Skocz do zawartości

[puls] - strefy pulsu - jakie stosujecie


znajomy

Rekomendowane odpowiedzi

Strefy tętna dla każdego będą inne. Strefy zmieniają się też w zależności w jakim etapie trenowanie się znajdujesz.

Proponuję zajrzeć do działu http://www.forumrowerowe.org/forum/44-trening-rowerowy-i-zdrowie/

i tam poszukać wątków dotyczących stref. Ewentualnie można sięgnąć do książek np do "Biblia treningu kolarza górskiego" Friel Joe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie się podzielić informacją jakie strefy (zakresy) tętna używacie?

 

od niskich wartości do maksymalnych.

Napisz   konkretnie o co Ci chodzi, bo pytanie nie jest zbyt jasne.

Jeśli mówimy o treningu to zależnie od celów, wytrzymałość,szybkość itp. wykorzystujesz odpowiednie wartości tętna .

Musisz zacząć od wyznaczenia Swojego maksymalnego tętna i do niego się odnosisz, określając  wartości procentowe, w późniejszym treningu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę wg stref Friela, pulsometr no cóż mam taki że mogę wyznaczyć jedną strefę więc przedział poszczególnych stref muszę mieć mniej więcej w głowie. Ustawiłem więc w pulsometrze zakres 3 i 4 strefy z "Biblii" na których z reguły jeżdżę, czyli 162-180. Puls poniżej 162 czyli powiedzmy te ok 150-161 traktuję jako strefę tlenową a niższy jako regenerację, a powyżej 180 wchodzę na mocnych treningach, symulacjach wyścigu lub interwałach. To są przykładowe wartości akurat na moim przykładzie ale najlepiej odpowiedział Ci @vpablov. Najważniejsze to wiedzieć jaki masz puls maksymalny, później możesz się bawić tętnem żeby jakiś efekty był ;)

 

pzdr!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...