Skocz do zawartości

[ebike - rower elektryczny] Ghost Hybride Lector - zakup


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jako ze jestem nowy 1 moj post  to witam wszystkich .

Chcielem wtracic 2 grosze do tematu .

Od kilku miesiecy ujezdzamy elektryki haibikie fulle z motorem yamahy i musze przyzac ze powrot do normalego roweru juz moze nie nastapic . Przed zakupem jezdzilsmy bardzo duzo na giantach byty zapiecia stroje zabawy kadencja   itd  praktycznie co week wisla ustron okolice, dluzsze nasze wypady to konczyly sie na trzy cyfrowej liczbie km .I myslalem ze nic nie moze tego stanu zmienic do 1 week w gorach i rowerach elektrycznych z wypozczalni. zupelnie inna jakosc doznan . Nie prawda jest ze jest to rower dla emeryta poniewaz krecimy  nadal oske  kadencja  90 -100  meczymy sie ostro ale predkosci sa znacznie wieksze jedziemy szybciej dalej wjezdzamy prawie wszedzie . rower jest jak czołg.

Kazdy pozdjazd zdobyty z predkoscia 15 - 20 km ale trzeba wtedy trzeba sie nakrecic . Jesli by jezdzic na takich rowerach niskokadencyjnie to faktycznie nie widze sensu ich uzycia poniewaz zmeczenie jest niewielkie lub zadne ale to chyba w kazdym rowerze.Wtedy taki rower to  tylko turystyka. 

Zasieg po gorach wychodzi srednio  pod 80 km.

pozdro

Edytowane przez KRAPS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie przewyższenia jeśli wychodzi okolo 80 -ciu km? 

Nigdy nie twierdzilem,ze to rower dla emeryta bo takim sie jeszcze nie czuje ;))

moje plany uległy mocnemu przewartościowaniu (praca) i dopiero w połowie wrzesnia jade  w Alpy ,przy okazji przetestuje ebaika 

Ogniomistrz

..tak ,pare firm juz wypuscilo na rynek przod 29-tyl 27,5 

dzięki za wpis,pozdro!  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewyższenia mogą nie mieć jakiegoś wielkiego wpływu na zasięg, o ile zjazd doładowuje baterię. Sam niestety nie mogę na temat efektywności doładowywania hamowaniem nic powiedzieć, bo czekam na domontowanie klamek z czujnikami.

No i zmęczenie na e-biku ... to można po prostu regulować siłą wspomagania. Jak ktoś chce się poczuć mocno nieemerycko, to wspomaganie można wyłączyć - praktycznie wtedy mamy przeszkadzanie zamiast wspomagania w porównaniu do zwykłego roweru, bo masa robi swoje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kemusi napisał:

A czy nie jest tak,ze niektóre silniki nie pozwalają na swobodna jazdę bez wspomagania? 

Z tego co się orientuję, są tu 3 scenariusze:

- trudno się jedzie bez wspomagania - silnik hamuje

- nie najgorzej się jedzie bez wspomagania - silnik hamuje minimalnie i jest to odczuwalne tylko przy wyższych prędkościach

- silnik w ogóle nie hamuje bez wspomagania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jazdy bez prądu :

Bosch daje spory opór . Czuć to kiedy na postoju pokręcimy korbą ale po płaskim da się jechać . To wiem z praktyki .

Shimano  też daje opór ale ponoć mniejszy

Yamaha bez prądu stawia niewielki ( cokolwiek to znaczy ) opór .

Brose odłącza silnik od napędu i nie daje dodatkowych oporów .

To dotyczy oczywiście silników centralnych . 

Wszystkim zainteresowanym e-bikami proponuję kupno specjalnego wydania Bikeboardu  w całości poświęconego takim rowerom .

 

Na ,, arbitrze " ludzie w większości  zajmują się pojazdami które w myśl prawa i zdrowego rozsądku rowerami już nie są .

Edytowane przez WaGiant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem,czytałem i ujeżdżalem haibike na kołach 27,5 . Powiem tyle,ze jednak przód 29 i tył na  27,5 byłby lepszy ,no i rama  była dla mnie za bardzo turystyczna. Jazda pod górę pozostawiała trochę do życzenia (tracenie przyczepności na przednim kole) ale na dół całkiem niezle sobie radził .. jak znajdę trochę wolnego to w ten weekend tez trochę pojeżdżę po Gorcach ,może jeszcze w Pieniny . Spodobał mnie się spectral on ,tylko nie sprzedają go do nas,pewnie brak serwisu? Tylko kilka krajów w Europie ,między innymi  Niemcy (wiadomo) Wlochy  ,Anglia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...