Skocz do zawartości

[pompka] Jaka pompka serwisowa z manometrem?


Michal2008

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

zastanawiam się nad zakupem pompki, ma być to pompka serwisowa (stacjonarna) z manometrem. Chciałbym coś kupić w miarę dobrego, żeby służyło przez parę ładnych lat, a po jakimś czasie, żeby nie było problemu z  zakupem całej nowej głowicy lub uszczelek. Mam dwa typy i proszę też o radę czy warto dopłacać do wyższego modelu? Rower crossowy ciśnienie zalecane przez producenta od 3,5 do 6 barów...

 

1. SKS Air X-Press Control (do 8 atmosfer)

 

http://www.bikestacja.pl/pl/pompka-stojaca-serwisowa-sks-air-x-press-control-265.html?___SID=U

 

2. SKS Airkompressor 12.0 (do 12 bar)

 

http://www.bikestacja.pl/pl/pompka-stojaca-serwisowa-sks-airkompressor-12-0-7510.html

 

za odpowiedź z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka pracująca do 8 atmosfer ma szeroki tłok żeby pompować szybko, ale trudno się pompuje do podanych maksymalnych wartości. Ciśnienie w oponach crossowych zazwyczaj nie powinno przekraczać 6 bar. Łatwiej będzie operować modelem z węższym tłokiem czyli np. SKS Airworx 10 (do 10 bar). Nie jest to jeszcze pompka typowo szosowa, napełnianie dętki idzie szybciej niż w modelach osiągających 12 i więcej bar.  Kierując się dostępnością części zamiennych godne uwagi firmy to właśnie SKS i Topeak

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

do 29'erów mam i polecam: SKS Twentyniner ! Szosy tym nie obsłużysz, ale grube kichy pompuje aż miło:)

 

http://velo.pl/akcesoria/pompki/sks/twentyniner-rookie

 

A jak kiedyś z kolegą łataliśmy po kilku głębszych przebitą dętkę szosową i chcieliśmy tą pompką nadmuchać dętkę, żeby znaleźć dziurę to nam dętka wybuchła:D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie chce tworzyć nowego tematu więc napisze tu, myślę nad kupnem pompki Beto cmp-069/cmp113ag4 albo 080sg1 ale myślę czy nie kupić używki Topeak joe blow sport 2 bodajże, taka czarno-żółta.

I tu pytanko - lepiej kupić nówkę czy taka używka nie będzie zła ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używka tylko wtedy, gdy możesz ją osobiscie dokładnie obejrzeć. O ile sam tłok i cylinder do pompowania są nie do zajechania i można łatwo naprawić, to takie rzeczy jak wąż z przyłaczami i końcówkami się wyrabia z czasem,  a inwestycja w jego wymianę  może sprawić że nówka będzie tańsza :P. Beto używałem tylko pożyczonej i nie pamietam modelu, ale pamiętam że powyżej 6 bar to już była gimnastyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie uniklabym wszelkich plastikowych czesci w pompce.

Mialem kiedys Topeaka joe blow, solidna stalowa pompka, po paru latach rozlecial sie zawor, urwala sie oska od mechanizmu zamykajacego.

Teraz uzywam, od ladnych kilku lat Lezyne CNC floor drive, pompka na dlugie lata. Dodam, ze jezdze na lateksowych detkach, co wymaga pompowania przed kazdym wyjazdem, nawet jak jest to nastepny dzien.

 

Kiedys mialem awarie i skorzystalem z pompki z przydroznego sklepu/serwisu. Jakas "zwykla" serwisowka, roznica w pompowaniu znaczna, na korzysc Lezyne. Tak wiem, nie jest tania ale jak pisalem takie zakupy robi sie na wiele lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce tworzyć nowego tematu więc napisze tu, myślę nad kupnem pompki Beto cmp-069/cmp113ag4 albo 080sg1 ale myślę czy nie kupić używki Topeak joe blow sport 2 bodajże, taka czarno-żółta.

I tu pytanko - lepiej kupić nówkę czy taka używka nie będzie zła ? 

Witam. Miałem taką Beto i niestety ciśnienia w szosie powyżej 6 bar praktycznie nie osiągalne, wykonanie i praca adekwatne do ceny, szału nie ma, teraz mam SKS 12.0 i bez porównania pompuje lekko i szybko, zdecydowanie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłem jeszcze porządnie wątki odnośnie pompek, chyba wszystkie, wypisałem sobie wszystkie modele które najczęściej padały i potem były potwierdzane dobre opinie o nich i w sumie teraz wszystko przemawia na korzyśc pompek SKS, właśnie myśle nad Airkompressorem 12 tym bardziej że kosztuje około 90 zł w niektórych sklepach ale myśle jeszcze nad airworx 10, jest w decath za 115 i wysyłka za free ale mniejszy zakres pracy a ja docelowo będe inwestował w koła, w tej chwili potrzebuje 7 bar a za jakiś czas wpadną jeszcze większe ciśnienia więc pewnie Airkompressor będzie tu idealny, co wy na to ? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dodałem jeszcze że u mnie też chodzi o cene, nie chce wydawac zbyt dużo ale pompke potrzebuje bo nie będe ciągle jeździł do rowerowego albo machał małą pompusią któa  i tak nie wbije tyle co trzeba. Dlatego ten SKS kusi bo duzo tu osob go polecalo za tą cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...