany na pełen serwis do www.rowerysportowy.pl. Wizualnie dałbym 5-, troszkę małych rys i zadrapań - wynikających z transportu i normalnego użytkowania. Technicznie wszystko sprawne, bez zarzutu.

Specyfikacja producenta:
      https://www.specialized.com/pl/pl/epic-hardtail/p/115227

Zmiany jakie zostały przeze mnie zrobione:
      - fabryczne zębatki RaceFace 34/24 zamieniłem na RaceFace 36/26 (przebieg 1600km)
      - kaseta SunRace CSMX8 11-42T (przebieg 1600km)
      - siodełko WTB Pure V Race (rozmiar 148x273)
      - klocki półmetaliczne Jagwire
      - gripy GUB
      - suport TOKEN NINJA
      - łańcuch Sram NX (nowy)

Waga tego co na zdjęciach 11.8kg

Polecam rower jest super.

Link do większej ilości zdjęć w lepszej jakości:
      https://1drv.ms/f/s!AvPgj1TlP7FQgaE73IPJdytY3clg1A

Cena 3800 + przesyłka, chociaż preferowałbym odbiór osobisty.