Skocz do zawartości

[nowy wygląd FR] Nowa szata graficzna


rowerzysta01

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Tylko że i serce i zielona strzałka dają + 1 do reputacji, więc w tym dublowaniu się funkcji akurat nie widzę sensu ( chyba, że się coś w międzyczasie zmieniło, a jeszcze o tym nie wiem ).

Poza tym trudno by to było rozgraniczyć, bo przecież autor czasem dodaje do swojego zdjęcia jakiś zabawny komentarz, który może się spodobać i co wtedy ?

Teraz przecież też nie ma podziału, że serce jest za zdjęcie, a zielona strzałka za komentarz - jedni dają serce inni klikają w strzałkę i wychodzi na to samo ( chyba, że to ma jakiś "ukryty" sens w postaci np. docelowego podglądu tych like'ów na innych forach, czy fejsbuniach ).

Ten brak spacji to detal - w zamian wolę dostać z powrotem możliwość kliknięcia w ostatni nieczytany post w obserwowanej zawartości, czego nie ma do tej pory.

Pomijam już to, że poznikały sygnatury i to co kto miał na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, TheJW napisał:

Lezia wybaczcie, że zrobiłem z Was króliki doświadczalne.;)

Spoko , też kombinowałem co jest do czego. W porównaniu do wczoraj to forum idzie w "dobrą stronę" - strach pomyśleć co będzie jutro:thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, jest już o wiele lepiej. Pewnie z czasem wyjdzie jeszcze trochę "kwiatków", ale widać, że jest reakcja ze strony administracji.

To, co mógłbym jeszcze zaproponować, to mniej bieli. Blady odcień jakiegoś neutralnego koloru w tle postów i całej strony wprowadziłby trochę życia. Teraz, szczerze mówiąc, czuję się jakbym pisał w Wordzie.

Może mało osób z tego korzysta, ale czasami przydać się mogą też przyciski do nawigacji "Góra/dół strony".

Na plus na pewno też to, że (może dzięki mojej sugestii? ;)) wykorzystano więcej miejsca na ekranie i zmniejszono przerwy między postami. Super proste i intuicyjne jest też dodawanie plików do postów.

Teraz zdecydowanie łatwiej jest czytać i pisać, a diabeł już nie taki straszny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, jeszcze coś. Ale to już pierdoła, kosmetyka. W informacjach o autorze postu można by dodać spacje między "Płeć:" a "Mężczyzna" itd.

I wracając jeszcze do edycji - może warto trochę zmniejszyć interlinie w postach? Chociaż nie wiem, jak by to wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mają być polubienia i reputacja to niech są ale niech to się nazywa po naszemu w końcu mieszkamy w Polsce.

Zbyt mało treści mieści się na jednym ekranie palce można stracić od kręcenia rolką. Odstępy miedzy liniami to ja sobie enterem mogę zrobić podczas edycji.

No i pochylcie się nad wersja TapaTalk bo jak na razie brak możliwości zalogowania się 

 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, KrissDeValnor napisał:

Tylko że i serce i zielona strzałka dają + 1 do reputacji, więc w tym dublowaniu się funkcji akurat nie widzę sensu.

Faktycznie. W takim razie ja również tego nie rozumiem.

Brakuje mi w tym wątku odpowiedzi ze strony administracji. Nowy wygląd forum został wprowadzony znienacka i był niedopracowany, a teraz nie wiadomo do końca, czy ktoś w ogóle czyta nasze komentarze, czy poprawki zostały wprowadzone, bo gołym okiem było widać, że jest źle. To raczej admin powinien założyć temat z informacją o zmianach na forum i zapytać, czy wszystko działa.

Niektóre uwagi się powtarzają. Wystarczyłaby odpowiedź, że dana kwestia zostanie poprawiona (nieważne czy jutro, czy za tydzień) i od razu inaczej by to wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zdaje się, że zmieniło im nicki z automatu ku ich zaskoczeniu. Nie można sobie zmienić w ustawieniach profilu ( wolę nie sprawdzać na sobie, bo jeszcze nagle zacznę się nazywać Stefan Rafałowski, albo inna Zdzisława Rypalska :icon_lol: ) ?

Przy okazji - nie widzę tych pogrubionych żółtych znaków interpunkcyjnych ( wykrzyknik i znak zapytania ), a szkoda, bo czasem dla podkreślenia sensu wypowiedzi i zwrócenia uwagi, fajnie było ich użyć.

Nie wiem jak u Was, bo u mnie w obserwowanej zawartości w niektórych tematach nadal widać te strzałki z lewej strony nicku ( do głosowania na tak lub na nie ), więc zdaje się, że na pochwały jest jeszcze za wcześnie w co najmniej kilku kwestiach...

Brakuje mi ciągle możliwości wyboru przejścia do ostatniego nieczytanego posta w obserwowanej zawartości, a po wybraniu jakiegoś tematu pojawia się on w lewym górnym rogu w formie : Strona główna - Temat, zamiast Strona główna - Dział - Temat.

Dziwna sprawa, ale dodało mi prawie 40 postów, więc albo nagle pojawiły się jakieś pousuwane, albo to błąd, a może kto inny pisał w moim imieniu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
2 godziny temu, michuuu napisał:

Zniknęły strzałki z lewej strony czy to tylko u mnie?

Nie zniknęły -  otwórz kilka obserwowanych tematów, to zobaczysz, a najgorsze, że nie ma w tym konsekwencji, bo w jednym temacie nie ma strzałek, a w innym są...

 

25 minut temu, Marcin86Poznan napisał:

Nie wiem jak to nazwać ale da się zawęzić szerokość stron w postach? bo trzeba cały czas oczami przewracać z lewa do prawa czytając.

Nie wiem na jakim sprzęcie przeglądasz forum, ale na kompie możesz sobie zmniejszyć w ustawieniach przeglądarki ( mam Mozillę ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KrissDeValnor napisał:

nie zniknęły -  otwórz kilka obserwowanych tematów, to zobaczysz, a najgorsze, że nie ma w tym konsekwencji, bo w jednym temacie nie ma strzałek, a w innym są...

Jakie to linki? Nic takiego nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry wieczór

Imho będzie dobrze, widać kolejne poprawki, jednak zejdzie się dłużej. Postów na forum bez liku. Wyobraźcie sobie jak potężna musi być baza danych (można liczyć w milionach lub więcej rekordów?), która przechowuje te wszystkie treści i maszyna (y), która (e) to obsługuje (ą). Z doświadczenia podpowiem, że tak dużego wdrożenia nie robi się w 1-2 dni... Mam nadzieję, że Techniczni obserwują ten wątek (wydaje się tak, bo kilka postulatów zostało już wdrożonych) i z czasem wszystko zacznie działać jak należy. Cierpliwości  :) 

Na marginesie. Tak, czytałem Regulamin 5.E. "Nie zmieniamy użytkownikom nicków." I tutaj warto się nad tym zastanowić. Niektórym użytkowników (również mi, albo mnie) Matrix zmienił sam ;)Domyślam się, że wiąże się to z założeniem konta na FR poprzez funkcjonalność "zaloguj/zarejestruj poprzez FB", która była dostępna na starym FR. Obecnie tego nie ma, ani nie ma możliwości zmiany nicka poprzez edycję konta na FR (poprzednio była). I jeszcze obecne: FR nie rozpoznaje polskich znaków diakrytycznych w loginach/ nickach z FB. 

Być może w tym jest problem z nickami, dodawaniem/ ujmowaniem postów, logowaniem z TapaTalk, etc? Nawet nie wiem co to jest ten TapaTalk. Polecam uwadze Technicznych ;) 

P. S. 1.

Nazywam się Grzegorz Płachetko i się tego nie wstydzę :P  Na "starym" FR byłem jako GrzesPL i wolałbym, żeby tak zostało, jak przed wojnoo :) 

"Panie, a przed wojnoo to było lepiej". A gdzie tam lepiej, było tak samo tylko inaczej :) 

P.S. 2. 

Zmiany niekoniecznie wszystkim pasują, ale trzeba się przecież rozwijać, a nie zwijać, tudzież tkwić w jednym miejscu w przekonaniu, że Ziemia jest płaska. 

P.S. 3.

Wszystko to kwestia nawyku i przyzwyczajeń, a te można zmienić. Duży szacun dla Technicznych za podjęcie wyzwania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Polki i Polaki, przez ostatnie 8 lat..... znaczy tak. Zapadła decyzja o zmianie layoutu Forum,ale, jak zawsze przy tego typu zmianach, pewne kwestie wychodzą w tzw praniu i na bieżąco Dział Techniczny ( podobno jest ,ale nie widziałem ) stara się naprawić/poprawić niedociągnięcia. Podziękowania wszystkim za konstruktywne uwagi ( z wyjątkiem uwag takich jak Andi333 powyżej, za które nie dziękujemy ) .

Większość odebrała zmiany raczej negatywnie ,ale może to być typowa reakcja na zmianę będąc przyzwyczajonym do starego formatu. IMO po ostatnich poprawkach jest nieźle, a na pewno Forum działa szybciej .

Przez następnych kilka dni na pewno pojawi się kilka poprawek, jeśli zauważycie jakieś babole to wrzućcie je do tego wątku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...