Skocz do zawartości

[ból] mięśnie NAD kolanem


ManBearPig

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Od czego głównie może zależeć ból mięśni tuż nad kolanem z przodu? Przy regularniej jeździe kilka dni w tygodniu aż tak tego nie odczuwam. Wystarczyło zrobić sobie 2 tygodnie wakacji, wybrałem się na trasę ~100km i od razu mocno czuć te partie. Mam koło 5k km w tym roku przejechane, nic innego mnie nie boli w nogach, więc nie wydaje się, że to kwestia zakwasów/ zmęczenia itp. a bardziej jakiś złych ustawień w rowerze. Krótka przerwa raczej nie powinna mieć aż taki wpływ i to tylko na jeden konkretny mięsień.

 

Co może być przyczyną? Za nisko siodełko? Mam już całkiem wysoko podniesione, ustawienie przód tył? A może bloki w spd? Byłbym wdzięczny za jakieś porady, bo ciągle mam wrażenie, że coś nie tak w ustawieniach, no a gdy próbuje coś zmienić, to każda zmiana wydaje się na jeszcze gorsze... Dzięki :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej za nisko i/lub za bardzo do przodu przesunięte siodełko, ale też zbyt spięte czworogłowe uda w stosunku do innych mięśni, rozciąganie + rolka (może być z 2L butelki po coli wypełnionej po brzegi wodą). Dodatkowo głęboki masaż poprzeczny tej okolicy, na YT można zobaczyć o co chodzi.

 

2 tygodnie to dość długa przerwa i mięśnie mogą się skrócić, dodatkowo przy pierwszej jeździe po takiej przerwie może być duża "pompa" ze względy na duże zapasy glikogenu itp. przez co mięśnie są bardziej napięte niż zazwyczaj i mocniej ciągną.

 

Ruszanie, czy w ogóle jazda na zbyt ciężkich biegach też mocno męczy tę okolicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...