Skocz do zawartości
Drodzy Rowerzyści!
Fundacja Ewy Błaszczyk 'A kogo?' pilnie poszukuje dwóch rowerów, najlepiej damek, dla rodziców/opiekunów pacjentów kliniki 'Budzik' - Warszawia - Międzylesie, przy Centrum Zdrowia Dziecka.
Po więcej szczegółów odsyłamy na oficjalną stronie www oraz fanpage FB.
Mihaloo

[Wymiana amortyzatora na widelec] Duro 140 mm

Rekomendowane odpowiedzi

Mihaloo

Witam, posiadam rower na ramie prodigy 9.81 i chciałbym wymienić swój amortyzator Druo 140 mm na jakiś dobry widelec do streetu. Co byście mi polecili i jeśli jest wogóle jakaś specyfikacja do tego potrzebna to najlepiej jakby ktoś podał. Nie orientuje się w takich rzeczach, bardziej w jeździe  :sweat: .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
phoe

Chcesz niższy skok mieć czy co? Bo Duro akurat się do streetu nadaje w sumie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ACTIVIA

Wszystko zalezy jaki budżet masz ktory mozesz na to przeznaczyć.

Co do Duro to jest pod koło 26" i ma sterowke 1/1/8". Skok jaki występował w Duro to 100 albo 130mm. Nie wiem jaką masz oś, bo jak 20mm to mogl bym ci polecić Durolux RC2 2017 bo mam z prostą sterowka i skokiem regulowanym od 100 do 180mm

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
woojj

chciałbym wymienić swój amortyzator Druo 140 mm na jakiś dobry widelec do streetu.
 chodzi o sztywny wideł???

https://velo.pl/czesci/widelce/dartmoor/bronx-v2bronx-v1

https://www.7anna.pl/product-pol-8285-Widelec-NS-Bikes-RNS.html

to są widelce bez mocowania przedniego hamulca.

Jeśli szukasz z mocowaniem to już trzeba coś z oferty Kony, Surly

http://surlybikes.com/parts/forks

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• PoprostuOskar
      Przez PoprostuOskar
      Czy ktoś z forumowiczów wie może jaką długość ma  zacisk piasty w tym amortyzatorze ?
    • Wam
      Przez Wam
      Witam, jestem nowy na tym forum.
      W rowerze krosowym używanym w mieście chcę zmienić amortyzator na sztywny widelec. Preferuję szybką i dynamiczną jazdę po szosie, zdarza mi się jeździć na drogach rowerowych na których są niskie krawężniki sporadycznie bruk i kostka. Jeżdżę na zablokowanym amortyzatorze i dość dużym ciśnieniu w oponach ok. 5 bar. Nie zwalniam na drobnych nierównościach, dlatego amortyzator ma dość i zrobił się miękki, blokada skoku coraz więcej przepuszcza. Rower MERIDA CROSSWAY 500, amortyzator SR Suntour NCX lite D-RL 63, opona SCHWALBE Hurricane 700x40c. Ulubione ciśnienie w dętkach to około 5 bar. Zastanawiam się nad zmianą na ACCENT CX-One Alu Carbon lub MOSSO model M5FCB. Ograniczam fundusz do 600zł a realnie około 500zł. Boję się widelca karbonowego ze względu na jego kruchość. Czy ktoś może pomóc mi w doborze odpowiedniego amortyzatora? Może jakieś wskazówki, uwagi?
    • marcingp5
      Przez marcingp5
      Witam, potrzebuję wymienić amor z przodu roweru Kross Trans Arctica, jest tam amortyzator SR Suntour NEX HLO 700C 63mm.  Dostał straszne luzy i widać wytarte, wyrobione golenie po roku czasu. Nie znam się na rodzajach montażowych czy i jak i będzie pasować dlatego proszę kogoś o pomoc.
      Amortyzator jest gwintowany i ma wyjście na hamulec hydrauliczny i montaż błotników oraz jest pod dynamo w piaście.
      Potrzebuję takiego co by pochłaniał energię czyli dobrze i bardzo miękko tłumił nierówności głównie do miasta i lekki teren. Aby był z wytrzymałych materiałów skok do 100mm , cena max do 1000zł
      np.:? RockShox REBA  ale brak gwintu ? .

• Xeno6057
      Przez Xeno6057
      Witam, w najblizszym czasie planuje zmienic amortyzator przedni w rowerze. Aktualnie posiadam jakiegos tanszego sr sumtoura ktory slabo wylapuje nierownosci. Moge wydac do 1200zl, amortyzator moze miec do 120mm skoku (rozmiar koła 27.5), uzywany bedzie do szybszej jazdy przez lasy oraz dalszych tras (100-120km). Zalezy mi aby dobrze wylapywal nierownosci oraz posiadal blokade. Z gory dziekuje za pomoc :