Skocz do zawartości

[Rozmiar ramy] Giant Anyroad/Specialized Diverge


blazini

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

rok temu zastanawiałem się nad kupnem Anyroada - postanowiłem się wstrzymać i jeszcze rok pojeździć na mojej trekingówce. Teraz to już sprawa piekląca. Problem w tym, że wybór niewielki. 

 

Problem mam taki, że jestem sporych rozmiarów - 190 cm, waga powyżej 90 kg. Chciałbym swój pierwszy "szybki" rower, ale taki dla początkującego, który nie miał doświadczenia z szosówkami, jednocześnie ceni uniwersalność. Bardzo podoba mi się to, że Anyroad proponuje wygodniejszą pozycję i możliwość zjechania tym rowerem z asfaltu - idealny do moich celów (jedyne starty jakie mnie interesują to amatorskie triatlony na około olimpijskim dystansie, ale celuje raczej w radość z ukończenia, zmieszczenia się w limitach niż w miejsca na pudle).

 

Chcę rower szybki, ale uniwersalny. Padło na Anyroada. Waham się między jedynką a dwójką. Na korzyść jedynki przemawia fakt, że mogę ją mieć za około 4,3 k pln. Z hamulcami hydraulicznymi, co trochę cieszy ( bo to jednak hydraulika), a trochę boli (bardzo mi się podobały dodatkowe klamki hamulcowe w górnym chwycie).

 

Problem jest taki, że w tym kraju dostanie XL graniczy z cudem lub w ogóle jest niemożliwe. Nigdzie nie spotkałem, czasem nawet w katalogach się nie pojawia. 

 

Miałem okazję mierzyć Anyroad 2 rozmiar L i wydał mi się trochę za mały, sprzedawcy mówią różnie (chyba zależnie od tego, czy mają akurat L-kę, którą bardzo chcą sprzedać). Co lepsze, sam Giant też mówi różnie - jedna tabelka https://www.giant-bicycles.com/_upload_au/rider_height_frame_size.pdf mówi, że z moim 190 cm jestem w samym środku - L. Natomiast druga, na dole strony: https://www.giant-bicycles.com/pl/anyroad-1 mówi, że powinienem kupić XL (nierealne).

 

I tak - wziąłbym tę elkę, bo wrażenie że jest za mały może wynikać z braku doświadczenia, nie miał pedałów, gdy go mierzyłem, a ja sam jestem przyzwyczajonym do trekingowego Krossa. Ale - czy to nie okaże się wydatkiem kasy w błoto, bo rower na dłuższą metę będzie za mały? 

 

Wiem, że nikt nie zrobi mi zaocznie bike fittingu i najrozsądniejsza odpowiedź to "musisz sam przymierzyć", tylko, że to jest cholorea nierealne! Nawet tą L-kę sprzedawca musiałby sprowadzać, pewnie z zobligowaniem mnie do kupienia. Dlatego desperacko proszę o jakieś porady. Jak widać, nie znam się na tym, a i tak pluję już sobie w brodę, że chcę wydać tyle na rower. Więc jak już wydam, nie chciałbym kolejne 2 lata żałować, że kupiłem za mały. 

 

Wiem, że nikt nie odpowie mi jednoznacznie i wprost - bierz taki czy siaki, ale desperacko proszę o jakieś porady, sugestie itd. Pełna geometria jest do obejrzenia w drugim linku. Zmierzyłem właśnie długość nogi (zawsze mi się wydawały względnie krótkie na 190 cm) to 93-94 cm mierzone od pachwiny do podłogi. 

 

Jako alternatywę mam też na uwadze Specialized Diverge tutaj mogę mieć 58 ramę lub nawet 61, tylko nie bardzo mi się widzi dopłacać za naklejkę na rowerze albo kupować gorszy osprzęt za tę samą cenę w porównaniu z Giantem.

 

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam 186 cm wzrostu. Przymierzałem się do opisywanych przez Ciebie rowerów w tym roku.

Anyroad L jest na Ciebie za mały moim zdaniem, bo dla mnie był na styk.

Diverge - rozważania są jałowe, bo duże rozmiary są nie do kupienia w całej Polsce w tej chwili. Chyba, że zakup planujesz na późne lato/jesień - do wtedy sytuacja z dostępnością może się zmienić.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...