Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Rzuć okiem tutaj

 

5 godzin temu, wlprzemek napisał:

Witam.

Posiadam rower Kross Hexagon R6

i ze względu już na problemy z przerzutkami, zastanawiam się na upgrade zestawu, stąd moje pytanie, czy taki zestaw Deore M6000 2x10rz

zamontuje bez problemu w tym rowerze czy coś nie będzie pasowało np suport?

Pozdrawiam

Chcesz wymienić całą grupę ? Korbę , przerzutki , manetki  itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suport do wymiany. W nowej jest zintegrowana oś , więc suport z łożyskami zewnętrznymi. Co do przerzutki , to na pewno da się dobrać przerzutkę do tej korby , ze standardową obejmą , taką jak masz teraz. Pytanie tylko , czy potrzebujesz wymieniać cały napęd i osprzęt , jak masz problem tylko z przerzutkami. Zapewne to tylko kwestia regulacji.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SoloTM @Tatanka Serdeczne dzięki za porady.

Nie znalazłem nigdzie opisu jaka dokładnie przerzutka jest zamontowana w moim rowerze ale patrząc po zdjęciach zakładam że będzie to Microshift RD42, i raczej z dłuższym wózkiem niż z krótszym (mój ma pomiędzy osiami kółeczek 80mm). Nie dowierzam, że przy tej długości wózka max to 28 zębów, w miarę możliwości spróbuję pożyczyć gdzieś kasetę 32 zęby i przynajmniej taką przymierzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, zakupiłem na AliExpress zacisk sztycy karbonowy. Link o jaki zacisk dokładnie chodzi: 

https://www.aliexpress.com/item/4000240137308.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.892f5545NWZzCn&algo_pvid=fbef3179-a885-412e-8d76-b6da21ee593a&algo_expid=fbef3179-a885-412e-8d76-b6da21ee593a-2&btsid=0b0a22a415965325991163929e1176&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Czy taki zacisk wymaga zastosowania jakiegoś smaru przed jego załozeniem. Oczywiście rama jest aluminiowa i sztyca tez aluminiowa. Nie posiadam klucza dynanometrycznego i z jakim momentem dokrecić imbusem, ewentualnie żeby nie przedobrzyć? Pytam osób które miały styczność z zaciskami karbonowymi lub sa kumate w temacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, sam zacisk nie wymaga smaru, bo nie ma się po czym ślizgać a tylko ściska komin. Jeśli nie masz klucza dynamometrycznego, to ja bym dokręcał metodą prób i błędów, tzn. dokręcasz lekko, próbujesz swoim ciężarem na siodełku czy się nie wsuwa, jeśli tak, to znowu 1/8 obrotu i tak dalej aż do skutku. Swoją drogą, to ja bym w niezbędniku i tak woził zacisk alu, żeby się kiedyś nie zdziwić w trasie :) Po prostu nie ufam tym obejmom z węgla.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karbon fajnie wygląda nie powiem, mam naklejki na korbie w imitacji karbonu, ale własnie może pęknąć. Tez myślałem o wrzuceniu  w rezerwie zacisku do torebki. Mam tez taki aluminiowy z chin na imbusa ale odpukać nic złego się nie dzieje. Jeśli chodzi o resztę komponentów węglowych z chin to bym nie kupił ( sztycy, kierownicy i ramy). Ewentualnie mostek ale nad tym tez bym się zastanawiał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Thomass13 napisał:

Karbon fajnie wygląda nie powiem, mam naklejki na korbie w imitacji karbonu, ale własnie może pęknąć. Tez myślałem o wrzuceniu  w rezerwie zacisku do torebki. Mam tez taki aluminiowy z chin na imbusa ale odpukać nic złego się nie dzieje. Jeśli chodzi o resztę komponentów węglowych z chin to bym nie kupił ( sztycy, kierownicy i ramy). Ewentualnie mostek ale nad tym tez bym się zastanawiał. 

To ja mam odwrotnie :) Obejmy mam alu, a jeżdżę na dwóch chińskich ramach (jedna ma 3 lata - ścigana 2 lata) ze sztycami i kierownicami. Nie kupiłem tego na aliexpressie, tylko od producentów. Jak to mówią chińczyk chińczykowi nie równy. Ale ja ważę niecałe 70 kg.

@chudzinki No, nie ma sensu. Tylko dla "looku" jak ktoś lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Thomass13 napisał:

Karbon fajnie wygląda nie powiem, mam naklejki na korbie w imitacji karbonu, ale własnie może pęknąć. Tez myślałem o wrzuceniu  w rezerwie zacisku do torebki

Ja mam ramę karbonową, powinienem wozić w zapasie alu albo stal? :D 

Z redundantnych rzeczy zabieram często trzy dętki, bo już dwie mi się trafiły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, JWO napisał:

Ja mam ramę karbonową, powinienem wozić w zapasie alu albo stal? :D 

Z redundantnych rzeczy zabieram często trzy dętki, bo już dwie mi się trafiły. 

JWO w sumie można zabrać alu ramę dodatkowo;))). Tak poważnie teraz, to czytając co piszecie wyżej jak ma coś się stać na trasie i tak się stanie. Także nie mam zamiaru brać dodatkowego zacisku. Ale każdy inny zrobi jak uważa. Nawet ta ramę zapasową wrzuci na plecy dla pewności żeby wrócić do domu :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do klamkomanetek Shimano 105 5700 2x10 da się założyć jakaś przerzutkę MTB? Mam teraz przerzutkę 105 z krótkim wózkiem i dodatkowo przedłużkę haka z kaseta 11-34 ale średnio to działa (w gravelu). Zastanawiam się czy jakaś przerzutka MTB będzie lepiej działać ( nie będzie tak obijać o ramę i lepsza precyzja).

Edytowane przez shiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, shiler napisał:

Rozumiem że z rodziny Shimano?

No... przy klamotkach 5700 wydało mi się zbyt oczywiste żeby o tym pisać.

Biorąc pod uwagę dostępność innych mtb niż długi wózek oraz obsługiwanie max koronki kasety przez konkretne przerzutki, to pojemnością nie musisz się zajmować - zabangla każda 9s (i na nich warto się skupić) i część 8s bo niektore mogą mieć problem z 34.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...