Skocz do zawartości

[1x11] Dlaczego nie, dla amatora ?


michu692

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to skwituję tak: gdyby 1xXX był tak bardzo dobry, jak niektórzy twierdzą (choćby człowiek z filmiku), to nie tłuklibyśmy setek postów o sensie posiadania przedniej przerzutki, tylko rozmawialibyśmy o tym, w jaki sposób tanio i dobrze przejść na 1xXX i tylko nieliczni zagorzali konserwatyści jojczyliby, że to nie ma sensu.

 

Otóż to. Napędy 2x mają się dobrze i długo jeszcze tak zostanie. Jedni wolą prostotę 1x kosztem pewnych niedoskonałości, a inni szerszy / ciaśniejszy zakres 2x kosztem prostoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niech każdy napiszę jaki napęd ma. Zobaczymy jak wygląda statystyka.

u mnie wygląda to tak:

szosa 2x9

mtb 1x10

trekking 3x7

 

i z tego całego wachlarza najgorszy jest ten 3x7 gdzie chętnie bym zrobił 1x7 bo i tak 90% jeżdżę na środkowym blacie.

(ale to specyficzny rower bo wykorzystywany głównie na dojazdy na piwo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HT XC - 2x9, 36/22, kaseta 11-34

Full trail/AM - 2x10, 35/21, kaseta 11-36

szosa - 2x11, 50/34, kaseta 11-32

HT pełnosztywny do pracy - 1x7,5, blat 44, kaseta: nawet nie wiem, ma 8 koronek, które obsługuję gripshiftem 7 sp.; cały ten napęd to zajechane graty, które powinny już leżeć w koszu, ale dorabiają na emeryturze. W tym rowerze rozważyłbym 1x1, gdyby rama obsługiwała. Na pewno wrzucę mniejszy blat.

 

Natomiast długość to sprawa intymna. Arni chyba tak się wściekł, bo myślał, że bez żenady podaję swój rozmiar a to figura retoryczna była :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to czego jeszcze nie ma. Dowolny kształt, waga i możliwości konfiguracji. :)

Ja już widzę takie coś.

Otóż to. Napędy 2x mają się dobrze i długo jeszcze tak zostanie. Jedni wolą prostotę 1x kosztem pewnych niedoskonałości, a inni szerszy / ciaśniejszy zakres 2x kosztem prostoty.

Dobrze to się mają nawet 3x i to nawet w wersji 3x7. Można by rzec że rzeczywistość zaskoczyła producentów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HT 29" 3x9 22/32/40 kaseta 11/36

Full enduro 26" 2x9 22/36 kaseta 11/34

Szosa 2x11 34/50 kaseta 11/28

Sztywniak "zimówka-złomek" (korba LX '95 manetki Sachs Quartz ;) ) 3x8 22/32/42 kaseta 11/32

 

Długość? hmm...No dobra...16 cm albo 10 cm albo 0 cm...ale sztywno ;)....

 

...mówię o skoku widelca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 uniwersalne mtb do wszystkiego (czyt. głównie do jazdy po asfalcie :teehee: ), klasa osprzętu różna od Altusa do SLX:

26er 3x9 22/32/44 11-34

29er 3x9 22/30/40 12-36

Jak będę wymieniał napęd w tym drugim to pewnie będzie 3x10 (kusi mnie kaseta 11-36).

3 tarcze z przodu mi nie przeszkadzają przecież nie przerzuca się ciągle między nimi wszystkimi. Na asfalcie używam najczęściej średniej i blatu, a w terenie średniej i młynka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym?

http://ritzelrechner.de

 

Prosto przecież, z lewej wybierasz sobie posiadane obecnie przełożenia (korbę i kasetę). Na środku wybierasz rozmiar koła z oponą oraz przestawiasz wyniki na wartość przełożenia %development. By porównywać to co masz z tym co byś chciał, klikasz %compare otwierając w ten sposób drugie okno. Właśnie w tym drugim oknie ustawiasz sobie drugi zestaw i gotowe, wyniki widać czarno na białym. Oczywiście po prawej możesz sobie przestawiać wartość kadencji by zobaczyć jaką prędkość będziesz w stanie uzyskać na danym przełożeniu. Proste i bardzo pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi w tej dyskusji - jeżeli ktoś ma rower przystosowany pod 1xX  i warunki terenowe to niech sobie kupi ten napęd i montuje , zobaczy z czym to się je.

Mój rower to  retro atb i mam napęd 3x8 (korba trekingowa 9sp)  to olewam ostatnią koronkę 11zebów- chociaż mógłbym zmienić na manetkę 8sp, tak samo olewam kasetę 9 rz do niczego to mi nie jest potrzebne, tym bardziej iż gotowy napęd klasy alvilo- deore mam za około 170zł, bez przedniej przerzutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi w dyskusji, że mnie to osobiście .... kto na jakim napędzie jeżdzi. Mam też w 4 literach firmę Sram. Problemem jest to, że by zaistnieć szerzej coś rozpromowali a coraz więcej producentów ram nie daje opcji montażu przedniej zmieniarki. Więc słowo "przystosowany" zaczyna być kluczowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...