Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pecet

Rusza pierwsza w Lublinie bezpłatna wypożyczalnia roweru transportowego.

Rekomendowane odpowiedzi

pecet

Serdecznie zapraszamy w czwartek, 30 czerwca, godz. 12.00, do BIBLIO przy ul. Szaserów na inaugurację pierwszej społecznej wypożyczalni rowerów transportowych w Lublinie.

005.jpg

Wypożyczalnia jest wspólną inicjatywą Porozumienia Rowerowego - Towarzystwa dla Natury i Człowieka oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.
Ogólnodostępny dla mieszkańców rower transportowy jest świetną alternatywą do przewożenia średniej wielkości ładunków po mieście bez konieczności korzystania z auta. Jest on również przyjemną formą rodzinnego spędzania wolnego czasu.

Pomysł wypożyczalni cargo bike powstał kilka lat temu w gronie organizacji rowerowych, jednak dopiero w 2016 udało się zdobyć środki finansowe na zakup profesjonalnego roweru - holenderskiego cargo marki Babboe Big. Wypożyczalnia startuje na razie z jednym środkiem transportu, ale planujemy jej rozwój o kolejne pojazdy.

Rower w części sfinansowany został ze środków pozyskanych z jednego procenta.
Rower cargo, zwany też roboczo "Biblio bike" pozwala na przewożenie towarów lub np. dzieci w skrzyni ładunkowej z przodu roweru. Dopuszczalna masa ładunku wynosi 100 kg. Dla dzieci przeznaczone są specjalne ławeczki (4 miejsca) z pasami punktowymi, można też w rowerze zamontować własny fotelik (na bagażniku).

Jak działa wypożyczalnia?
Rower jest udostępniany wszystkim czytelnikom i czytelniczkom MBP nieodpłatnie w ściśle wyznaczonym czasie, w BIBLIO przy ul. Szaserów. Proces wypożyczania wygląda następująco: Należy wypełnić na stronie cargo.lublinrowerem.pl formularz kontaktowy z rezerwacją, podać datę i czas wypożyczenia (nie może przekraczać 24 godz.) oraz opis trasy.

Po otrzymaniu maila zwrotnego z informacją o dokonaniu rezerwacji wystarczy zgłosić się do BIBLIO, gdzie po okazaniu dokumentu tożsamości oraz karty bibliotecznej i podpisaniu protokołu wypożyczenia, będzie można odebrać rower.
Szczegółowe warunki wypożyczenia zostały sprecyzowane w regulaminie, który – wraz z protokołem – jest dostępny na stronie cargo.lublinrowerem.pl

To kolejna społeczna oferta zachęcająca lublinian do przemieszczania się po mieście rowerem. W 2014 roku miasto uruchomiło system wypożyczalni Lubelski Rower Miejski. Z systemu korzysta już ponad 58 tysięcy mieszkańców.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Nozaki

Brawo ! Fajna inicjatywa.

Z racji odległości nie ma żadnych szans na skorzystanie, niemniej pomysł bardzo mi się spodobał. Ciekaw jestem, jak wyglądają te ławeczki dla dzieci?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
pecet

triporteur-banquettes-escamotables.gif

ten gif chyba najlepiej to obrazuje

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• ToTamir
      Przez ToTamir
      Witam,
      Jakie trenażery będą pasowały do mojego roweru? Podobno jest spory problem z wpasowaniem i przejściówkami, a zdania "ekspertów" w okolicy są podzielone... A ja mam zamiar kupić, złożyć i używać, a nie bawić się przez 3 miesiące w wymiany i oczekiwania na części. 
      Od siebie dodam (bo na ramie jest tylko 12x142), że według producenta THRU-AXLE jest x1.5. Napęd shimano ultegra. 
      Jeżeli będą potrzebne jakieś inne zdjęcia, czy parametry to oczywiście podam.

• Figura
      Przez Figura
      Mam 182 cm wzrostu waze 67 kg. nie moge zdecydowac  sie odnosnie tych 2 rowerów
      rower kola 27,5 rama 19
      rower koła 29 rama 16
      potrzebuje roweru na studia do poruszania sie po warszawie ale tez pewnie na jakieś male wypady poza.
      wszelka pomoc mile widziana , na rowerach nie znam sie praktycznie wcale.
    • jaculson01
      Przez jaculson01
      Witam, chciałbym prosić Was o pomoc. Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o rowery. Potrzebuję roweru do poruszania się po mieście, do pracy, do szkoły itd. czasami wybiorę się w jakąś wycieczkę (max 50km) nie mam zamiaru jeździć nim po górach ani lasach. Czy do 1000zł znajdę w miarę dobry rower do takich celów?
    • KrissDeValnor
      Przez KrissDeValnor
      Podobno planują zmiany w przepisach dotyczących poruszania się rowerem po chodniku ( hulajnogi też są uwzględnione ) :
      https://bezprawnik.pl/ograniczenie-predkosci-dla-rowerow/
      Niby można się po tym uśmiechnąć z politowaniem, ale czy na pewno jest do tego powód ?
      PS
      Ciekawe, że mając dziecko w foteliku, lub w przyczepce, trzeba jechać jezdnią
    • Prezes14
      Przez Prezes14
      Dzień dobry, 
      Witam na forum. Chciałbym spytać o radę dotyczącą kupna roweru - kompletnie się na tym nie znam. 
      Cena myślę, że do 2300 jeśli chodzi o rower zwykły, lub 4500-5000 jeśli chodzi o elektryka. 
      Byłem w sklepie rowerowym u znajomego. Polecił mi rower merida big nine 300 za 3800, lub ewentualnie kellys spider 30 za 2300. Nie bez znaczenia jest moja waga ok. 130 kg, stąd rower powinien mieć wzmocnione koła.
      Czy mogę prosić o jakąś radę dotyczącą kupna jakiegoś modelu, zasugerowanie czegoś, czy jest możliwe kupno elektryka do 5 tys zł z którego będę w miarę zadowolony? Do tej pory sugerowałem się głównie rozmiarem kół tj. 29 cali i właśnie wzmocnionymi kołami. Ponoć nie bez znaczenia są też pneumatyczne amortyzatory - niestety niedostępne w tej cenie. 
      Jeśli chodzi o ilość jazdy zwykle są to jednorazowe wypady, myślę, że nie zrobię rowerem więcej niż 500 km na sezon. Chyba, że mi się bardzo spodoba. Jeśli chodzi o specyfikę tras - głównie jeżdżę po drogach, ewentualnie jakieś trasy w lesie czy po polach. Wzrost 188cm.