Skocz do zawartości

[2018] Romet


KrissDeValnor

Rekomendowane odpowiedzi

Powitoł

W dniu 12.04.2018 o 13:42, mike78 napisał:

a ja mam pytanie - jakie opony są na obrazku z Boreasem? widzialem go na motor show w Poznaniu, ale nie widzę informacji w specyfikacji.

 

Nie wiem co to za opona, ale schwalbe marathon plus tour ma podobny bieżnik.

Prawie wziąłem do Romana na zimę, ale... ostatecznie nie jeździłem przez zimę wcale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Romet.Wojciech napisał:

Witam,
Niestety, obecnie nie posiadamy rowerów o jakie Pan pyta na magazynie. Nie znany jest mi znany obecnie termin w jakim będą dostępne.

Pozdrawiam,
Wojciech
Doradca online Romet
http://nowyromet.pl

Proszę nam wytłumaczyć jak to jest, że pierwszy flagowy rower z kolekcji MTB na początku sezonu nie jest dostepny? W ogóle bedzie dostepny? Kiedy? Po co on jest w katalogu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, porcelanowy napisał:

Powitoł

Nie wiem co to za opona, ale schwalbe marathon plus tour ma podobny bieżnik.

Prawie wziąłem do Romana na zimę, ale... ostatecznie nie jeździłem przez zimę wcale ;)

ale to nie bylo schwalbe, tylko cos innego /tańszego ;)

 

Czekam na info od p. Wojciecha z Rometa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Romet.Wojciech napisał:

Witam,
Niestety, obecnie nie posiadamy rowerów o jakie Pan pyta na magazynie. Nie znany jest mi znany obecnie termin w jakim będą dostępne.

Nigdzie nie mogę znaleźć jaki był to model opony, seryjnie montowane natomiast będą Schwable G-One Bite 700×38 

Obecnie nie posiadam informacji na temat terminu pojawienia się tego modelu.
Pozdrawiam,
Wojciech
Doradca online Romet
http://nowyromet.pl

Przepraszam, ale nie mogę się powstrzymać. Parafrazując pewien filmik o wykładowcy i studentach:

- Państwa zainteresowanych informacją o oponach zapraszam na lewo, Państwa chcących kupić tool'a poproszę na środeczek, a Państwa zainteresowanych Huraganem na prawo. Ok, już wszyscy się ustawili? Załatwimy to szybciutko. A więc: nie udzielam, nie przyznaję, nie zgadzam się. To wszystko, dziękuję Państwu. :) 

Jeśli ktoś nie widział, polecam serdecznie. Pozdrawiam czule rometowców, jako były posiadacz dwóch rowerów tej marki. I jeszcze jedno skojarzenie ze skeczu Kryszaka - także parafrazując: "kochani, nie traćcie ducha, Romet Was... wysłucha." :P

Pozdrawiam.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój Wojciechowi, nie odpowiada za to osobiście. 

Wiadomo że produkcja rowerów to nie wypiek pączków, wystarczy czasem że jeden element nie zadziała i proces produkcji/dostawy może się posypać. 

Przypominam że zarówno Dart, Accent jak i NS Bikes mieli podobne problemy w poprzednich latach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak do końca że im coś nie wyszło czy coś. Mojego Toola L zamówiłem w październiku 2016 z obiecaną dostawą w okolicach stycznia/lutego 2017 u autoryzowanego przedstawiciela Rometa (duża firma). Na początku roku 2017 zacząłem dzwonić do centrali bo u przedstawiciela nic nie było wiadomo i okazało się że jest jedna jedyna sztuka Lki ale w innym kolorze. Producent sam mi mówił przez telefon że to ostatnia sztuka i więcej po prostu nie będzie.

Więc po co te rowery są w katalogu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak było do przewidzenia - temat zrobił się gorący :icon_redface:
Zakładałem go jednak bez wietrzenia "sensacji" i mam nadzieję, że jednak coś tam się wreszcie ruszy w dobrym kierunku w Romecie.
Mam wrażenie, że albo firma ma jakieś problemy strukturalne/finansowe, albo... nie wiem o co chodzi, a jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.
Na razie pozostaje uzbroić się w cierpliwość, choć wiadomo, że niektórzy mniej cierpliwi i bez sentymentu do marki, będą szukać sprzętu gdzie indziej, a ci z sentymentem też się mogą w końcu zniecierpliwić...

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Romet.Wojciech

W dniu ‎18‎.‎04‎.‎2018 o 13:30, Romet.Wojciech napisał:
W dniu ‎13‎.‎04‎.‎2018 o 10:43, KajKOO napisał:

@Romet.Wojciech

Jednak jest problem - oficjalny sklep  Romet'a "Traper - Koszalin" znajdujący na liście w załączonym linku powyżej. Odpowiedź od kierownika sklepu:


To jak jest w końcu z tym tool'em 2018 w wersji M Panie Wojciechu ?
 

Witam,
Niestety, obecnie nie posiadamy rowerów o jakie Pan pyta na magazynie. Nie znany jest mi znany obecnie termin w jakim będą dostępne

Czyli w wolnym tłumaczeniu:
- na początku sezonu 2018
- w rozmiarze najbardziej uniwersalnym 16,5", pasujący zarówno dla kobiet jak mężczyzn

sztuk dostępnych Rometa Tool 2.0 - 2018 - flagowca z waszego katalogu jest i będzie zero?

Tak się dopytuje ponieważ rower jest świetny i bardzo mi na nim zależy, jednakże żaden sklep nie trzyma drogich rowerów u siebie. Wszyscy zamawiają u producenta, czyli u was. A jak Romet nie planuje produkcji w tym roku, to ja mogę się nie łudzić, że jakiś sklep mi zrealizuje to zamówienie. Nawet jak anuluje w obecnym sklepie i zamówię w innym z waszej sieci dystrybucyjnej to roweru i tak nie ujrzę.  Zgadza się Panie Wojciechu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tej idiotycznej polityki tej firmy. Udają kogoś kim nie są? Nie potrafią produkować droższych rowerów i tylko pokazują na targach kilka sztuk i tyle? Fat bike niebieski całkiem fajny też przez chwilę był, tak samo jak Tool karbonowy albo Tool z mniejszą ilością skoku. ..    Taki Unibike przynajmniej nikogo nie oszukuje, sprzedają tanie rowery i kończą swoje podboje przy rowerach za 3-4 tys zł i wszyscy zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KajKOO napisał:

sztuk dostępnych Rometa Tool 2.0 - 2018 - flagowca z waszego katalogu jest i będzie zero?
Tak się dopytuje ponieważ rower jest świetny i bardzo mi na nim zależy, jednakże żaden sklep nie trzyma drogich rowerów u siebie.

Pytanie czy marka jest dla Ciebie bardzo istotna? Na tej samej ramie składają inni producenci, np. CTM którego również zamówisz w Polsce. Wolałbym ten rower z napisem Romet na ramie, bo kojarzy się lepiej. Ale jak mus...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, c1ach napisał:
15 godzin temu, KajKOO napisał:

sztuk dostępnych Rometa Tool 2.0 - 2018 - flagowca z waszego katalogu jest i będzie zero?
Tak się dopytuje ponieważ rower jest świetny i bardzo mi na nim zależy, jednakże żaden sklep nie trzyma drogich rowerów u siebie.

Pytanie czy marka jest dla Ciebie bardzo istotna? Na tej samej ramie składają inni producenci, np. CTM którego również zamówisz w Polsce. Wolałbym ten rower z napisem Romet na ramie, bo kojarzy się lepiej. Ale jak mus...

 

3 godziny temu, wojtas7 napisał:

Chodzi o to że podobny Tool w CTM kosztuje 11590zł zamiast 8999 więc ponad 2,5kzł drożej.

Podobnie wypadają rometowe gravele czy szosy karbonowe.


Właśnie o to chodzi. Poza tym ten CTM za 11590 jest na SRAM GX, a ja chciałem koniecznie na XT.

Nic czekam na wypowiedz Rometu. Często zdarza się że także można na targach dorwać modele powystawowe. Pytanie jest czy Romet ma rozpiskę w których targach będzie uczestniczył w tym roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2018 o 08:33, wojtas7 napisał:

Chodzi o to że podobny Tool w CTM kosztuje 11590zł zamiast 8999 więc ponad 2,5kzł drożej.

Sorry panowie, ale nie dało wam to do myślenia? Czy dalsze czekanie i dopytywanie nie jest bez sensu? Pretensje chyba trzeba kierować pod adresem własnej naiwności. Widzieliście, żeby jakakolwiek inna marka sprzedawała nowe rowery z bieżącego sezonu w takiej specyfikacji i chociaż zbliżonej cenie? Nawet maksymalnie tnący koszty i doświadczony w takich konstrukcjach Rose Bikes nie ma podobnej oferty. Ciekawe dlaczego? :rolleyes:

Romet Tool 2 jeśli istnieje, to pewnie w 2 egzemplarzach na cały kraj na zasadzie "stracimy na jego sprzedaży, ale zyskamy marketingowo". Klient kupujący tańszy rower i widząc, że są dużo wyższe modele pomyśli, że kupuje sprzęt poważnej firmy, najtańszy z najlepszych, prezentowanych na targach, a nie jakiś tam Unibike dla biedaków, który kończy się na hardtailach za 3000zł. ;) 

Jeszcze jedna ciekawostka - model o oczko niższy, Tool 1, w katalogu jest za 7000zł, a w oficjalnym sklepie Rometa za... 7850zł w promocji. :D Swoją drogą model tańszy o 1150zł, a nagle zamiast Pike'a i Monarcha robi się X-Fusion, a zamiast 1x11 na XT robi się 2x10 na Deore... To też powinno dać do myślenia jeżeli chodzi o realność konfiguracji Toola 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady , Rose Bikes jest drogi choćby w porównaniu z brytyjskim PlanetX czy Wiggle. To kwestia dobrych umów z chińskimi dostawcami ram i upustów od Sram czy Shimano. W połączeniu z  rozsądną marżą da się wypuścić na rynek konkurencyjny cenowo model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, drozda napisał:

Bez przesady , Rose Bikes jest drogi choćby w porównaniu z brytyjskim PlanetX czy Wiggle. To kwestia dobrych umów z chińskimi dostawcami ram i upustów od Sram czy Shimano. W połączeniu z  rozsądną marżą da się wypuścić na rynek konkurencyjny cenowo model.

To może warto kupić PlanetX albo Wiggle zamiast czekać w środku sezonu na nieprzygotowanego Rometa, jakby to były nie wiadomo jakie perełki wyróżniające się czymkolwiek wśród innych tanich marek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...