Skocz do zawartości
thepanone

[zakup] jaki rower za 6000 zł dla mnie?

Rekomendowane odpowiedzi

thepanone

Polećcie mi proszę rowerek za 6000 zł.

Mam 198 cm, 90 kg, długie nogi, długie ręce. Do tej pory jeździłem XC 26'' trasy 100 km po asfaltach/w górach,  czasem zjazdy po kamolach, po mieście, na zakupy. Bardzo lubię agresywną jazdę (w górach) i czasem chyba brak mi full suspension, ale nigdy na takim rowerze nie jeździłem więc nie wiem jakby to się pogodziło z całodniowymi wypadami w góry, gdzie pod górę wjeżdżam tak często jak zjeżdżam. Nie ścigam się, ale wolę mieć sportową pozycję na rowerze niż siedzieć odchylony jak na tronie.

Edytowane przez thepanone

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
thepanone

dł nogi 98 cm

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
thepanone

Zdecydowałem się na zakup Cube Reaction SL 2018 - rama 23'' za 7000 zł. Czy to dobry wybór? Koła kiepskie, ale reszta chyba w porządku.

Mam 198 cm a w kroku 98 cm, czy to dobry rozmiar? Usiadłem (nie jeździłem) na innym Cube 23'' (ponoć ta sama geometria) i siedziało mi się całkiem kiepsko, musiałem się mocno pochylać i garbić mimo wszystko, ale może wystarczy siodełko przesunąć do przodu, a może mam krótki tułów bo kończyny mam długie raczej.

No właśnie, czy jeśli tułów jest nieproporcjonalnie krótszy (nie wiem na pewno, nie mierzyłem tułowia) a ręce długie to odległość między kierownicą a siodełkiem powinna być mniejsza? Na co zwracać uwagę w geometrii jeśli mam krótki tułów i długie łapy?

Geometria%20Cube%20Reaction%2029%20275%2

Czy lepszy 21''?

Geometria%20Cube%20Reaction%2029%20275%2

Jakie pomiary siebie podać by ktoś mógł lepiej to ocenić?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mateusz30

21 będzie za mały.

Mam 194cm i jeżdżę na Cube GTC SL 23" z mostkiem 10cm. Pozycja jest normalna sportowa.

7000 to za dużo za rower w którym koła do wyrzucenia na starcie. W sumie wyjdzie Cię 9000.

Za tę kwotę możesz złożyć mtb na lekkich kołach poniżej 11kg z pedałami. Swój złożyłem na xt, kołach 1650g DT350s, lekkie szprychy, obręcze mocniejsze XM401, manitou pro za mniej niż 7000 całość. Waga 10.9kg w tej chwili z pedałami, a będzie mniej. Zejdę jeszcze koło 500g na rurkach i paru drobiazgach.

W niemcowni możesz kupić tą ramę za 200 ojro.

W decathlonie masz gotowy rower do ścigania za niewiele ponad 5000 w podobnej wadze.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Bartosz_
      Przez Bartosz_
      Nie wiem czy w dobrym miejscu zamieściłem mój temat. Chciałem prosić was o pomoc przy wyborze części do roweru Kross Evado 2.0. Jest to rower damski zakupiony jako nowy w lipcu 2015 r. w sklepie rowerowy Kross. Od tamtego czasu bardzo dużo kilometrów zostało na tym rowerze przejechanych jaki także służył do jazdy do pracy. Oczywiście co jakiś czas rower ten był oddawany do serwisu w celu na smarowania części i i wykonanie pełnego przeglądu. Wczoraj przebita dętka w tylnym kole 29 cali zmusiła mnie do oddania roweru do serwisu i ponownego jego na smarowania i wykonanie pełnego przeglądu po zimie. Pan w serwisie powiedział że jeszcze na tym rowerze będzie można pojeździć dwa trzy miesiące góra 4 i będzie już łańcuch do wymiany. Chciałem zatem się was zapytać jaki łańcuch do tego roweru możecie mi polecić w miarę dobry ? I czy Jeśli zajdzie potrzeba wymiany zębatek przednich lub tylnych to jakie możecie mi polecić w miarę dobre do tego roweru ? Zastanawiam się też czy można byłoby w tym rowerze wymienić wolnobieg na kasetę na przykład 9 rzędową ? Tak żeby miała 9 albo 10 biegów przy rowerze. Oczywiście wiem że w grę też wchodziła by wymiana manetek na kierownicy. I też pytanie czy taka wymiana jest opłacalna ? I co możecie mi dobrego polecić w tej sprawie zarówno jeśli chodzi o kasetę do tego roweru Evado 2.0 jaki o manetki na kierownicę ? Nie będę ukrywał że użytkowniczka tego roweru bardzo ten rower swój lubi i ten rower się jej podoba. Czy jeśli będę wymieniał łańcuch przy tym rowerze to jest też szansa, aby zrobić coś przy tym rowerze tak - aby wjazdy pod górkę na tym rowerze były dla tej użytkowniczki nieco lżejsze i lepiej się jeździło pod górę ? Proszę was o dobre sugestie i porady w tym temacie.  Bardzo proszę was o pomoc w tej sprawie.  
      Jeśli chodzi o ramę tego roweru to jest to rozmiar " L ".
    • Exon15
      Przez Exon15
      Cześć,
      Mam okazje kupić ramę prodigy 9.81,w stanie bardzo dobrym za 200 zł, jedynym moim problemem jest to, że rama jest w kolorze szarym, a ja chciałbym ramę białą, i musiałbym ją przemalować, a to dodatkowe koszta (+50-60 zł), myślicie, że warto kupywać tą ramę, czy lepiej poczekać na jakąś inną okazję typu dartmoor street fighter, two6player, jeszcze zastanawiam się, nad tym, czy waga tej ramy będzie mocno zauważalna przy jeździie (3kg), gdy aktualnie aluminiowe ramy zazwyczaj ważą ok. 2kg
    • Exon15
      Przez Exon15
      Cześc.
      Planuje do mojego roweru dać napęd 1x10, plan mam taki:
      Manetka - SHIMANO ZEE SL-M640
      Korba - SHIMANO A ZEE FC-M640 36T 170mm
      Przerzutka - Shimano ZEE RD-M640 FR 10sp Shadow+
      Kaseta - Shimano Deore CS-HG50 11-36T 10rz.
      Łańcuch - Shimano Deore CN-HG54 116 ogniw 10rz
      Co sądzicie o takim napędzie? Czy to będzie działać? I jeszcze jedno pytanie, czy będzie mi potrzebny napinacz?
    • SKYLEX
      Przez SKYLEX
      Witam ktoś kiedyś oklejał rower ? Dokładnie chodzi mi o tuning wizualny (jakieś kreski, napisy itd..) Czy zdało by to egzamin w rowerze MTB ? Mam jeszcze jeden pomysł ,po obejrzeniu cen kolorowych śrub imbusowych wpadłem na pomysł aby pokryć główki śrubek folią. Czy przy zakręcaniu lub odkręcaniu zdarłaby się ?
    • Gość Karolina
      Przez Gość Karolina
      Witajcie :)
      Szukam dla siebie roweru na dojazdy do pracy w tygodniu oraz weekendowo na wyjazdy za miasto, po wiejskich ścieżkach, lesie.
      Bardzo bym chciała, by nie był za ciężki, bo dość często będę go przenosić/wnosić o własnych siłach.
      Budżet jaki bym chciała przeznaczyć to 2000zł. Możecie polecić rower lepszy używany. Podpowiedzieć na jakie firmy zwrócić uwagę. Nie musi to być nówka sztuka, tylko byle by służyła i nie sprawiała wiele przykrości.
      Z góry dziękuję za wszystkie porady.