Skocz do zawartości

[Opona] Schwalbe kevlar... szlag mnie trafi


alwaro86

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, wam wszystkim, kupilem niedawno opony Schwalbe rapid rob, zrobilem moze okolo 50km (asfalt!)

 

Kolo napompowane jest do 3.6bar

 

Przypadkowo znalazlem takie oto przeciecie na oponie glebokie bo az do szwow opony, drutow czy jak kolwiek to

 

nazywacie.

 

I teraz pytanie jezdzic na tym czy wyp opone i kupic nowa?

 

(Pisze wiadomosc do SCHWALBE UK zobaczymy czy odpowiedza)

 

Zdjecia dodane 

 

 

post-199503-0-14314700-1474411862_thumb.jpg

post-199503-0-05477900-1474411880_thumb.jpg

post-199503-0-65962500-1474411899_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie uszkodzenie łaty raczej nie pomogą. Jest kwestia czy powstało ono podczas jazdy czy też była taka wada fabryczna. Dziwne jest kierunek tego przecięcia. Takie babole powstają nieraz podczas jazdy ale wtedy kierunek nacięcia jest inny..wzdłuż osi roweru. Wytłumaczenie jest takie, że wpadłeś w jakąś dziurę z ostrą krawędzią, opona się ugięła i wówczas mogło takie cuś się zrobić. 

Z reklamacją będzie ciężko, ale warto spróbować. Gdzie to kupowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie uszkodzenie łaty raczej nie pomogą. Jest kwestia czy powstało ono podczas jazdy czy też była taka wada fabryczna. Dziwne jest kierunek tego przecięcia. Takie babole powstają nieraz podczas jazdy ale wtedy kierunek nacięcia jest inny..wzdłuż osi roweru. Wytłumaczenie jest takie, że wpadłeś w jakąś dziurę z ostrą krawędzią, opona się ugięła i wówczas mogło takie cuś się zrobić. 

Z reklamacją będzie ciężko, ale warto spróbować. Gdzie to kupowałeś?

 

Nawet nie licze na reklamacje, ewidetnie jes to mechaniczne przeciecie ostrym materialem, widocznie mialem niefart!

 

Wiadomosc I zdjecie wyslane do producenta zobaczymy z ciekawosci czy odpisza.

 

Opony kupione w sklepie internetowym...

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj napisalem do Schwalbe dzisiaj odpisali, dodam, ze nie liczylem na reklamacje, ale z ciekawosci chialem sie dowiedziec co odpisza, o to co napisali...
 

 

Thank you for your email, I am sorry to read you have experienced an issue with your tyre.
From the image attached this is very much a cut running across the tyres tread which, from that which you describe, has not managed to penetrate through the K-Guard belt in the tyre (allowing you to continue to ride unaffected).
Whilst I appreciate this is very frustrating, especially as the tyres are so new, this would not be considered a manufacturing defect as this damage has been caused to the tyre by road debris, for instance galls or metal, as opposed to the tyre failing due to an issue with its construction. I am sure if the tyre is replaced, failing further bud luck, they will serve you well for many a mile.

 

Pozdro! :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zszył tka jak sugeruje @raffik bo oplot uszkodzony nie jest, ale taka dziura zwiększa ryzyko złapania kapcia oraz wygląda okropnie ;) 

ps. spuść trochę powietrza bo wysokie ciśnienie zwiększa ryzyko uszkodzenia opony, nie wiem jaka to szerokość ale ja przy oponach 2" więcej niż 2,5 bara nie pompuje, i to tylko na asfalcie- w terenie spuszczam do 1,8-2 a z przodu cały czas mam 15-1,8 bara w zależności od nastroju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...