Skocz do zawartości
Wiktor123321

[Korba i śruba mocująca] FSA- problem z odrecajaca się śruba korby

Rekomendowane odpowiedzi

Wiktor123321

Witam, mam problem z odrecajaca się śruba mocującą korbe co kilka dni. Słyszałem o locktite czy jakoś tak. Kolega mi nałożył ale nie powiedział, że trzeba czekać i chyba znowu zaczęło się luzować, przeczytalem, że można zastosować podkladke sprezynujacej i lakierze do paznokci na srubie , moje pytanie czy to dobry pomysł oraz czy lakier nic nie zaszkodzi. Korba swoje lata ma jak i śruba, ale z tego co widziałem gwinty są cale. na razie mam zamiar odtluscic.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MikeSkywalker

Co to za korba? Jak na kwadrat to może być po prostu wyrobiona i żadnym klejem tego nie naprawisz a problem nie tkwi w śrubie tylko suporcie i korbie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Wiktor123321

Problem nie leży raczej w kwaddacie bo jak śrubę odkręce to żeby zdjąć ramię korby trzeba się nasilowac 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dovectra

Masz jakiś słaby ściągacz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MikeSkywalker

Jeśli trzeba się nasiłować ale schodzi bez ściągacza to jest trochę wyrobiona. 

Odtłuszczenie to słaby pomysł bo w przyszłości może być problem ze zdjęciem. 

Jeśli faktycznie na korbie nie ma luzu to poproś kogoś o klej do gwintów, niebieski Loctite i powinno pomóc. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Wiktor123321

Jest luz na korbie po obu stronach ale to dlatego bo suport do wymiany, ale to nie ma nic wspólnego z śrubą która się wykreca

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dovectra
41 minut temu, Wiktor123321 napisał:

luz na korbie

Ale ścigasz ściągaczem do korb?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Exon15
      Przez Exon15
      Cześc.
      Planuje do mojego roweru dać napęd 1x10, plan mam taki:
      Manetka - SHIMANO ZEE SL-M640
      Korba - SHIMANO A ZEE FC-M640 36T 170mm
      Przerzutka - Shimano ZEE RD-M640 FR 10sp Shadow+
      Kaseta - Shimano Deore CS-HG50 11-36T 10rz.
      Łańcuch - Shimano Deore CN-HG54 116 ogniw 10rz
      Co sądzicie o takim napędzie? Czy to będzie działać? I jeszcze jedno pytanie, czy będzie mi potrzebny napinacz?
    • sebass52
      Przez sebass52
      Witam,
      Na sprzedaż nowa korba Shimano FC-MT500 40x30x22, długość ramienia korby: 175mm. Korba pochodzi z demontażu, z nowego roweru więc jej przebieg jest zerowy. Sprzedaję gdyż chcę od razu przejść na system 2 rzędowy.
      Cena okazyjna! 220 zł!
      Link do oferty allegro: https://allegro.pl/oferta/korba-shimano-fc-mt500-40x30x22-nowa-super-cena-7835042126
      Link do olx: https://www.olx.pl/oferta/korba-shimano-fc-mt500-40x30x22-nowa-super-cena-CID767-IDyzY4a.html

• Myke
      Przez Myke
      https://www.olx.pl/oferta/korba-mechanizm-korbowy-shimano-sora-3x9-175-mm-50-39-30t-fc-r3030-CID767-IDy6p1b.html#3c7d075bae
      Sprzedam używaną korbę, mechanizm korbowy Shimano Sora 3x9 175 mm 50-39-30T FC-R3030. Stan jak na zdjęciach
      Cena 280 złotych

• Reapper
      Przez Reapper
      Cześć forumowicze. Zamierzam kupić nową piastę, mianowicie Nowatec d042sb 8/9.

Mam mały dylemat, ponieważ będę musiał zmienić również kasetę i zejść z 7 na 8 lub 9. Problem tkwi w tym, że nie wiem, czy przerzutka 7 będzie pasowała do kasety 8 lub 9 rzędowej. A kupowanie nowej przerzutki nie bardzo wchodzi w gre.

I teraz pytanie do was. Czy poszukać innej piasty, czy poczekać i kupić nową przerzutkę?
    • huth
      Przez huth
      Dzień dobry, panie i panowie jak to jest z wymianą tarcz, a konkretnie czy można mając jakąś fajną korbę wymienić sobie tarcze na jakieś inne, nie dedykowane do danego modelu?
      Oczywiście kompatybilne z ilością i rozstawem mocowań śrub, BCD/PSD, ale czy są jeszcze jakieś kwestie dopasowania(do kształtu pająka, cokolwiek)? Pomijam zupełnie sprawy wyglądu..
      Jak to wygląda u Shimano, jak u Truvativ czy FSA? Czy musi być jakaś zgodność do tego całego hyperglide itp(pinów pomagających zmieniać biegi, czy to standardy jakieś są wszędzie?)
      Czy stoi coś na przeszkodzie dać do korby której model jest sprzedawany oryginalnie z np. max 44T dać większy blat np. aż 48(teoretycznie, pomijam kwestie pojemności przerzutki, przy takiej zmianie, to pewnie wszystkie trzeba by wymienić na większe)? Lub zmienić środkową tarczę z 36 na 38(eh czemu z tego co widzę 38t jest już tylko w najniższych i starszych modelach...)?
      Sporo pytań, jeśli temat był już poruszany, to przepraszam i przyjmuję wszelkie kary  Może jest jakieś kompendium, tak jak to od kompatybilności 1-12s (niesamowite po prostu, co ja się dowiedziałem z tego!)?
      pozdrawiam