Skocz do zawartości

[aluminiowy bębenek] Poprawa fabryki - bębenek DT Swiss i stalowe inserty


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, cervandes napisał:

bym to posmarował borsuczym łojem, ciekawe czy zda egzamin

Nie zda. Borsuk jest zbyt powolnym stworzeniem. Tu lepiej zastosować końską maść.

Tylko uwaga, występuje w odmianach:

1.Chłodząca:

Znalezione obrazy dla zapytania koÅka maÅÄ

i tę stosujemy latem

2. Rozgrzewająca:

Znalezione obrazy dla zapytania koÅka maÅÄ

i ta jest na zimę.

Zastosowanie maści rozgrzewającej latem może spowodować przegrzewanie się piasty!

 

Edytowane przez Garlock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli silikon czy klej termo. Myślisz, że na poważnie podjąłbym się rozważań n/t wpływu kremiu nivea na głębokość wżerów w aluminiowym korpusie bębenka piasty dt swiss na łamach forum? To wymagałoby szerszego opracowania ;). Może @uzurpator się tym kiedyś zajmie ;)

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przy zasadzie działania roweru, okolicznościach powstawania nacięć jest to bez różnicy czy posmarujesz kremem nivea czy klejem termo.

Ale nie wiem czy jestem autorytetem, bo wyżej ktoś napisał o wadze posiadanych narzędzi jako skali skilla. U mnie to pi razy oko ze 2-3 tony w tym tokarka ze 400kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hau Hau hau, odszczekuje :P  poniekad z mojej winy, zdecydowanie za lekko dokrecilem kasete i chyba sam bede musial zasotsowac takiego patchworka.... mialem sprawdzic beben po tysiacu, nazbieralo sie z 1500km, moja kaseta to zdaje sie 12-25 - ostatnia koronke jaka udalo mi sie zdjac z niej bez wiekszych problemow to 16T, nastepna jest wgryziona na jakies 2mm, a moze i wiecej, nie chcialo mi sie mocowac, ale siedzi tam jak przyspawana,  ;-(   W sumie to problem mozna ocenic bez zdejmowania kasety z bebenka, wystarczy rzucic okiem jak sie maja sekcje zmiany do siebie na sasiednich koronkach - u mnie widac dosc duze przesuniecie w polowie kasety.

Czas podjechac po jakas szpryche do sklepu :P

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za kaseta, która tak wysoko ma pojedyncze tarcze? Moja XT CS-M771 (10s) ma pierwsze 6 największych na 2 pająkach, luzem sa 4 najmniejsze, z czego tylko dwie 15 i 17 mogą się tak wciąć, bo są cienkie. 11 i 13 są dość grube i problemu nie ma. Bębenek DT Swiss 350, aluminiowy. Podejrzewam (nie wiem na pewno, bo jak każdy prawdziwy Polak nie czytam instrukcji), że przy piastach DT jest zastrzeżenie, żeby używać kaset na pająkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaseta ultegra 6700 25-12. Bebenek z napisem road ;-)

Te ktore naciely to 19, 17 i 16. Trzy najwieksze sa na pajaku.

Az przerwalem sniadanie i sprawdzilem kasete 11s road shimano tez 12-25 i tez na pajaka wsadzili tylko 3 najwieksze.

Juz lepiej by bylo jakby te luzne zebatki mialy wszystkie zeby pod bebenek, a niektore maja co drugi, u mnie widac ze 17 i 16 maja co drugi a 19 ledwo nadgryzl bo ma wszystkie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

To zalezy od bebenka ale 2mm to chyba za duzo. Ja wkladalem to bebenka Tune zszywki tapicerskie, czy cos w tym stylu. Wieksze i twardsze od tych biurowych rozmiarow. W sumie z tego co pamietam udalo mi sie ich  kilka wcisnac. Widzialem tez bebenki, gdzie nie bylo miejsca na nic, no moze na kartke papieru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, 1415chris napisał:

To zalezy od bebenka ale 2mm to chyba za duzo.

No do bebenka DT to bankowo za duzo, trzeba sobie naciac ten bebenek i wpasowac tam to co chcemy uzyc jako insert... wiec albo zrobimy wieksze naciecie na bebenku, albo mneijsze ... ale i tak trzeba bedzie ta szpryche obrobic. 

Bez nacinania bebenka nie ma miejsca na nic sensownego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby dało się nabić cokolwiek bez szlifowania to tak bym zrobił. Uznałem jednak, że pakowanie czegoś cieńszego jest bezsensowne, bo cieńsza stal się zetnie. Myślę, że najlepszy będzie drut o przekroju takim, jak grubość wypustek na bębenku. Pi razy oko 1mm.

 

A skoro temat odżył to po pierwsze informuję, że ze trzy razy rozbierałem kasetę do czyszczenia i wymiany koronki bo była podjechana i z drucikami nic się nie dzieje. Są jak były, może za jakiś czas cyknę je w makro jak to wygląda. Ale to w cieplejsze dni, jak będę robił wiosenne czyszczenie.

 

No i z tego miejsca pozdrawiam @Dokumosa wg którego problem jest błahy, nieistniejący bo serwisował TYLE rowerów. Od zawsze twierdzę, że jak ktoś ma kopyto, to nie ma siły, bębenek się podda.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kolega u którego chcę to zrobić to rasowa konina. Pytanie pomocnicze. Ty robiłeś to niedużą precyzyjną szlifierką. Nie wiem czy uda się coś takiego znaleźć na szybko. Czymś mniej zgrabnym dam radę zdjąć rowno materiał z bębenka ? Pilnik, szlifierka kątowa z niedużą tarczą ?  Twardy ten alu bębenek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miękki jak twaróg. To aluminium jest, jakie by nie było - się podda.

 

Myślę, że gdybym musiał to jechał bym zwykłą flexą, ile to roboty drapnąć o włos po długości. Mocujesz bębenek żeby nie uciekał spod tarczy, szlifierkę łapiesz w dwie łapki żeby było precyzyjniej i jedziesz z koksem. Teraz to sobie myślę, że i kamieniem szlifierskim bym dał radę i wkrętarką akumulatorową to zrobić gdyby taka potrzeba zaistniała.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cervandes napisał:

No i z tego miejsca pozdrawiam @Dokumosa wg którego problem jest błahy, nieistniejący bo serwisował TYLE rowerów. Od zawsze twierdzę, że jak ktoś ma kopyto, to nie ma siły, bębenek się podda.

Dziękuję za pozdrowienia. W każdym razie nadal uważam, że jak się ma kasetę z większością koronek na pająkach to problem jest marginalny. Pod warunkiem odpowiedniego przykręcenia kasety. A jak ktoś ma elektryka (względnie jeśli potrafi kopytem zrobić 700W na najwyższych przełożenich) to powinien wyposażyć się w bębenek do elektryka HWRABX00S6530S (mam alergię na druciarstwo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,a ja mam dylemat.

Na mtb novatec 772sb z którego jestem mega zadowolony,wżery po przejechaniu sporej ilości km są niewielkie,ale po pierwsze stalowy insert daje radę,dwa kaseta hg50,czyli poza dwoma najmniejszymi,pełny pająk.

Tylko nowa piasta na drugim rowerze,792sb czyli praktycznie to samo,ale kaseta 105 r7000 czyli pająk tylko na trzech największych zębatkach.

Zastanawiam się czy też nie poprawić novateca drugim wzmocnieniem jak u Cervandesa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

A ja 2 dni temu w zwìązku z wymianą napędu ściagnełem kasete slx 11-36 (3 największe zębatki na pająku) po niespełna 5 tys km z bębenka w moich xm1501 i kaseta zeszła palcami, a wrzery były ledwo wyczuwalne paznokciem. Fakt ze kaseta była dokręcona z siła 45 Nm a ja mam 72kg i jeżdżę z wysoką kadencją.

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, BeniuFilozof napisał:

Jakim pilnikiem polecacie zetrzeć wypustki? Chodzi mi o ziarnistość. Nie mam szlifierki.

Daruj sobie. Mój Dremel jakiś czas temu się spalił, więc zamiast niego rzeźbiłem to wkrętarką, kombinując z zakładaniem frezów, tarczek, kamyczków itp... Nie było ani łatwo ani przyjemnie. Pilnikiem będziesz to robił tydzień i porysujesz ten bębenek tam gdzie nie trzeba. Upgrade jak najbardziej potrzebny, ale jakbym miał to robić ręcznie to już bym wolał za to komuś zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...