Skocz do zawartości

[Pompka ręczna, duże ciśnienie - 8 bar] Polecacie LEZYNE Tech Drive HP?


Mateusz93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukam pompki na duże ciśnienia (8 bar) do zabrania ze sobą.

Obejrzałem test LEZYNE Tech Drive HP --> https://www.youtube.com/watch?v=N_z93Qb4QEY

 

1) Trochę zasmucił mnie fakt, że pompuje dosyć wolno (wg tego poradnika). Zresztą oglądałem inne testy i inne pompki tej klasy wypadają podobnie (dosyć wolno nabijają ciśnienie). Nie wiem na ile wierzyć tym testom. W sklepie napompowałem dosyć szybko, ale nie mam pojęcia do jakiego ciśnienia (wydaje mi się, że duże sprawdzając "palcem").

 

2) Prosiłbym doświadczonych braci/sióstr kolarskich o opinie na temat tej pompki i generalnie pompek ręcznych. Czy wszystkimi ciężko się nabija i "nierealne" jest napompowanie na maxa? A może są takie wypasione co szybko bez wysiłku nabiją oponę?

 

3) Proszę o propozycje innych pompek.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten test, który wrzuciłeś, jest obarczony sporym błędem. Bo tester wybrał pompkę szosową w najmniejszym rozmiarze do pompowania opony szosowej i jako kuriozum do pompowania opon trekkingowej i MTB. Tym maleństwem nie nabije się wysokiego ciśnienia w szosie, a pompując opony o dużej objętości można dostać zawału.

Mam i używam pompki Lezyne od kilku lat i uważam że są to najlepsze mini pompki spośród tych z którymi miałem do czynienia, do zabrania na trening szosowy, wyścig MTB albo wyrypę na wiele godzin. Moje pompki są starszej generacji, ale idea Lezyne jest wciąż taka sama. Przede wszystkim są lekkie, trwałe, sztywne, doskonale wykonane i mają świetnie działające wężyki z doskonałym podłączeniem do zaworów, zwłaszcza presta, bo odłączając wężyk od zaworu nie tracimy ciśnienia z opony. Z tym że ja używam dwóch pompek.

1/ Lezyne Road Drive 23cm długości, używana tylko na szosie, kilka razy pomogła mi i moim kolegom. Max ciśnienie jakie udało mi się nabić to 6-6,3 bar, wystarczające przy mojej masie do kontynuowania treningu. Większa część czasu pompowania jest lekka, ale końcówka naprawdę ciężka i pod koniec pompowania pompka silnie się nagrzewa. Sądzę że 8 bar jest do uzyskania tylko przez pompkę 30cm.

2/ Lezyne Pressure Drive 18cm długości, używana w MTB. Świetna pompka, mimo że krótka to dzięki zwiększonej objętości naprawdę szybko jak na mini pompkę pakuje 2 bar (jeżdżę na mleczku) do opony 29" 2.1 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Z własnego doświadczenia polecam pompki Topeak'a z serii Morph.

 

Sam mam model Turbo Morp z dużym, składanym manomentrem. Kilka razy przygodziło mi sie ratować kapcia i ładować w opony bez problemu 90-110PSI - szosa - jak również pompować emtebeczne kiszki różnych rozmiarów.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam małą pompke crank brothers z manometrem, bez wężyka. Dwubiegowa. Na luzie nabijam dosc szybko 6 barów. Mam kiepską łapę, mysle ze 7 bym sam nabił, ktos z mocniejszą łapą pewnie i 8. Ale teraz jakbym kupował to z wężykiem. Widziałem że cranki takie teraz robią. Tylko oni nigdy tanich rzeczy nie mieli. Za swoja dawalem cos ok 150 zł z 8 lat temu. Poszukałbym w ich ofercie i rzucil okiem na jakies testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wczoraj odmówiła posłuszeństwa Beto, miała już 5 lat w tym zimy, walczyła dzielnie ale umarła.

 

Zdecydowałem się na Lezyne Sport Drive, z tym tylko, że ja w wersji HV bo potrzebuję do MTB tegoż urządzenia. Zdecydowałem się, bo ma ją kumpel i uważam, że jest genialnej jakości. Występuje też w wersji HP. No i ma sensowną cenę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zainteresowała mnie Lezyne Lite HP. Podobna cena a niby potrafi nabić do 11 bar. http://www.lezyne.co...hp#.WYeX53MwjqA

 

Wysłane z mojego LG-D605 przy użyciu Tapatalka

Tak właśnie się zastanawiam teraz nad mini pompką stacjonarną - taką max 30 cm.

 

Wysłane z mojego LG-D605 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...