Skocz do zawartości

[Licznik] bez GPS za to z hr jaki wybrać


smyk123

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Szukam licznika bez GPS (chodzi mi o długie trzymanie na baterii), za to odbierający sygnał HR z Polar h10 (a więc transmisja bluetooth, ant+, gymlink). Mam już Polar m460, ale z racji naręcznego Polar grit, nie chcę dublować treningu (zegarek na ręce, a komputerek jedynie do prędkości z koła + HR).

Sprawdzałem sigma bc 23.16 zdaje się, ale ona odbiera sygnał kodowany jedynie z paska sigma.

Macie jakieś sugestie? Odpadają liczniki z GPS lub GPS wyłączony. Jedynie na baterie z czasem działania minimum rok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz problemów na siłę. Masz licznik to z nim jeździj. Nic co się będzie łączyło z czujnikami przez bt/ant (a jeśli chcesz żeby to dobrze działało to musisz czujniki połączyć przez ant) nie będzie miało takiego czasu pracy bo moduły żrą energię - pomijając już, że "rok" to i bateria w moim garminie wytrzyma jak jeździł nie będę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że pytanie jest klarownie zadane i uniknę dogłębnej psychoanalizy i oceny mojej osoby, ale chyba oczekiwałem za dużo.

Odpowiem sam - stare  komputerki rowerowe Polara połączą się z paskiem h10 i będą pokazywać HR i prędkość z koła.  Działają na wymienną baterię i mają świetne czasu działania (używane, a nie, że "leży"). Utrudnieniem jest protokół Polara do pomiaru prędkości z koła "wind", bo trzeba kupować nowe jeśli dobrze pamiętam, nie da się tam wymienić baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli problemem jest czujnik prędkości Polara to kup każdy inny działający po Ant+ lub Bluetooth np. Magene, Wahoo, Garmina i wiele innych. Skoro licznik " czyta" z paska H10 to tym bardziej będzie czytał z tych czujników.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pecio - niestety jak wspomniałem, stare komputerki rowerowe Polara nie komunikują się przez ant+ czy ble, mają swoje protokoły, np. Wind. A komputerki Polara czytają z paska polar h10 jest przez kolejny protokół ekskluzywny dla Fińskiego producenta, czyli gymlink/5hkz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2023 o 12:18, Mihau_ napisał:

Czyli właśnie doszedłeś do tego co napisałem wcześniej a ci się nie podobało ;)

No nie - bo mowa była o licznikach bez gps, a wszystkie liczniki obecnie produkowane Polara (a na pewno te po 2015r.) mają gps. To, że są stare Polary wiem, ale wiąże się to z kłopotliwymi czujnikami prędkości / kadencji (brak wymiennej baterii, tzn. nie w łatwy sposób ;) ) plus to nadal sprzęt używany. Szukam czegoś nowego, bez GPS ale z odczytem hr z paska (a czy będzie to protokół 5khz, Ant+ czy BLE to już drugorzędna rzecz). Proponuję kompletnie zostawić moją osobę, ja naprawdę jestem tutaj tylko o poradę w sprawie licznika :D

Rozwiązaniem mogła być Sigma 23.16, ale niestety ma swój system kodowania. Jest jeszcze 1 ciekawy model, gdzieś go mam zapisanego, to udostępnię dla potomnych jak znajdę.

Pecio - jak wspomniałem, chcę coś, co nie ma GPS'a. BLE i Ant+ to obecne standardy, w starych Polarach (typu cs xxx) odbierają sygnał z paska przez 5khz i jest to jakieś wyjście ale wolałbym coś nowego. Obecnie produkowane sprzęty albo mają gps i protokoły albo nie mają gps, ale nie mają też protokołów do pobierania danych z paska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...